Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy 19 éves vagyok,...

Normális hogy 19 éves vagyok, de anyu nem enged ki?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Suliba járok és anyu nem enged ki hétköznap, mert hogy suli van. Ez oké, jogos, megértem. 3 évig kollégista voltam de utáltam ott és most utolsó évre sikerült rászednem anyuékat, hogy ne legyek ott. Mikor volt évnyitó aztán délután kimentem barátnőimmel, este 8-kor már itthon voltam és erre elkezd kiabálni, hogy úgy volt megbeszélve hogy csak péntek, szombat mehetek ki. De ez már annyira dedós, nem volt másnapra semmi tanulni meg semmi, még most sincs tanulnivaló és egész nap itthon kell lennem. Aztán meg panaszkodik hogy állandóan a gép előtt ülök. Nem vagyok rossz gyerek, tudom hogy a tanulás az első, nem akarok megbukni meg semmi, rendszeresen segítek otthon, főzök, mosogatok, vasalok stb. Hogy beszéljek vele, hogy hagy járjak ki ha nincs sok tanulnivaló?
2011. szept. 11. 17:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem egy 19 éves lánynak már van szabad akarata, ezt a szüleidnek is fel kéne fogniuk. Nem 12 éves vagy, hogy egész nap otthon üljél. Valahogy próbáld finoman elmagyarázni nekik, hogy FELNŐTT nő vagy, és semmi rossz nincs abban ha elmész pár órára barátnőzni.
2011. szept. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

ez nevetséges.

nekem hétközbe eddzésem volt vagy versenyen voltam, volt hogy fél 10-kor értem haza ,kb 13 voltam.

2011. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%

Hát szerintem valahogy tudatosítsd benne, hogy 19 éves vagy, nem pedig 10...

Elég fura, hogy még ilyen szabályokat szabnak, felnőtt vagy már, úgy veszem észre, hogy felelősségteljesen gondolkodsz, szóval nem értem, mi szükség van erre...

2011. szept. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
19 éves vagy elmúltál 18 felnőtt nagykorú ember vagy simán kimehetsz, anyudék már nem parancsolhatnak neked, mivel van szabad akaratod és a leírásod alapján feltételezni merem hogy érett gondolkodású ember vagy így tudod a játékszabályokat is. Ez tényleg már annyira dedó hogy csak na 19 évesen 8 ra hazaérni hétköznap az egy csoda manapság már és a szüleid ennyit igazán meg engedhetnének hogy tanulás után egy kicsit ki mehessél. A szüleid nem fogadják el hogy már nagy lány vagy és valószínű hogy ezért van ez nálatok. Tartsál ki lehetőleg és állj ki magadért így az élet további éveiben sem lesz gondod ha most elkezdesz kiállni magadért! További szép napot.
2011. szept. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Eleve fura, hogy ahhoz is meg kellett őket fűznöd, hogy ne légy koleszos... Normál esetben a felnőtt dönt és kész. Nekik nem többletköltség, ha otthon vagy, hisz a koli sincs ingyen.

Szerintem nem viselkedsz eleve túl felnőttesen, ha ennyire tudnak rajtad uralkodni... Más (pl. én) már rég kikérte volna magának ezt a dedózást. Ha határozottabb lennél, biztos nem néznének ovisnak...

2011. szept. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
De veszekedni se nagyon akarok velük, mert lehet hogy az többet ártana, mint használna. :S
2011. szept. 11. 17:35
 7/19 anonim ***** válasza:
Járjál tanfolyamokra, válassz valamit magadnak. Sport, vagy tánc, vagy rajz, és akkor legálisan lehetsz távol otthonról. Közben azért jót tudsz dumálni az ismerősökkel. A leckét meg mindig mutasd meg, hogy kész van. És egy kissé több határozottság tényleg nem árt. (Ingyenes szakkörök is vannak, ha esetleg az a kifogás, hogy nincs rá pénz. Sőt, könyvtárba is lehet járni. Vannak könyvek, amiket csak ott lehet olvasni.)
2011. szept. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
hova karsz mennyi a cambridge-ra? mert akkor megértem hogy tanulnod kell...
2011. szept. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"De veszekedni se nagyon akarok velük, mert lehet hogy az többet ártana, mint használna. :S"


Hát igen, pl. ebből a válaszból pont kiderül, miért kezelnek ovisként... Miért ártana, ha kiállnál magadért? Szerinted másokat úgy zavartak el a szüleik tizenévesen szórakozni a szülők este, hogy ne legyenek otthon? Frászt... 15 évesen elkezdték duruzsolni a szülőknek, talán 16-17 évesen már el is mehettek későig bulizni. Nálad nyilván ez az időszak kimaradt, mert nem mertél kiállni magad mellett.

Valamikor el kell kezdeni... 19 éves vagy, de életképtelen...

2011. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
*-szülők
2011. szept. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!