Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak hogyan tudok segíteni?

Anyósomnak hogyan tudok segíteni?

Figyelt kérdés

A férje eddig se volt egy mintaember (férjem elmondása alapján, ő kifejezetten nem kedveli az önzősége miatt, szerinte csak fizikailag volt az apja), de az utóbbi időben egyre rosszabb.

70 éves (bár jól tartja magát, 10-15 évvel fiatalabbnak néz ki), folyamatosan csajozik, de olyan bénán, hogy egyszer én láttam facebookon a saját üzenőfalamon a képek alá írt udvarlásait. Mármint nem nekem udvarolt, hanem másoknak, de a hírfolyamban nálam (és másoknál is) megjelent.


A 87 éves anyósát (anyósom anyja) is elüldözte tőlük az önző, kiállhatatlan viselkedésével.

A férjemnek is panaszkodik anyósom, anyámnak is. Anyám ma fel is hívta a férjemet, hogy beszéljen az anyukájával, mert neki fájt hallgatni, hogy mennyire ki van bukva.


Ritkán találkozom velük, 2-3 havonta, mert messzebb laknak és csak családi összejöveteleken találkozunk. Anyósomat kedvelem, apósomat a fentiek miatt én sem, de ő se keresi a társaságomat, így két udvariassági mondattal elvagyunk.


Mivel anyósommal se annyira bizalmas a viszony, nincs képem felhívni és "beleturkálni" a magánéletébe, ha ő nem hozakodik elő vele. Viszont a férjemtől és a szüleimtől folyamatosan hallom, hogy mennyire kivan és sajnálom szegényt, mert kedves nő.


A férjemet "bujtogatom", hogy szánjon már egy kis időt az anyukájára, vigye el vacsorázni, kávézni vagy csak sétálni és beszélgessen vele. De ő az érintettsége miatt csak arra buzdítaná, hogy váljon el az apjától.


2011. szept. 12. 22:06
 1/2 napietus ***** válasza:
szerintem Te is nyugodtan felhívhatod. nem konkrétan ezügyben, hanem csak úgy beszélgetni.
2011. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, el is lehet hívni anyukát pár napra. Az neki kikapcsolódás lenne, ti meg nyugodtan tudnátok beszélgetni. Apukát meg meg kéne dönteni egy kicsit. Áh, nem kell komolyan venni azt a csajozást. Ugyan, ki kezd egy 70 éves emberrel? Bár bizonyára akad valaki... Dönteni mindenesetre anyukának kell. Lehet, hogy kivárja, míg ez a késői kapuzárási pánik elmúlik, mert ugye, lehet, hogy szereti.
2011. szept. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!