Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak itt olyan anyukák akik...

Vannak itt olyan anyukák akik csak magukra számíthatnak a gyereknevelésben?

Figyelt kérdés
1 éves a babám,és ma döbbentem rá, hogy tök egyedül vagyok, szinte senki sem segít nekem a babámra vigyázni. Nagy családom van, de soha egyszer sem ajánlotta fel senki a családomban, hogy vigyázna rá 1 órát, a férjem az szinte mindig dolgozik, ha itthon van akkor persze figyel a babaára, de én is mindig velük vagyok. Ma volt egy családi buli, persze mindenki szereti, és beszélnek hozzá, felveszik 1 percre, de ennyi, ha wc-re kell mennem, úgy kell megkérnem valakit, hogy legalább addig figyeljenek rá. Karácsony előtt megkértem a családomat, hogy 3 órát vigyázzanak a babára, amíg a férjemmel elmegyünk egy gyors pezsgőfürdőre, 1 óra múlva telefonáltak, hogy azonnal menjünk, mert nem bírnak vele!
2011. máj. 15. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nálunk a mamák vigyáznának rájuk, de messze vannak, így kb havi egyszer van pár órát ha tudok mondjuk nyugodtan feltakarítani vagy ilyesmi. Kb havi egyszer jönnek.

Más még nem ajánlotta fel. Férjem az segít ha épp itthon van, de az ritka. Szóval nagyon egyedül vagyok velük és nagyon nehéz. egy hónapja kéne már mennem orvoshoz, de nem tudok...Barátaim is sajnos eltűntek, mert egyik sem családos, így azt hiszik zavarnak, pedig egyáltalán nem és ha épp itt van valaki mindig is igyekszem átkapcsolni barát üzemmódba, de a gyerekek csak mindig ott vannak, így nem tudnak mit kezdeni sztem a dologgal. Szóval nem csak a gyereknevelésben vagyok egyedül, de úgy általában is...Persze ismerkedek anyukákkal , de nem tudok olyan kapcsolatot teremteni velük, hogy a legbelsőbb dolgokat megbeszéljük. Hiányzik a napi kapcsolat a külvilággal.

2 és 4 éves gyerekek anyukája.

2011. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak a páromra tudok számítani mert messze lakunk a nagyszülőktől.

Én is non stop vele vagyok.

2011. máj. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

helló, itt vagyok! :)


anyósékat nem érdeklik az unokájuk, havonta 1x-2x megyünk ki egy órára, akkor mi is ott vagyunk. anyám szerinte nem nagymama még, túl fiatal hozzá (51 éves ehhh), dédik túl idősek, már nem bírják elvállalni.

párom heti 5 nap éjfélre ér haza, egy nap "korán" 8-9 között végez persze ezt úgy, hogy minden nap reggel 7-8 között indul, fiunk meg 9 kor ébred :(

heti egy nap van itthon de akkor meg nagyon fáradt, nincs kedve programot csinálni, legszívesebben egész nap feküdne és pihenne, így próbálom nem nagyon kettesben hagyni őket.

1,5 éves a fiam. nem egyszerű de én tudtam, hogy ez lesz, már mikor a kórházból hazajöttünk is egyedül voltunk és kutya ránk sem nyitotta az ajtót :(

