Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már hetek óta vívódom, nem...

Már hetek óta vívódom, nem tudom mit kezdjek ezzel a dologgal?

Figyelt kérdés

Tudni kell, hogy én vagyok a kisebbik gyerek a családból. Van egy nővérem. Úgy érzem mindig az árnyékában éltem...ami nem az ő hibája, hanem a szüleimé. Sosem tudták egyensúlyban tartani az elfogultságot a gyermekeikkel szemben....mindig a tesóm volt az első...ő ment elsőbe először, ő volt először ötödikes, aztán ő került gimibe először, őt csengették először ki, ő lett egyetemista stb. stb. évek alatt végig másodiknak éreztem magam, hiába voltam olyan jó (vagy mégjobb) az ami nekem következett mindig unalmas volt, ugyanazt már mindenki átélte egy évvel korábban...

Most külföldre költözött, azóta más sincs a családban csak mindenki arról beszél, hogy ki beszélt már a tesómmal, mit beszélt...stb naponta 3x végighallgatom ugyanazt a sztorit vele kapcsolatosan, mindenki csapot-papot hagy ha hív messengeren, mindenki mámorban úszik. Ha valakivel találkozunk akkor az az első, hogy eldicsekszik mi van vele...

Igazából velem mindig undok volt a tesóm, csak mások előtt volt kedves (ahogyan a mostani barátja előtt is).

Engem ez már nem érdekel...inkább az a bajom, hogy mostanában mardos az önvád, amiért nem tudok vele kedvesebb lenni...őszintén nem is érdekel ha hív, már herótom van az egésztől. Szerencsére jövő héttől megyek vissza az egyetemre...

Mondjátok meg, hogy ne érezzem ezt, mit tegyek???:(


21_L


2011. szept. 12. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ez nem lehet kellemes :(. Meg lehet téged érteni. De szerintem nem rá kéne "haragudnod", mert erről az egészről nem ő tehet, hanem mások alakították így, mintha ő lenne az "agyaúristen". Te foglalkozz a saját dolgaiddal, tanulj ügyesen, hogy előrébb juthass minden területen. Én lehet felhoznám a szüleimnek a helyedben, hogy ez mennyire rosszul esik neked. És megkérném őket, h foglalkozzanak velem is ugyanannyit....
2011. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Nem igazából próbálom megemészteni ezt az egészet...elégedett vagyok azzal aki vagyok és azzal amit eddig elértem (hála Istennek!)

Igazából a tesómmal is van bajom, mert kétszínű, mások előtt rendes velem, amblokk meg meg sem mozdítana semmit értem...A párja előtt segítőkész, aranyos, ha eltűnik akkor meg undok...hogy mást ne meséljek...


(a párom szóba sem áll vele, annyit nyeltem már neki és annyi mindent végignézett)


Szóval nem csak a szüleimmel van "baj"...

2011. szept. 12. 22:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Erről ez jut eszembe, nemtom kitől:


"Legyél TE a változás, amit látni akarsz a világban!"


:)

2011. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Jujj ezt egyik nap hallottam, engem is elragadott:)

Köszi

2011. szept. 13. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!