Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok szeretni, a szeretet...

Nem tudok szeretni, a szeretetet nem tudom viszonozni, miért? Meg akarok halni.

Figyelt kérdés

Életem egyetlen örömhozója a vásárlás, az önmagam csinosítása, tökéletesítése. Miért ???


Nincs hitem az emberekben, az életben, a boldogulásban.

20/L


2011. szept. 11. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem te el vagy kényeztetve,sok a szüleid pénze,és pénzelnek téged ahelyett hogy foglalkoznának veled lelkileg.Egyébként a vásárlásmánia az egy külön betegség,fordulj vele szakemberhez(pszichológus).Egyébként nincs értelme meghalni,nekem most is van egy nagyon nagy tragédiám(Nem szeretném elmondani),de ettől még nem fog megállni a világ.20évesen még nagyon fiatal vagy.Neked még tanulnod kell,dolgozni,szerelmesnek lenni,családot alapítani,megöregedni: ) Barátok nincsenek?Barátkozz akkor,ha nincs,Egyszerűen csak odamész x-hez,és köszönsz,megkérdezed mizu,stb.Vagy neten.De ezt a megakarok halni dolgot verd ki a fejedből,meg sem hallottam! : )
2011. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Velem is ez van....Fogalmam nincs,hogy miért :/ 15/L
2011. szept. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
mert még nem találkoztatok a megfelelő sráccal !
2011. szept. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy neveltek, hogy nem vagy képes érzelmi kötődésre és így a figyelmed a saját egódra irányul, más emberek iránt képtelen vagy stabil, mély érzelmi kötődésre, ami elég súlyos probléma, mert ha lesz egy komoly párkapcsolatod, ott fog főleg kibukni a dolog. Mivel egyrészt tanultam pszichológiát, másrészt pedig magam is találkoztam ilyen emberekkel, tudom, mi ez. Az exem volt ilyen mint te, a szülei elváltak, onnantól kezdve pedig pont a legérzékenyebb életkorban lett leszarva. Nem is tud igazán szeretni senkit. Nagyon hasznos lehetne neked egy pszichodráma csoport. Az ilyen foglalkozások pont arra irányulnak, hogy felszínre hozzák az érzelmeket és egy megfelelő pszichoterápiával együtt megtanuld, egyáltalán mi az, hogy kötődni.
2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én is így vagyok. a szüleim nem öleltek meg gyerekkoromban, sőt egymást se. sehol a családban nem érinti meg senki a másikat, ez nálunk nem szokás.

nem tanultam meg testileg közeledni az emberekhez.

egyébként az érzelmi ridegség is jellemző nálunk. ha vki vmit jól csinál, nem azt mondjuk, hogy ez igen, ügyes vagy, hanem: miért nem lett mégjobb?

egy ilyen családban felnőni azt az eredményt vonja maga után, hogy semmilyen szinten nem bírom elviselni az érintést (valamilyen szinten fenyegetésnek érzem, így tudatalatt vlsz. tudatosan megborzongok, elhúzódok.).

ha v.kinél azt érzem hogy kialakulna kettőnk közt v.mi, elmenekülök. nem bírom elhinni, elviselni, hogy szeretnek, és esetleg nekem is szeretnem "kell".

egyszer mertem lépni, leküzdöttem a félelmeimet, és később kiderült, hogy csak szexre kellettem.

ez még jobban megerősítette a félelmeimet ezen a téren.

nekem is vásárlási mániám volt, de ez mára megkopott, meguntam.

voltam pszichomókusnál a problémával...csak a pénzt szedte be és összevissza hadovált, nem értett, nem is akart megérteni.

én meg nem fogok erőlködni, mert végülis így is elvagyok.

sztem keress egy jó hobbit, amit imádsz. én pl. zongorázok. a zene megnyugtat, és órákig el tudok játszani db.okat.

20/L

2011. szept. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak meg a kérdezőnek üzenem, hogy komoly sérülést fogtok okozni ezzel az attitűddel olyan embereknek (párkapcsolati szinten), akik viszont erős érzelmi kötődést fognak irántatok kialakítani. Írtam, hogy az exem volt ilyen mint ti, belement velem egy olyan kapcsolatba, ahol csak úgy "elvolt" velem, jól érezte magát, de stabilan kötődni képtelen volt. 2 évig ment ez, én a szívemet beleadtam az egészbe, mialatt ő teljesen felszínesen közelítette meg a dolgot. 3 hónapja szakítottunk, mit mondjak, most kezdem magam csak összeszedni és mióta jobban vagyok, hát az sem egy diadalmenet. Tehát amíg érzelmi analfabéták vagytok, légyszíves legalább arra legyetek tekintettel, hogy másoknak ne okozzatok sérülést, mert nagyon mély sebet okoztok olyanoknak, akik veletek ellentétben képesek érezni. A JÓ pszichológus pedig segít, csak ahhoz neked is akarnod kell a változást, nem várni a szádba a sült galambot.
2011. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok pénzed van, mert akkor eljöhetnél vásárolgatni, nézelődni velem külföldre, pl ausztriába, német o.-ba horvát o. -ba?

Összedobnánk a benzint, haverjaimnak mostanába nincs nagyon pénzük, meg nekem se annyi mint régen, jó lenne vki aki beszállna a költségekbe. Egyedül unalmas, de ingyen se akarok senkit fuvarozni.

2011. szept. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!