2011. máj. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen vannak, én is közéjük tartozom. Szülök messze élnek, igy fél évben egyszer megyek látogatoba, de inkább az én mamám az aki akár napokat is képes lenne vele eltölteni az ottlétem nélkül, még nagyon fitt, és igazi keze van a gyerekekhez, ugyhogy ha mamámhoz megyek akkor vannak félnapok is mikor baba nélkül vagyok, de ez volt az össz. az én mamámat is csak fél évbe egyszer látogatjuk. Van még egy valaki, aki felajánlja, hogy vigyáz rá, de nem szivesen teszem, inkább lemondok rola, mert nagyon felületesen csinálja, csk akkor ha ténleg mennem KELL valahová. Néha ugy vágyom rá egy teljes napot eltölteni kötetlenül....., de igy sem rossz azért. :) Amugy meg nem szép, hogy a te családod se segitökész, de nem vagy egyedül.
2011. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is ebbe a csoportba tartozom. 14 hónaposommal szinte mindig csak ketten vagyunk. Férjem korán megy dolgozni, este pedig vagy haza ér fürdetésre, vagy sem. Szombaton is dolgozni szokott, így csak szinte vasárnap van velünk. Igaz nálunk csak anyósék lennének, (fél óra utazás), de ha mi nem megyünk, akkor Ő nem jönne megnézni az unokáját. Igaz telefonálgat napi szinten, de akkor sem várja meg a választ, hogy mi is van az unokával, mert el van foglalva az Ő "unokáival". Vagyis a lánya gyerekeivel. A mi gyerekünkre alig kíváncsi. A 6 hetes vizsgálatra 6 hónapra tudtam visszamenni, mert nem tudtuk összehozni. Vagy a férjem nem tudott eljönni a munkahelyről (akár szabira is), vagy az orvosnak nem volt jó az időpont. A múlt héten is vérvételre kellett mennem és vinnem kellett magammal a kicsit, mert nem tudtam kire hagyni. A férjemnek nagyon sokat van emiatt lelkiismeret furdalása, hogy mennyit dolgozik és alig van velünk. Ha netán hétvégén nem dolgozik, akkor az nálunk mindig ünnep! Alig hiszi, hogy a kicsivel legyen. Bár én nem is igazán hagynám az anyósomra a gyereket még ha mondaná sem, mert a lánya gyerekeit is simán elkalapálja, ha rosszat tesznek, meg ordít velük, (bár a lánya is így neveli a gyerekeit). A múlthéten voltunk náluk látogatóba és folyamatosan csak tiltott mindent a gyereknek. Semmihez nem nyúlhatott, semmit meg sem nézhetett, mert kárt tesz benne. Így marad ez a "magányos" életmód:(
2011. máj. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor én is csatlakozom hozzátok :-(

Két kicsivel vagyok itthon, a párom reggeltől estig dolgozik.

Anyuékra nem számíthatok, a párom szülei 250 km-re laknak tőlünk.

Egész nap hármasban vagyunk, már megszoktam, de néha úgy szeretnék kikapcsolódni.A párommal 4 éve sehol nem voltunk, persze nem gond, csak néha jó lenne 2-3 óra kettesben.

Sokszor úgy vagyunk vele, hogy nem baj, inkább megpróbáljuk élvezni, mert a gyerekeink hamar felnőnek, és ez az időszak nem jön vissza már.

2011. máj. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Még annyit hozzá mesélek, hogy amikor 13 hónapos volt a nagy, terhes lettem a kicsivel, minden egyes vizsgálatra vinnem kellett magammal, vérvételre, ultrahangra, nőgyógyászhoz, szerencsére ott kint van az asszisztens és vigyázott rá. Persze nem panaszkodom, megoldottuk. Szerencsére megszokta gyerekem.

Később ha ügyet mentem intézni, két kicsivel felpakolva mentem bankba, apeh-hoz. Meg a mai napig így van.

De a férjem nagyon büszke rám, mert sokan egy gyerekkel egy bolti bevásárlást is nyűgnek éreznek, és megvárják vele a férjüket. És engem ez is motivál kicsit, mert jól esik. Te is ha el vagy keseredve, gondolj arra, megcsinálod te egyedül is. És felnéz rád a férjed.

2011. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm csajok a válaszokat, egy picit megnyugodtam, csak néha rámjön a bőghetnék, hogy tök egyedül vagyok a babával, és rajtam kívül szinte senki sem látja hogy fejlődik, olyan jó lenne ezt megosztani mindenkivel. A férjemmel megtudom, de nagyon ritkán van itthon. Az utolsó válaszolónak, arra én is büszke vagyok, hogy ezt végig tudom csinálom egyedül, de nagyon jó lenne egy pici kikapcsolódás, mondjuk egy héten legalább 1 órát! Na mindegy ez van, élvezem addig amíg tudom, úgyis hamar felnő a babám.
2011. máj. 16. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!