Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ezért rossz vagyok?

Szerintetek ezért rossz vagyok?

Figyelt kérdés

A lányom nyáron diplomázott. Azóta csak alkalmival tud dolgozni, ugyanaz alkalmazza havi 15 napot. Jövő év elején még ugyanígy menne, kb. áprilisban felvenné munkaviszonyba (kicsit hamarabb, vagy kicsit később, attól függően, hogy indulna a szezonja) A barátjával nem egész 2 éve vannak együtt, most kiderült, hogy babát vár (nem tervezték, sőt a lányom egy pár évig még nem is szeretett volna szülni) A barátjának még (jó esetben) másfél éve van az egyetemen.

Azt mertem mondani nekik, hogy gondolják meg, hogy most vállalják-e a babát. Erre a leendő nászék és a leendő vő teljesen kiakadt, hogy milyen rossz anya vagyok.

De könyörgöm: Egyiküknek sincs munkahelye. A fiú az egyetemet nem akarja otthagyni, a szakja csak nappalin van. Jelenleg albérletben él (4en egy 2 szobás lakásban), tőlünk 250 km-re. Együtt csak annyit éltek, amíg nyáron itt lakott a fiú is. Ha megszületne a baba, nálunk laknának: albérletet nem tudnának fizetni a gyesből, amit a fiú keres, elmegy tandíjra, stbre. Mi falun lakunk, 3 szobás lakásban, a kisebbik gyerekünk most fog érettségizni (pont a baba születése után)

A fiú szülei nagyon örülnek a babának, "még megláthatják az unokát" (70 évesek) De azért az szóba sem jöhet, hogy odaköltözzenek (450 km-re lakunk egymástól), mert kicsi a lakásuk (1,5 szobás) A másik fiúk már rég elköltözött tőlük, ott van már gyerek is. A mennyel nem jönnek ki, a lányomnak is ott szapulták ahol tudták.

Nyáron folyton az volt a baja a fiúnak, hogy itt nem lehet semmit csinálni, itt nincs semmi, ha igazán szórakozni akar 40 km-t kell utazni, bezzeg nálunk mindig van valami program/buli. A lányomnak van úgy, hogy szombaton, vagy vasárnap is dolgoznia kell, az is baj, mert azon a hétvégén már nem lehet semmit sem csinálni, sehova se lehet menni.

Most én vagyok a rossz, mert nem tapsikolok, hogy nagymama leszek, hanem azt kértem, hogy gondolják végig, vállalják-e most ezt a babát. Szerintetek?


2011. okt. 18. 11:52
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
41%
Megértem az aggodalmaidat, de azért gondolj bele a helyzetükbe. Ha kiderülne, hogy babát várok, nekem is rosszul esne, ha ezzel fogadnának, pedig nekem se lenne most ideális a családalapítás. Az ő döntésük kell, hogy legyen a gyerek megtartása. Csak érettek annyira, hogy számbavesznek minden lehetőséget.
2011. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
72%

Igazad van, én egyetértek veled. Nem hagynám a helyedben, hogy neked szüljék a gyereket, mert ha ezek munka nélkül odaköltöznek hozzátok, akkor az lesz belőle.


Ráadásul még nem is éltek együtt, egy ilyen instabil alapokon nyugvó kapcsolatban nincs helye még babának szerintem.

2011. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem önző dolog a fiú szüleitől, hogy csak arra gondolnak, hogy ők még megérjék az unokát, tudjanak babázni, de az, hogy hogy fog majd a kis család megélni, az nem zavarja őket, úgyis a te gondod lesz, nem az övék :S
2011. okt. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
77%
Örök vitatéma. A terhességmegszakítás egyesek szerint (pl. szerintem) gyilkosság, mások szerint műtét. Így számomra az nem lenne kérdés, hogy mi legyen a babával. Az viszont már korántsem egyértelmű, hogy eltartanám a felelőtlen fiatal párt. Az apuci menjen dolgozni, emellett, ha tudja, folytassa levelező tagozaton tanulmányait. Ami az ő szüleit illetti, könnyű úgy örülni, hogy a gondokból nem vesznek részt.
2011. okt. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
81%
én azért értek egyet veled, mert úgy néz ki, itt egyedül te leszel anyuka és szülő az egész bandából....mindenki könnyen van, te meg nevelheted és eltarthatod.
2011. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
19%

Az abortusz után nem biztos, hogy többet lehet gyereke a lányodnak.

Mivel ahogy látom rosszak a körülmények, nem biztos, hogy a fiú kitart majd a lányod mellett.

Én megözvegyültem és soha többet nem lett társam. Egyedül kellett felnevelnem a gyereket.

Mivel azt is látomk, hogy a lányodnak nem fog jobb parti jutni, mert egyszerű emberek vagytok, így mindegy, hogy most szül vagy később, nem lesz jobb később sem. Az abortusz miatt meg lehet, hogy se férj, se pénz, se gyerek nem lesz. Akkor inkább már legalább egy gyereke legyen, majd felnő valahogyan.

2011. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
58%

Értem az aggodalmad, de azt is megértem, hogy nekik nem tetszett amit mondtál. Nekem is rosszkor jönne most a baba, ha pont besikerülne, de megtartanánk. Bár csak egy fizetésbőpl élünk, én bejelentve még nem dolgoztam, szóval nem kapnánk semmit a baba után. De ha véletlenül besikerüle, akkor megtartanánk, örülnénk neki, szeretnénk. És biztos rosszul esne, ha anyukám nem örülne neki, hanem azt mondaná, hogy vetessem el. Szerintem jobb ha nem szólsz bele, ez nagyon kényes döntés, csak a pár döntheti el, senki más. Ha beleszólsz csak te leszel a gonosz nagymama, aki meg akarta volna ölni az unokáját.


De az nyilvánvaló, hogy ha meg akarják tartani a babát, akkor a fiú be kell fagyassza az egyetemet és kell keressen munkát. Ha tetszik, ha nem.

2011. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem kérdezted meg tőlük, hogy HOL ÉS MIBŐL szándékoznak megélni? 13.000 Ft családi pótlék és 27.000 Ft gyes az édeskevés. Kérdezd meg tőlük!
2011. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
19%

igen, szerintem rossz vagy(ebben a kérdésben)

1. beleszólsz abba, ami kettőjükre tartozik

2. magzatgyilkosságra buzdítod őket (aminek egyik következménye LEHET, hogy soha többé nem lehet gyerek)

2011. okt. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagy rossz! Az én fejemben is hasonló gondolatok fordulnának meg.


1. Próbálj meg összeállítani egy listát, hogy a baba havonta mennyibe fog kerülni (tételesen: pelus, szükség esetén orvos, kisruha = a másikat kinőtte, tápszer stb.)

A lányod kajáját ne vedd bele, őt úgyis etetnéd, ha baba nincs.

2. Mennyi pénz kell ahhoz, hogy a szülés előtt minden készen várja itthon: kiságy, stb. stb.


Add oda a lányodnak, a férjével beszéljék meg, hogy a jövőben, honnét fogják tudni ezt előteremteni. Kérdezzenek rá a most még "tapsikoló" nagyszülőknél, hogy mennyivel tudnak ebbe havonta beszállni.


Mondd meg a lányodéknak, te ugyanúgy örülsz a babának, mint mindenki más, de azon kívül, hogy segítel a baba mindennapos ellátásában, te főzöl, mosol, takarítol rájuk, anyagilag csak annyival tudsz beszállni, mint a férj szülei. És gondolkozzanak ezen el, de nagyon komolyan!!!

2011. okt. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!