Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás után miért tarthatta...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás után miért tarthatta meg a nevemet az exnejem akaratom ellenére?

Figyelt kérdés

Miért nincs törvényes lehetőség arra hogy csak akkor tarthassa meg a exnejem a nevem, ha én hozzájárulok?

Ez nagyon igazságtalan, és félrevezető.

Szerintem egy normális nő már csak büszkeségből sem akarná viselni tovább az ex nevét ha az megcsalta, elhagyta. Kivéve ha azt akarja, hogy mindenki férjezettnek higgye.


2010. szept. 24. 22:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%
Én sem értettem soha, miért tarthatja meg egy nő válás után a férje nevét. Nevetségesnek tartom, pláne amikor orrukat feltartva dr. X-néként mutatkoznak be, az ex-férjük meg évtizedek óta másnak a férje. Ez annyira szánalmas!
2010. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
48%

vagy ha nem akar új papirokat csináltatni...

azért ezt is gondold át..persze igazságtalan, de ha te csaltad meg, akkor megértem hogy nem akar erre időt meg pénzt áldozni hogy akkor ő most átirassa a nevét, mert te félrek*rtál..

2010. szept. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
mindemellett persze igazad van..már nem tartozik hozzá a név...
2010. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
69%

az én anyukám miattam tartotta meg a "né" nevét. érzelmileg köze nincs apámhoz már vagy 15 éve, el is váltak, de azt mondja hogy neki jobb, hogy ugyanaz a vezetéknevünk. nincs ebben szerintem semmi rossz.

Az exfeleségedet nem kérdezted még meg, hogy ő miért tartotta meg? miylen a kapcsolatotok? közös gyermek van?

2010. szept. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

Azért tarthatja meg (csak hogy a kérdésre válaszoljak), mert amikor "odaadtad" neki a neved, nem volt olyan kitétel, hogy csak addig viselheti, amíg együtt vagytok. Ő megválhat tőle ha akar, de nem lehet erre kötelezni. Neki már ez a neve és kész.


Amúgy én sem tartanám meg a volt férjem nevét, sőt, eleve fel sem venném a férj nevét semmilyen formában, de ez más kérdés.

2010. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%
De hozzatartozik nev, azzal, ha felveszi a nevedet, öt onnantol ugy hivjak. Abban az idöszakban, akiket megismert, mind ugy ismerik. Mondok egy peldat, nekem anyukam, meg apukam 21 evig voltak hazasok, tehat anyu eletenek a nyg reszeben az emberek apu nevevel ismertek meg, nyilvan nem is tuja a 90 %-uk, hogy mi a leanykori neve. Ez idö alatt cikkeket, meg klnyveket irt, aztan elvaltak. Ha a mostani cikkeket meg könyveket ujra a leanykori neven adna ki, honnan tudnak az emberek, hogy ugyanaz irta öket? Mindegyikhez oda kene irni zarojelben, hogy ex xy-ne? Mondjuk apam nem is csinalt/csinalna ebböl soha problemat. Ez olyan kicsinyesseg, hogy az valami hihetetlen. Te elvettel valakit, nyilvan olyan szandekkal, hogy örökre együtt lesztek. Ö tisztelete jeleül felvette a nevedet. Oke, elmult, van ilyen. De öt mar igy hivjak.
2010. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
62%
Az én anyukám is megtartotta a nevét,miután apukámtól elvált,Igaz,ők "szépen" váltak el,mai napig jóban vannak,csak nem laknak együtt,nem volt semmi megcsalás,meg ilyesmi.Azt mondta,azért tartja meg,mert már mindenki így ismeri (kisvárosban lakunk),meg ezt szokta meg,meg stb.
2010. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes,Amikor én váltam,a bíró külön megkérdezte a férjemet,hogy van-e kifogása az ellen,hogy a volt felesége továbbra is használja a nevét..Mivel azt mondta nincs,így én is használom még mindig az asszony nevemet..Egyenlőre azért nem változtattam meg,mert sokkal körülményesebb lemondani róla,és amúgy is jövőre férjhez megyek megint..Így várok,amíg új nevem nem lesz..
2010. szept. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
46%

szerintem erre törvényileg kéne kötelezni (és ezáltal mérsékelni a díját) hogy az elvált asszony visszavegye a lánykori nevét.

szerintem sem normális.

ismerek egy abszurd esetet: a nő úgy viseli az első férje nevét X Józsefné névvel, hogy már azóta volt másik házassága, és abból van egy gyereke is.


az én anyum speciel rögtön visszavette a lánynevét, amint elvált apámtól.


manapság amúgysem divat pl. Kiss Andrásné-ként élni...

2010. szept. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
60%

hát ha megcsaltad, ez a minimum hogy legalább ennyi bosszúságot okozzon is neked a dolog:P

amúgy meg azért, mert onnantól hogy felvette, az UGYAN ÚGY az ő neve is, mint a tiéd.

másdolog, hogy énsem tartanám meg, de eltudok képzelni olyan esetekt, pl különösen jol hangzás, vagy ilyesmi, hogy mégis.

2010. szept. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!