Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg fog változni öcsém,...

Meg fog változni öcsém, egyáltalán mit lehet tenni egy ilyen emberrel?

Figyelt kérdés

Adott öcsém, aki egyszerűen mindenre sz@rik(bocs).

24 éves, édesanyám szerzett neki munkát fél éve, de ő továbbra is otthon lakik, ami még nem lenne baj.

A gond az, hogy semmit sem segít, sem anyagiakbnan, sem a ház körüli munkában. Elvárja, hogy anyum ugyanúgy ellássa, mosson főzzön, takarítson rá, fizesse a hülyeségeit, mint tinik korában. Két hetente néha elmosogat, de azon kívül semmit! Nemrégiben két hónapig munkanélküli voltam, hazaköltöztem, akkor döbbentem rá mennyire kihasználja, kifacsarja anyukámat. Próbáltam vele beszélni, szépen-csúnyán, kitaláltam édesanyámmal, hogy nem veszünk kaját otthonra, mindenki magának szerzi be-erre tesóm el kezdte a maradékokat felélni, majd amikor az is elfogyott, lecseszte anyukámat, hogy miért üres a hűtő?!

Eszébe sem jutott bevásárolni.

Édesanyám iszonyatosan elnéző öcsémmel szemben,

én kijelentettem, hogy takarítok,m de öcsém után nem vagyok hajlandó, mert megalázó és így soha nem fog felnőni, erre anyum üvöltözött velem, hogy semmit nem csinálok, lényegében rajtam töltötte ki a dühét.

Mióta megint elköltöztem, elhatároztam, hogy semmiben nem fogom segíteni anyukámat, hogy észhez térjen végre már, csak sajnos ez is olyan szörnyű....Attól félek, hogy mikor idősebb lesz tesóm akkor sem fog vele törődni, csak vámpírkodik majd rajta...

Édesapánkat elvesztettük még régen, anyum valószínűleg azért is kényezteti el ennyire tesómat.

Nem tudom mit tegyek, mert látom anyumon is, hogy anyagilag-idegileg megviseli, de tűr. Tesóm meg nem hallgat rám. Kérjem rokonok segítségét? Mit tennétek?


2011. szept. 13. 12:44
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Kicsit hosszú lett, előre is köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 13. 12:44
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

ha anyukád nem akar ezen változtatni, te igazából semmit nem tudsz tenni.

ha ő akarna, akkor tudna változtatni, pl nem venne neki kaját, ahogy már csináltátok, vagy pl nem fizetné a netdíját, kötelezné, hogy anyagilag és fizikailag is tegyen a háztartásért...

de amíg anyukád nem akar változtatni, addig hagyd rá

2011. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
és elszokott járbi otthonról? mondjuk bulizni? mert ha nem, akkor lehet mentális betegség
2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 x) ***** válasza:
75%
Van egy ilyen része A nevem Earl című sorozatnak :D magyarázd el anyudéknak hogy ki kell őt rakniuk a házból, pár hétig ne gondoskodjanak róla. Persze nehéz a kicsi fiacskájukat elhanyagolni de meg kell győznöd őket hogy csak így fog rájönni hogy mennyire kihasznált mindenkit és hogy mennyire gyerekes. Szóval sem kaját sem pénzt nem szabad neki adni, majd ellátja ő magát. Egy 24 éves férfinak ez nem szabadna hogy gondot jelentsen.
2011. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Hú én is felhúztam magam ha vki aki egyébként már régóta nem lakik ott oda költözik két hónapra majd elkezdi osztani az észt és a tanácsait, hogy hogy kellene... nyugi ez az ő dolguk majd megoldják, nem neked kell megváltani őket. Pláne nem beleszólni.
2011. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyukád ezt hagyja, az ő dolga. Az öcséd egészen addig élősködni fog, amíg lesz kin.
2011. szept. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igen, hetente többször is eljár bulizni-azaz eljárt otthonról, amikor otthon laktam.


Már elnézést, de miért ne "oszthatnám" az észt, amikor anyagilag is segítettem őket, mikor nem volt pénzük, stb., és mégis az édesanyámról van szó.


Hát igen, amúgy szerintem sem fog semmi változni.


Köszönöm az összes választ!

2011. szept. 13. 12:55
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

Én is hasonló cipőben voltam, csak az én öcsém fiatalabb (18).

Egyedül él anyuval (én apuval, mert a szülők elváltak), anyu kinyalta a se**ét, de ő sz@rt mindenkire és mindenre.

Én is leültem vele beszélni szépen, csúnyán, de mintha a falnak beszéltem volna...

Aztán lett egy barátnője, akivel beszéltem, hogy figyeljen öcsémre, azóta egyértelműen jobb a helyzet.

Ergo a tökén keresztül meg lehetett fogni.

2011. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Takito, ebben van valami.
2011. szept. 13. 12:59
 10/24 anonim ***** válasza:
85%

Hahh! Mintha a fiamról írtál volna. Tök ugyanez a helyzet. (Szerintem ma ez egy elég tipikus élethelyzet.) Egyedül neveltem a gyerekeimet, és a fiú az elsőszülött. 25 éves, és most ment el dolgozni, egy hete. De már abba akarja hagyni. Messze van, keveset fizetnek. Jó, hát megértem, de most én is állás nélküli vagyok. Jó lenne, ha nem hagyná ott.

Ugyanolyan, mint öcséd. Csak sajnos az igényeit annyira leszállította, hogy az már nekem fáj. Persze azért pénzelem én is, csak módjával. A kaját kieszi a hűtőből stb. Soha nem csinál semmit. Ha fürdik, tócsa marad utána. Szóval ilyenek. Hogy imádtam, amikor megszületett. Most egyáltalán. Sőt! Nagyon haragszom rá.

Pedig valahol egy áldozat. Az apátlanság áldozata. Nem volt előtte apa, férfiminta. Ő egyébként biztos, hogy beteg mentálisan, nagyjából már diagnosztizáltam is. Viszont tenni semmit nem tudok tenni. Orvoshoz nem megy - ő normális - orvos meg nem jön ki. Majd ha vér folyik, akkor tudnám csak elvitetni. Hát, ezek a magyar törvények. Nagyon fárasztó ám, mert nem vagyok mai csirke. De tény, hogy az ember nem tud mást csinálni, mint hogy újra és újra megbocsát. Én is érzem, hogy talán az lenne a legjobb, ha kizárnám a lakásból, és egyedül próbálna életet csinálni magának. Viszont ha mégis rossz vége lenne, örök életemben lelkifurim lenne. Így is sokszor hallom, hogy ő öngyilkos lesz, mert szar az élet, gonoszak az emberek stb. Szóval, nem egyszerű a dolog, higgyétek el!

Te meg ne szóljál bele. Te bánj vele a te mércéd szerint. És akkor azt ő tudni fogja, hogy veled nem lehet kukoricázni. Nálunk is, a hugi sokkal keményebb, mint én, vele normálisabban is beszél, mert tudja, hogy vele szemben nem engedhet meg magának akármilyen hangot. Plusz sírni se megy a leányhoz, mert az leszarja.

2011. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!