Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más „baráti társaságokba...

Más „baráti társaságokban” is ennyire nem számíthatnak egymásra az emberek?

Figyelt kérdés

Főiskolán találkoztam olyan közösséggel, ahol elég felszínes volt a kötődés. (Persze a kirakat az meg volt, nyali-fali, jaj, de szeretjük egymást.) Az ment, hogy legyenek közös bulifotók, amiket ki lehet rakni a fészbukra, de ha valakinek valami problémája volt, csak az törődött vele, aki véletlenül ráért, vagy még az sem.. Háta mögött nem is szégyellték kimondani, hogy az illető le van sz*rva. Gondoltam van ilyen, ebben nem kívánok részt venni.. Ugyanakkor saját, szeretett, szélesebb társaságomon is úgy vettem észre, hogy valakivel nagyon jól lehet mulatni, de nem szégyell a szemembe hazudni, ha neki nem kényelmes valami, és inkább lemondana egy programot, vagy más színben tűntetne fel egy múltbéli eseményt, ami számára kellemetlen. Más tagok között is látom, hogy az egyik hogy kicseszett a másikkal, ami másnapra el lett felejtve, újra nagy cimborák lettek, de aztán szorult helyzetben újra és újra kiderül mennyit is ér ez az egész kapcsolat.

Csak arra lennék kíváncsi, hogy én találkozom csupa negatív példával, vagy ez természetes, hogy az ember csak egy-két igazán jóbarátjára számíthat, a többi meg csak dísznek van?


Azt hozzá tenném, hogy az nem zavar, hogy egy társaságban nem mindenki az őszinte kebelbarátom, de az már ijesztő, hogy az idő előrehaladtával olyan dolgok derülnek ki, amiből néha úgy tűnik, hogy az illető nem is egy haver, hanem egy bárány bőrbe bújt farkas.


2011. szept. 11. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod, ki áll melléd, amikor minden kötél szakad?
2011. szept. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
gimiben nálunk ugyanez volt
2011. szept. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
15:36, Azt hiszem.. habár ezek után vannak félelmeim.
2011. szept. 11. 15:49
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Általánosban alakulnak ki szorosabb kapcsolatok főként, gimiben már kevésbé, fősulin meg már csak elvétve, addigra mindenkinek megvan az a pár jó barátja.
2011. szept. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről nem tudok nyailtkozni, mert nincs országos méretű baráti köröm, igazi barátom csak egy van, de rá mindenben számíthatok, és mindig segít, ha baj van-sőt nem is kell nekem szólnom, látja rajtam :)... és ez ugyanígy történik visszafele is.

Azt hiszem, nem is kell az a fajta baráti társaság, amit fősulin látok... van, ahol egymás vezetéknevét sem tudják, ha a másik nincs fenn facebookon...

2011. szept. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Haveri társaság, arra való, hogy ne kelljen egyedül szórakozni.
2011. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!