Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy 19 éves vagyok,...

Normális hogy 19 éves vagyok, de anyu nem enged ki?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok. Suliba járok és anyu nem enged ki hétköznap, mert hogy suli van. Ez oké, jogos, megértem. 3 évig kollégista voltam de utáltam ott és most utolsó évre sikerült rászednem anyuékat, hogy ne legyek ott. Mikor volt évnyitó aztán délután kimentem barátnőimmel, este 8-kor már itthon voltam és erre elkezd kiabálni, hogy úgy volt megbeszélve hogy csak péntek, szombat mehetek ki. De ez már annyira dedós, nem volt másnapra semmi tanulni meg semmi, még most sincs tanulnivaló és egész nap itthon kell lennem. Aztán meg panaszkodik hogy állandóan a gép előtt ülök. Nem vagyok rossz gyerek, tudom hogy a tanulás az első, nem akarok megbukni meg semmi, rendszeresen segítek otthon, főzök, mosogatok, vasalok stb. Hogy beszéljek vele, hogy hagy járjak ki ha nincs sok tanulnivaló?
2011. szept. 11. 17:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Jó igen igazad van, csak Te nem éppen ismered a szüleimet. A 19 év alatt megtanultam, hogy mit engedhetek meg magamnak velük szemben!
2011. szept. 11. 19:20
 12/19 anonim ***** válasza:

nem kell semmi különset megengedni magadnak,de mit nem értesz?

ha jók a jegyeid és felnőtt is vagy akkor nem értem mit izgulsz?

mit csinál elfenekel?haggyuk már,vagy kérdezd meg hogy szerinte mit kellene hogy csinálj

2011. szept. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Most még legyek én a rossz, hogy nem vagyok neveletlen és tiszteséges vagyok a szüleimmel...Attól, hogy 19 vagyok még náluk lakom, ők etetnek stb.
2011. szept. 11. 19:43
 14/19 anonim ***** válasza:
mondom kérdezd meg hogy szerintük mit kéne csinálnod szabadidődben.
2011. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezt benézted!.. Lehet úgy vannak vele, h jó itthon vagy, mint ahogy írtad is rászedted őket és ezzel kompenzálnak szerintem! Mivel egy szülő általában úgy van vele, amíg otthon laksz az van, amit ők mondanak! Ha nem tetszik el lehet menni!

Azt teheted, h tűrsz és hallgatsz v. a sarkadra állsz és kiállsz magadért végre. Elvégre felnőtt ember vagy!! Hidd el, ha kész érveket tudsz mondani, lehet esélyed!

Tudom, h vannak ilyen szülők! Valahol azt is meg lehet érteni, h félt, mégis csak a kicsi lánya vagy!, de ha leültök megbeszélitek, megnyugtatod, hatni fog!

Szerencsére velem nem volt ilyen!

2011. szept. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

[link]


Esetleg ezért is félt..ő is csak haza akart menni...

2011. szept. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ne nevettessük már ki magunkat :) Pénteken meg szombaton arányaiban több bűncselekmény van mint a hét többi napján, akkor miért szarik rá a szülő ha ilyen előrelátó?


Elmondom az én sztorimat én is 19 vagyok csak srác. Fiatalon kimaradtam a barátkozós meg bármiféle társasági eseményekből, faterom a sportolást erőltette, amit én is akartam csak nem mindig annyira mint ő. Mikor középiskolába kerültem megismertem új embereket, a sportolást szép lassan háttérbe szorítottam . Akkoriban kezdtem el bulizni, két évig kiszöktem éjjelenként, anyum falazott nekem, nagyon profi voltam de egyszer-kétszer apám biztos észrevette a dolgot, csak egyszerűbb volt így neki. Aztán azóta telt-múlt az idő kitapasztaltuk hogy hogyan tudunk egymás mellett élni, ők nem szeretik ha előttük vagyok készen és nem halad az életutam, én pedig elvárom hogy támogassuk egymást bármilyen szarba is vagyunk. Az nem érdekli őket ha négy-öt napig olyan kész vagyok hogy haza is csak néha megyek (ez csak nyáron van...), ha a "többi" dolgom rendben van és mikor szükség van rám akkor amint lehetséges megteszem amit kell. Szerintem ez az optimális, tisztában kell lenni ki a "főnök", meg kell neki adni a tisztelet és ha vannak furcsa dolgai adott esetben azt is elfogadni ,viszont a főnöknek is tudnia kell szabadságot adni ebben az esetben, különben a "dolgozó" felmond.Viszont itt nem tud így csak sztrájkol és megpróbálja az akaratát valamilyen módon érvényesíteni. Na a te esetedben a szülőktől senkise kér szabadságot így esélyed nincs érvényesülni. (A főnök se fog fizetni ha van aki ingyen dolgozik...)


Másrészről egyszerűbben: egy családban szükség van kompromisszumokra. Te átvállaltad az egészet most itt az ideje hogy ez ne legyen tovább így:) Sok sikert a küzdelemhez , nem lesz egyszerű de 19 évesen könnyebb dolgod van így látatlanba mint nekem 14 évesen.

2011. szept. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Jó, h rávilágítottál erre! Mer köztudott, h a lányokat jobban féltik, mint a fiúkat! A fiúnak több mindent néznek el! Tudom így volt a baráti körömben is anno!! pl. a lánynak 15é, haza kell mennie időben ki is szólnak, ha a közelben van, ezzel ellentétben a fiú maradhat tovább, de viszont neki, nem kell szólni, megy magától!..

Fiúval engedékenyebbek..

2011. szept. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Jó igen igazad van, csak Te nem éppen ismered a szüleimet. A 19 év alatt megtanultam, hogy mit engedhetek meg magamnak velük szemben!"


Akármilyenek is, felnőtt ember vagy, nem kisgyerek. Gondolom nem kötöznének láncra vagy zárnának ketrecbe, ha kiállnál magadért...

2011. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!