Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósomnak igaza van?

Anyósomnak igaza van?

Figyelt kérdés

4 éve itt élünk párommal anyósoméknál. 3 és fél évig anyósommal szinte olyanok voltunk, mint a barátnők. Mindent megbeszéltünk, soha nem gondoltam volna, hogy egyszer valamin is össze fogunk tudni veszni.

Pár hónapja anyós felmondott a munkahelyén, ittohon dolgozik. Azóta ugye állandóan itthon van, mindenbe beleüti az orrát, mindent ő tud jobban, ő csinál jobban. Állandóan tudni akarja hova megyünk, minek megyünk, kivel megyünk, mikor jövünk, stb. Ezt még elviseltük párommal nagynehezen, mert nem akartunk veszekedni, de azt már én nem birom elviselni, hogy mindent ki akar sajátitani.

Kb. 2 hete is azt mondta nekem, hogy ami a tiétek, az az enyém is! Erre sem szóltam semmit.

Egész családban csak nekem van autóm, az is a szüleimé, csak jelenleg nálam van.

Múltkor anyósomék kérdezés nélkül beleültek és elmentek pár órára. Nem vagyok irigy, csak legalább megkérdezték volna, hogy nincs-e valami dolgom, nem szeretnék-e valahova menni vele, mert ha nem, akkor elviszik.

Bármikor szükségük van rá, szivesen odaadom. Ami idegesit egy kicsit, hogy sose tőlem kérik el, hanem a páromtól.

2 napja pont ültem a bankban, vártam, hogy sorra kerüljek. Csörög a telefonom, anyósom egyik rokona volt. Kérte, hogy adjam a páromat. Mondtam, nincs velem, mert én itt ülök a bankban. Kérdeztem mit szeretne, azt mondta adjam meg a párom számát. Nem is akarta nekem megmondani, hogy miért akar vele beszélni. Nagynehezen kiszedtem belőle. Mondta, hogy anyósommal előbb beszélt telefonon, el kéne őt vinni kb. 20-25 km-re orvoshoz, és anyós azt mondta neki, hogy a párom majd elviszi autóval. Mondtam a srácnak, hogy sajnos ez most igy hirtelen nem fog menni, mivel rengeteg elintézni való dolgom van, de felajánlottam, hogy ha végzek, akkor elvisszük, vagy hogy szólok páromnak, hogy keritsen egy autót, azt mondta nem kell, meg tudja oldani ő.

Kijöttem a bankból, és igaz kiabálva, mert nagyon mérges voltam, felhivtam anyósomat. Mondtam neki, hogy látta reggel, hogy én mentem el az autóval, tudta, hogy ezer dolgom van, nem kellett volna inkább engem megkérdezni először ahelyett, hogy bárkinek is ajánlgatná az autót a tudtom nélkül? Erre az volt a válasz, hogy nem kell akkor segiteni! Végig se hallgatott.

Most én vagyok a világ legrosszabb embere, mert nem segitettem a rokonának, miközben nagyon jól tudja, hogy ezt sose tenném, mert még a kóbor kutyákat is megetetem az utcán, mert azokat is sajnálom, nemhogy családtagot.

Nem szól hozzám 2 napja. Párom is nekem ad igazat, tudja milyen az anyja, de mégis gyomoridegem van 2 napja, nem tudok enni, aludni, mert csak kerülgetjük egymást. Az bánt a legjobban, hogy meg van győződve a maga igazáról, hogy én nem akartam segiteni. Párom próbálta neki megmagyarázni, hogy sose tennék ilyet, meg, hogy ennyire már ismerhetne, csak nem kellett volna egyből szervezkedni a tudtunk nélkül. Az volt rá anyósom válasza, hogy ne keverje a sz@rt!

Ráadásul mikor ez történt, futott panaszkodni páromnak, hogy kiabáltam vele, meg hogy én azt mondta, hogy az az én autóm, pedig egy szóval sem mondtam ilyet! Azt mondta anyós, hogy egy család vagyunk, ezért minden közös, nem?


NE HARAGUDJATOK, HOGY ILYEN HOSSZÚRA SIKEREDETT, DE JÓL ESETT KIIRNOM MAGAMBÓL:((


Előre is köszönöm a válaszokat!

