Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 39 hetes terhes vagyok! Apja...

39 hetes terhes vagyok! Apja nincs a babamnak, es nem is akarom hogy tudjon rola az igazi. Tudtok tanacsot adni?

Figyelt kérdés
szoval angliaban elek,teherbe estem de a bebike apja abszolut nem jelentkezett az eltelt 9 honap alatt.persze en se kerestem...ha megszuletik a baba hazakoltozok szlovakiaba,soha nem fog megtalalni!csak az a kerdesem hogy tud e v.mit tenni hogy lathassa a gyereket?kozben van mar egy szerelmem aki mindent megtenne ertunk,a babot is szereti,es azt szeretnem ha o lehetne az apukaja...
2009. ápr. 22. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szlovákiába is kell apai elismerőt tenni, és ha nem vagy férjnél, akkor kérd meg, hogy legyen ő az apukája, és a gyereknek is ezt adjátok be, így ő fog bekerülni a születési anyakönyvi kivonatába mint apa. De az ujdonsült apukától, ez nagy kérés. És felelősség is..., gondold át
2009. ápr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Angliaba kerdezd meg, hogy mukodik a dolog. Azt hiszem ott nem kell tenni apasagi elismero nyilatkozatot, hanem szules utan 40 napon belul kell elmenni regisztralni a babat a Home Office-ba.

A babanak utlevelre is szuksege lesz, hogy hazamehessetek Szlovakiaba.

En a helyedbe mar hazamentem volna Szlovakiaba, hogy ott szulethessen meg szerintem egyszerubb lett volna, mert most Angliabol utlevel nelkul en nem tudom hogyan fognak kiengedni.

Hat a hazi orvosodnal a nurse nem tud neked segiteni?

A baratod milyen nemzetisegu?

Maradj kint Angliaba, jobb lesz ott nektek, hol laksz, ird meg en is kint elek Londonban. Irjal:)

2009. ápr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%
Ekkora szemétséget is ritkán hallani! Te mit szólnál, ha azt mondaná valaki, hogy nem láthatod a gyereked? Ha jól értem, nem is tudja, hogy terhes vagy. Ez egész egyszerűen gonoszság, és nem csak az apával szemben, hanem a gyerekeddel szemben is, hiszen JOGA van tudni, ismerni az igazi apját, és ezt neked nem szabadna akadályozni. Mégis ki vagy te, hogy ilyet tegyél?
2009. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%
Szia! tudja az igazi apa, hogy terhes vagy tőle? Jártatok előtte, vagy csak besikerült a babócád? Mert ha tud róla, hogy tőle vagy terhes szerintem előbb utóbb keresni fog nem gondolod?
2009. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Higyjetek el, millio ffi menekul a gyerek elol, es annak orul, hogy egyetlen papirt nem ir ala, semmi koze a gyerekhez, csupan biologiai apja a gyereknek.

Angliaban meg plane, itt olyan kevercek vannak, itt mindenki neveli mindenki gyereket, es sokszor nem tudja az anya sem, hogy kie a gyerek!

A kerdezo erzi, hogy milyen volt a kapcsolata, szerintem felesleges itelkezni felette.

Viszont az igaz, hogy olyan jogi herce-hurcak lehetnek abbol, hogy nincs apja a gyereknek, hogy huuuuuu!

Es nem ugy mukodik a dolog egyaltalan, hogy a, majd megmondom hogy az X. Y. a gyerek apja, nem ilyen egyszeru a dolog!

En mindenkepp azt ajanlom, most meg szules elott jarjal utana dolgoknak, akar egy ugyvedhez menjel el, es kerdezd meg tole pontosan.

Ez nem jatek!

2009. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg itt a neten is kerdezhetsz az euvonal.hu-n es valaszolnak neked nagyon gyorsan, vagy a jogiforum.hu-n a jogaszoktol.
2009. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudja, hogy terhes vagy, vagy esetleg már megszültél, simán élhet az apai jogaival, függetlenül attól, hogy melyik országban vagy, bárhol megtalálhat, ha nagyon akar. Bíróság útján be kell bizonyítania, hogy ő az apja egy DNS vizsgálattal, amihez persze kell a gyerek is. Elég macerás, mehetsz majd a bíróságra a kisgyerekkel, utána meg a láthatások, stb. Megtenni megteheti, kérdés az, hogy akarja majd-e.

Abban sem vagyok biztos, hogy törvényileg nem leszel majd te is fenéken billentve, hiszen az édesapját fosztottad meg a gyerekétől.

Hazudni a gyereknek? Nem túl fair, az ilyenek mindig kiderülnek.

Tisztább lenne a helyzet, ha megkeresnéd az igazi apát és iratnál vele egy lemondó nyilatkozatot, így nem kell attól rettegnek, hogy mikor talál meg.

2009. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%

Ha nem tudja, hogy terhes lettél, akkor nem is fogja igényelni a láthatást. Vagy van közös ismerős aki elmondhatja neki? Ha 9 hónapig nem hiányoztál neki, ezután se keressen, szereintem. Nem hinném egyébként, hogy szívesen a nyakába venne egy gyerektartást. És nem hinném, hogy Angliából utazgatna Szlovákiába, hogy láthassa a babát.

Ha az új párod a nevére veszi, maximum egy genetikai teszttel derülhetne ki, hogy nem ő a vérszerinti apa, de reméljük idáig nem juttok.

Jó egészséget és sok boldogságot nektek!

2009. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Es ok hogy a mostani baratod szeret teged, es mindent megtenne ertetek, de vallalja a babat? Mit mond, a nevere venne es innentol kezdve o fizetne mindent, eltartana babat?

Mert tudod nemcsak arrol van szo, hogy a babat most ne Toth-nak, hanem Nemeth-nek hivjak es kesz.

Ez nagyon nagy felelosseg az apatol, es persze toled is.

Bonyolult dolog hidd el, mert ne adja Isten a mostani baratoddal osszeveszel, o kitalalja, hogy nem is o az apa, ker egy DNS vizsgalatot...szoval ilyen jogi bonyodalmak.

Talan erre jon egy ugyved, szokott itt lenni par, es ad neked egy hasznos es jo tanacsot.

Amugy ha itt vagy, irjal mar valamit legyszives!:)

2009. ápr. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ott kezdődik a dolog, hogy az apa tudja-e egyáltalán, hogy gyereke lesz. Mert ha nem, akkor miért látogatta volna az elmúlt kilenc hónapban?
2009. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!