Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy sikerült túltenned magad...

Hogy sikerült túltenned magad a megcsaláson?

Figyelt kérdés
Olyan nem érdekel, hogy "nem sikerült". Kifejezetten, aki megbocsátotta. Hogy emésztette meg? Hogy sikerült rendbe hozni a kapcsolatot? Nem elképzelni többé őket együtt? Nagyon szenvedek. Szeretnék megbocsátani, az a célom. Szeretném, ha rendbe jönnénk. De hogy múlik el valaha ez a szörnyű fájdalom? Neked mi segített?
2011. szept. 11. 11:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Hát pedig nekem nem sikerült. Dugdossa ezentúl akkor oda, ahova akkor dugta. Méghogy megbocsájtani...na persze
2011. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 "valaki" válasza:
58%
Nehogy adj a féregnek még egy esélyt!
2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
53%

Azért az nem mindegy, h miért csalt meg (és hogyan) - mert ettől is függ sztem, h meg tudod-e bocsátani.

Értem ez alatt, h ha csak szex volt, és mondjuk már több éve vagytok együtt, akkor sztem az nem "akkora" gáz, mintha előadná a nagy Hősszerelmest és ezzel együtt lenne szeretője vagy konkrét kapcsolata.

2011. szept. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Én azonnal megbocsájtottam. És ki rúgtam. Azóta minden tökély :D
2011. szept. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem két lehetőség van: az első, és talán a leginkább hasznos és célszerű, ha tényleg őszintén átbeszélitek, mi vezetett a megcsaláshoz. Ugyanis csak nagyon ritkán kizárólag a megcsalást elkövető "bűne" a dolog. Többnyire valami megold(hat)atlan különbözőség (pl. szexuális étvágy), és/vagy befásulás (a kapcsolat már csak mint valami részvénytársaság igazgatótanácsa működik, aminek fő célja a villanyszámla kifizetése, és a csempe színének eldöntése) van a háttérben. Ezeket érdemes felderíteni, és lehetőleg elpucolni. Igenis kell egymásra is idő, és ez még a padlólapnál is fontosabb. (Ha van gyerek, akkor a gyerekkel egyforma fontosságú, már ha azt szeretnénk, hogy az a gyerek családban és ne csonka családban nőjön fel.)


A másik eset, hogy valamelyikük (általában a hímnemű) "gyárilag" ilyen. Mármint vadász. Azzal nincs mit tenni, vagy úgymond megérik egy tartós kapcsolatra, vagy ilyen marad élete végéig - ami nem baj, mert kőbe sehol nincs az vésve, hogy a Homo Sapiens Sapiens egy életre választ párt. Csak neked, aki viszont így szeretné, ez nem tartható. Ez esetben sajnos lapát.

2011. szept. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Én a párommal maradtam,de sosem tudom elfelejteni,szerintem nem lehet túltenni magad,mindennap 5 percenként eszembe jut,és elképzelem őket,és sok mindenről beugrik az akkori szenvedésem.Ez másfél éve volt.Vannak ilyen emberek.Nekem mindenki azt tanácsolta,hogy el kéne engedni,és soha nem látni,stb,és akkor idővel elmúlik ez a szar érzés.Ha mindennap látod,veled van,és érzelmileg érzékenyebb vagy az átlagnál,nem fog menni a felejtés így,hogy vele maradsz.Sajna,én is a szívemre hallgattam,de mindennap elgondolkodom a változtatáson.Még nem sikerült.Az is lehet,ha én is megcsalnám,persze érzelemből,nem szándékosan,akkor egálnak érezném,és túl lennék rajta.De sajna,én nagyon monogám nő vagyok.
2011. szept. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy nagy szerelmem gyönyörű szép lány volt, nagyon szerettük egymást. Nyári szünetben meghalt a nagymamám így a lakhelyemtől 250 km re le kellett mennem a nagy apámhoz 2 hétre, a barátnőmmel folyamatosan tartottam a kapcsolatot neten meg telefonon keresztül. Aztán bevallotta nekem hogy megcsalt amikor hazaértem mert egy buliban smárolt egy sráccal meg pettingeltek is, sex az nem volt. Kicsit haragudtam rá sőt nem kicsit de megbocsátottam neki, mert tényleg a barátnőm mindent meg tett ezért. De ez nem tartott sokáig, el kezdődött a suli ekkor barátnőm osztályába 2 új srác került be akivel összehaverkodott ezzel még nem is volt semmi baj, de egy osztálybulin annyira be rúgott hogy egyikkel le is feküdt. Utána egy darabig alig találkoztunk mert közben járt azzal a sráccal és végig hazudott nekem, mivel az osztálytársai le vették a helyzetet így a barátnője aki az én barátnőm is volt (haverilag) ő figyelmeztetett engem hogy valami nagy gáz van. És 1-2 hét múlva minden kiderült akkor abban a pillanatban szakítottam vele, nagyon bántott a dolog borzasztóan, ez már karácsony előtti napokban volt és szinte az egész karácsonyom egy kalap fos volt semmihez nem volt kedvem szinte, nagyon letörtem. Egy szilveszteri bulin találkoztunk először a szakítás után ő vissza akarta magát könyörögni meg minden szinte mindent meg tett azért hogy újra összejöhessünk. Csak ugye én már nem tudtam ezt elviselni már egyszerűen és mondtam is neki hogy bocsi de kaptál egy esélyt azt is elszúrtad. Aztán elküldtem őt és utána 2,5 hónapig tartott mire ezt teljesen kihevertem. Barátnőm is azóta csak egyszer volt de az nem tartott sokáig mert egyszerűen nem jöttünk ki egymással, még mindig azt mondom hogy szeretem de mégsem bírok már a szemébe nézni és elfelejteni azt amit tett, de aztán túl estem rajta beletörődtem hogy ez megtörtént és már nem lehet visszamenni az időben ezt meg akadályozni úgyhogy összeszedtem magam és élem tovább az életem. 20/F
2011. szept. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Elfogadni kell a megtortenteket, nem pedig megbocsajtani. Onkontroll es egy beszelgetes a paroddal, hogy kideruljon ennek a megcsalasnak az oka.

Ha ugy erzed, hogy hibaztal, akkor ezt elismered, es valatoztatsz, es vigyazni fogsz arra, hogy ne ismetlodjon meg ez az esemeny.

Tehat fontos, hogy az okot derisd ki, es aztan tudod eldonteni azt, hogy eltudod-e fogadni, es tul tudsz ezen lepni, es megtudsz-e bizni a parodban ezekutan.

2011. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
90%
Ne akarj adni neki még egy esélyt. "Aki megtette egyszer, az többször is megfogja." Tapasztalat. Első alkalommal megbeszéltük, sírt, aranyos volt, esküt tett, hogy soha ilyen nem lesz többé, megbocsájtottam. Jövőhéten megtette megint...nálam szakadt a cérna és kész vége. Barátnőméknél ugyanez, csak ott a pasi mindennap csalta, a barátnőm szerintem tudta, csak nem akarta észrevenni, és a csávó kidobta bnőm..
2011. szept. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre sehogy, de ha jobban belegondolok...

Májusban bukott le a drága, eljöttem tőle, azóta nem is láttam, nem is hallottam róla semmit. Egyszerűen felszívódott. :D

Igazi emberes viselkedés, nem igaz? :)


Ha meg akarsz neki bocsátani, az már egy nagyon jó lépés afelé, hogy rendbe jöjjenek a dolgok. Az idő minden sebet begyógyít. De ha még egyszer képes átverni, akkor szerintem több esélyt nem érdemel...

2011. szept. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!