21/L


2011. aug. 10. 11:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
93%
4 éve az anyósnál lakni? Hát ez a gond! Költözzetek el, mert ez így nem normális.
2011. aug. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Amint adódik valami lehetőségetek meneküljetek onnan... Én pont azt a hibát készülök elkerülni,amibe te beleestél: egy házba a szülőkkel sosem szabad költözni. Mindig csak a feszültség. Nem lehetsz feleség,háziasszony,semmi nem lehetsz mert ők mindig mindent jobban tudnak. Állj ki az igazadért!!! Ha a párod is dolgozik,és te is,akkor lépjetek le azonnal! Még ha csak egy albérletbe is,de legalább külön lesztek.
2011. aug. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz kérdés, mert az autó a tiéd, ő viszont mondhatja, hogy a ház, amiben élsz az meg az övé.

Tehát szerintem úgy gondolja, hogy mivel nála éltek, te is hozzál áldozatot, mondjuk az autód legyen családi autó.

Őt is meg lehet érteni, elvégre 4 éve az ő házában laktok.

Te is használod az ő dolgait.

Végeredményben te léptél be az ő életébe, az környezetébe.

Ezért érzi szerintem úgy, hogy amit mond, az jogos.

2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Azon vagyunk, csak sajnos nem nagyon engedhetjük meg magunknak, de mondtam a páromnak, ha ez a helyzet nem javul, akkor inkább kifizetem az albérletet és éhezem, minthogy gyomoridegem legyen nap, mint nap miattuk:(
2011. aug. 10. 11:23
 5/31 A kérdező kommentje:

11:23

Az autó, ahogy irtam mégcsak nem is az enyém ,ahnem a szüleimé, és az én édesanyám sosem csinált volna ilyet, hogy még a páromnak volt autója, szó nélkül beleült volna és elment volna vele, vagy ajánlgatta volna a családtagjainknak!

2011. aug. 10. 11:25
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos sokat nem tudok segíteni, de ezt az anyósoddal kellene megbeszélni és valahogy elérni, hogy végighallgasson titeket. Mondd el neki, hogy milyen jó volt régen, amikor sokat beszélgetettetek stb. és akkor úgy gondoltad, hogy ha valamire szüksége van, akkor azt nyugodtan tőled is elkérheti.

Egyébként szerintem nincs igaza. Lehet, hogy valami történt vagy már máshogy gondolja a dolgokat és azért viselkedik így. Nem lehet, hogy nem akarja elveszíteni a fiát? Mert ez magyarázatot adna arra is, hogy miért mindig vele akar beszélni, és hogy miért maradt otthon. Biztosan több időt szeretne vele lenni.

Esetleg valami rosszat hallott rólad?

Másra nem nagyon tudok gondolni :S

2011. aug. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%

Menjetek onnan, de nagyon gyorsan! Az a baj, h te mentél oda, így az ő háza, ő "parancsol", ezért van ilyen nagy szája. Ja, meg mert jó dolgában nem tud mit tenni. Már nincs melója, haszontalannak érzi magát, és így kompenzál.


Sajnos ezzel nem tudsz mit tenni, v megszokod, v elhúzod a csíkot.

2011. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
71%
Ismerős a gyomorideg része meg a családtag csak más a helyzet. Meg tudlak érteni és sajnállak is. Anyósod meg sztem pofátlan, rajtad tényleg csak az segíthet ha elköltöztök.
2011. aug. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
79%
Én is csak azt tudom tanácsolni, el onnan gyorsan, akár albérletbe is, ha sajátot nem tudtok venni belátható időn belül! Nekem is egy nagy sz@rkavaró volt a volt anyósom! Amíg dolgozott, addig nem volt ideje ilyenekkel foglalkozni, most, hogy nem dolgozik, önmagát tekinti a családfőnek, aki mindent megtehet, mert ti a kis gyerekei vagytok és úgy irányíthat, ahogy akar. Hiába mondjátok, hogy külön család vagytok, felnőtt emberek, ő a kisgyerekeinek tekint titeket!
2011. aug. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Addig ilyen lesz a helyzet, amíg nem mentek külön.Igen, tessék albérletbe menni, spórolni, önálló életet kezdeni.
2011. aug. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!