Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a véleményetek erről?...

Mi a véleményetek erről? Mindenkinek fizessek, hogy normálisan ellássanak?

Figyelt kérdés

18 hetes terhes vagyok. Pár hete voltam Down szűrésen, ami 2 vérvételből állt (29.000 Ft-ba került, ami szerintem nem kevés, sokan ki sem tudják fizetni). Az elsőnél a nővérkének fizetnem kellet, hogy normálisan levegyék a vért. Ott állt és szinte tartotta a zsebét. Adtam neki 2.000 Ft-ot. Igaz, utána maximálisan elégedett voltam az ellátással és nagyon kedvesek voltak. Elmentem a védőnőhöz, aki úgy beszélt velem, mintha egy darab sz.r lennék, igaz neki nem adtam pénzt. Lehet, hogy neki is fizetni kellett volna? Múlt héten mentem vissza egy másik eredményemért, de az ablakban ülő hölgy csak nyávogott, hogy ő nem is tudja hol van, meg nem érti miért akarom megkapni a vérvételem eredményét. A lényeg, hogy nem adta ide, mert szerinte elég, ha náluk benne van a rendszerben. Neki is fizetni kellett volna, hogy ideadja a leleteimet? Ha valaki magán rendelésre megy, akkor fizessen, ezzel nincs gond, de egy állami rendelőintézetben miért csak akkor látnak el, ha pénzt rakok a zsebükbe?

2 éve rákszűrésre mentem, 3 órát üldögéltem a váróban de az orvos hazaküldött. Csak annyit mondott, hogy most nem csinálja meg. 1 hét múlva a másik orvosnál próbálkoztam, de akkor még a rendelőbe sem jutottam be, mert a nővérke már a váróteremből hazaküldött, hogy most nem alkalmas. 1 hónap múlva ismét próbálkoztam, de akkor úgy, hogy megmondtam előre, hogy fizetnék. Közölte a nővér, hogy 6.000 Ft lesz és reggel 8-kor várnak. Mindenkivel ezt csinálják, vagy csak én fogom ki a hülyéket?


2010. dec. 18. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A baj az,hogy nem vagy elég tapasztalt és rafkós.

Nem kell fizetni a nővérnek egy vérvételért, de nem tudtam,hogy a Dawn szűrésért is fizetni kell.

Az hogy tartja a zsebét, nem kell ilyenkor foglalkozni vele, ha nem magánrendelésen voltál, akkor az ingyenes.Nem is értem..Amikor én elmentem a magán belgyógyászomhoz rendelésre..igen kifizettem neki 6000 ft-ot, de ő küldte a speciális beutalókat és a leleteket Ő is és én is megkaptam.

Ilyen esetben állj már a sarkadra. Vagy rögtön hagyd ott az orvost, vagy tegyél panaszt a betegjogi képviselőnél, akár arra,hogy a nővér hogyan viszonyult hozzád.

Én már csináltam egyszer azt,hogy amikor már 10 edjére voltma a női nőgyógyászomnál és minden héten újra el kellett mondani,hogy ki vagyok,miért jöttem,hogy semmi nem használt eddig ésmindig végigjátszottuk ugyanazt és semmire sem haladtunk, na akkor durrant el az agyam.És mindig közölte, hogy most 9000 ft, most 10 ezer ft, most 8000 ft lesz...az utolsó alakalommal fölálltam a székből és közöltem, nem fizetek azért,hogy nem érti a szakmáját és már unom,hogy x-edjére sem tudja ki vagyok és miért vagyok itt. És otthagytam, kerestem egy másik orvost, aki rögtön megmondta , mi a bajom, elsőre..Azóta tudom, sok a magánpraxisos orvos is, lehet nyugodtan váltani.

2010. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam.Fizetni kell azért,hogy valaki megtudja,hogy beteg vagy egészséges gyereket hord?Van egy olyan szűrés,hogy AFP ez kötelező,és ez is vérből van.Hosszú évek óta létezik a Magyar terhesgondozásban.Akkor ez mi volt?Mert az AFP-ből is kitudják szűrni,miért kellett külön erre a szindrómára teszt?
2010. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor 12 hetes ultrahangon voltam, a nővér a kezembe adott egy csekket és azt mondta, nem kötelező megcsináltatni, de ajánlott, mert több rendellenességet is ki lehet vele mutatni. Mellékelt egy Down szűrésről szóló tájékoztatót és megjegyezte, ha nem akarom megcsináltatni, akkor adjam vissza a csekket, mert jó lesz másnak. Állítólag az önkormányzattól függ, hogy ez ingyenes, vagy nem. A barátnőimnek ingyen csinálták, de ők másik városban laknak. Úgy gondoltam kifizetem, mert jobb tudni, ha valami gond van. Egyébként magán nőgyógyászhoz járok, ő nagyon kedves, de van néhány kötelező vizsgálat, amit az állami rendelőben csinálnak. 12 és 20 hetes uh és a "főgonosz" védőnőnél is meg kell jelennem pár alkalommal, mert a faluban dolgozó normális, kedves védőnő véleményét nem fogadják el. Ez is érdekes. Legközelebb keményebb leszek és kiharcolom, hogy ideadják az eredményeimet. Köszönöm!
2010. dec. 19. 10:03
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

"Legközelebb keményebb leszek és kiharcolom, hogy ideadják az eredményeimet"

Legyél nagyon boldog vele. És dumcsizzátok meg a barátnőiddel is. Ők is értenek hozzá.

2011. nov. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Unatkozol?
2011. nov. 13. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!