Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezért jogos...

Szerintetek ezért jogos szüleim haragja?

Figyelt kérdés
Férjnél vagyok, gyerekeim vannak, 36 éves vagyok. Saját lakásunk van, melyet most újítottunk fel. Igaz kellett hozzá egy kis kölcsön is. Lecseréltünk egy-két bútordarabot is. Na erre aztán szüleim berágtak, mondván miért kellett a 10 éves szekrénysort, kanapét is lecserélni, ez pénzszórás, ezért aztán nincs is kedvük eljönni hozzánk, ezt így kerek-perec meg is mondta Édesanyám.
2011. okt. 13. 12:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Lehet, hogy az ő lakásukba kellettek volna a bútorok?
2011. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
anyud irigy, fiatalok vagytok még szép h ti is szeretnétek modernebb környezettett varázsolni magatok köré
2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Minden csoda 3 napig tart! Majd megbékélnek.

Elvégre Neked önálló családod van: férj, gyerekek. Elsődlegesen ha velük együtt bármiben döntetek, együtt döntöttetek, ahogy írtad, a 10 éves szekrénysor és kanapé selejtezés.

2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Fel, hogy befragtok, hogy nem vagytok "ovatosak". Nem irigy, nem bantani akar, csak azt akarja, hogy gondoljatok a jovore is, mi lesz ha...
2011. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
64%

2évvel vagyok idősebb nálad.Mi is külön élünk a saját házunkban.Nálunk is van unoka,és mi is felújításba kezdtünk,és bizony bútorokat cseréltünk le.De én már évek óta nem kérem ki a szüleim tanácsát vagy engedélyét,és ők évek óta nem szólnak bele az életembe.

Nem is értem,hogy ennyi idősen ezt miért nem tudtad még elérni? Vagy mi jogosítja fel a szüleidet,hogy egy felnőtt különálló személyt még dróton akarjanak rángatni??

Megsértődtek??Akkor tehetnek neked egy szívességet..

2011. okt. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Az ok, hogy félti a gyerekét (anyum is féltett amikor szerinte felelőtlenül szórtuk a pénzt) na de hogy el sem megy? Szerintem ez nem normális dolog. 36 éves felnőtt nőről van szó, csak el tudja már dönteni, hogy van-e pénzük lecserélni a szekrénysort avagy nem.

Mondjuk ha a szülőktől kérnek kölcsön állandóan az más lenne, de nem tudom, hogy itt van-e ilyesmiről szó.


Szóval én úgy érzem, hogy túlzás a szülők részéről, nem beszélve, hogy vannak már unokák is. nekik majd mit fognak mondani, hogy nem jön a nagyin, mert megsértődött a felújítás miatt?

2011. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

A szuleid mar nelkuloztek talan, es masfajta nevelesben reszesultek, hiszen a szulei mar egy vilaghaborut megeltek, igy a gyermekeiket is arra neveltek, hogy takarekoskodjanak, mivel johetnek nehezebb idoszakok is, amikor jol jon a felre tett penz pl.

Ezt pl. az edesanyam mindig mondta, es erre hivatkozott, hogy a haboru idejen...

Inkabb aggodnak a szuleid, es azt akarjak, hogy te is takarekoskodj, hiszen soha nem tudod, hogy mikor kerulsz nehez helyzetbe, de nem hinnem, hogy irigyek lennenek.

Biztos megfognak bekelni, de ehhez ido kell, hiszen nehezen fogadjak el, hogy onmagad dontesz, es mar nem tudnak befolyasolni, iranyitani, ez pedig az Ok hibajuk, nem a tied, mivel ez a te eleted, a te otthonod!

2011. okt. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez butaság a szüleid részéről. Minden felnőtt ember el tudja dönteni, mit akar vagy mit nem, mindenki széppé akarja varázsolni a környezetét. 10 éves bútor...ééééés?! Kérdezd meg tőlük, kell-e nekeik, meg hogy ihatsz-e reggelire egy bögre kakaót....
2011. okt. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszaitokat. Sosem kértünk még kölcsön szüleimtől. Tehát azért nem tehetnék.
2011. okt. 13. 12:39
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha a szüleid adták a kölcsönt, jogos a felháborodás, ha nem, akkor semmi közük hozzá. Véleményt mondhatnak, azt meghallgatod, és azt csinálsz, amit akarsz.
2011. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!