Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ilyen helyzetben?...

Mit tennétek ilyen helyzetben? A lelkiismeretemmel vívódom.

Figyelt kérdés

Férjemmel lenne egy jó lehetőségünk, hogy külföldre költözzünk. A gyerekvállalásnak itt se lenne akadálya, de kint minden szempontból jobb helyzetben lennék. A munkáltatók és a rendszer is rugalmasabban áll hozzá, a kultúra is gyerekcentrikusabb. A gyerek rögtön két nyelven tanulna meg.

Másik oldalon ott van, hogy a szüleim (egy szem gyerekük vagyok, ők 60-70 évesek) így is nehéz szívvel engednek el. Ha unoka is lenne, akkor végképp magukba roskadnának, hogyőt se láthatnák bármikor. De a koruk miatt a kiköltözés is megviselné őket.

Vívódom... nem tudom mi lenne helyes :(


2011. jan. 6. 19:42
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Hát nehéz kérdés,de meg kell érteniük,hiszen ők is tudják,hogy kint több lehetőségetek lenne.Önzés lenne a részükről,ha ez miatt megharagudnának.
2011. jan. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%
Ha a szüleidet nézzük, akkor azért nem mindegy, hogy havonta, vagy csak karácsonykor és a nyári szabadság alatt tudtok hazajönni!
2011. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Az én szüleim is 60 felett vannak. Mi 3 éve költöztünk ki a párommal. Rossz volt nekik is és nekünk is, de miután egyenesbe jöttünk és látták mennyivel jobban élünk, már örülnek, és azt mondják helyesen cselekedtünk. Mivel nyugdíjasak bármikor kijöhetnek, ha lesz baba, akkor hosszabb idôre is. Mi is hazamegyünk idônként. Rossz érzés távol tôlük, de minden nap beszélünk telefonon.
2011. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Most kezditek el az életeteket. Jogotok van hozzá, hogy ha van rá lehetőség akkor szép életetek legyen, jó munkahellyel, jó környezettel. Csak a szülők miatt elszalasztani a lehetőséget. Ők már éltek eleget. Most rajtatok a sor. Nem arról van szó, hogy soha többet nem látjátok egymást.
2011. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Ne értsetek félre, nem zsarolnak, hogy maradjunk. Csak látom rajtuk, hogy nagyon fáj a szívük, hogy ritkán fognak látni, nem fogják tudni, hogy épp mi van velem. Hiába van telefon, de nem ülhetnek autóba, ha látni akarnak.

Ha már unoka is lesz... tudom, hogy mindenben szeretnének segíteni, minél több időt tölteni vele.

Az egy dolog, hogy a felnőtt lányukat ritkábban látják, de egy csecsemővel való foglalkozást nem lehet telefonnal vagy időnkénti látogatással pótolni. Ezzel se piszkálnak, de tudom, hogy már nagyon-nagyon várják, hogy végre legyen unokájuk.

Most az ország túlvégén laknak, anyám nem szeret ott élni, de apám ragaszkodik a gyümölcsfáihoz, szőlőjéhez... Ha szülnék, ő abban a pillanatban aprítaná fel őket és azonnal költözne ő is közelebb, hogy sokat segíthessen és láthassa a majdani unokáját.


Szülhetnék itt is, semmi komoly akadálya nincs (oké, még a diplomát letenném, mégis könnyebb gyerek nélkül), de akár már jövőre is szülhetnék. Csak sokkal jobb lehetőségek lennének a célországban. Ami viszont messze van, anyagilag meg egyikünk se teheti meg, hogy havonta 2-3 főnek repjegyet fizessen.

Szerintem ők már nem tudnának beilleszkedni egy külföldi országban, nem merem kapacitálni, hogy ők is költözzenek ki. (Jogilag és hivatalosan nem lenne gond.)

2011. jan. 6. 19:58
 6/34 anonim ***** válasza:

Nem olyan magas kor az a 60 feletti! Mi még bőven dolgozni fogunk ennyi idősen.


Ők is meglátogathatnak, ti is hazajöttök, az már nem annyira kevés. Aztán érdemes megtanítani -ha nem ismerik már most is-, az interneten való kapcsolattartás (hang / kép) módját.


Ha jó a lehetőség, éljetek vele, ki tudja, adódik-e még hasonló!

2011. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Skype-ot tudják használni. Engem féltenek, de megértik. A leendő gyerek a kérdés, tudom, hogy mennyire szeretnének mellette lenni, segíteni, megölelni.

A fizikai közelség szerintem egy csecsemőnél nem pótolható telefonnal vagy interneten.

Én már "pótolható" vagyok így is, de egy gyerekkel játszani, pelenkázni, megpuszilni... ezektől fosztanám meg őket. És tudom, hogy hihetetlenül várják már, csak nem akarnak terhelni azzal, hogy noszogassanak.

2011. jan. 6. 20:06
 8/34 anonim ***** válasza:
Hova szeretnétek menni?
2011. jan. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Izrael.
2011. jan. 6. 20:24
 10/34 anonim ***** válasza:
Hát az nem itt van...
2011. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!