Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a férjemmel?

Mit tegyek a férjemmel?

Figyelt kérdés

Röviden.A férjem retteg a pókoktól.Annyira fél tőlük,hogy ha éjfélkor megyünk az emeletre aludni,és lát egy pókot,addig nem mer feljönni amíg el nem kapom..Képes inkább a nappaliban ülni a kanapén egészen reggelig.

Én is félek a pókoktól,de kénytelen vagyok pohárral elkapni és kivinni az udvarra.Sajnos sokszor tényleg tenyérnyi nagy pókok jönnek elő,de ez akkor sem jó,hogy ennyire betegesen fél tőlük.Ráadásul a félelem ragadós,mert a felnőtt fiam is parázik..

A padlás gondolom tele van pókokkal,de mivel ez egy egybekötött sorház,nem sok értelme van irtani őket..(meg hát ártalmatlanok,csak csúnyák)

Mit csináljak a fiúkkal hogy ne féljenek ennyire??Főleg a férjem???


2011. szept. 14. 11:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
73%
pszichoterápia csodákra képes ;)
2011. szept. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem semmit nem tudsz tenni. Én is ilyen vagyok, csak nem férfi :) Egyszerűen undorodom a pókoktól,nem félek,undorodom.Ha egy nagyobb termetű pókot látok, én képes vagyok olyan hangosan kiálltani, hogy..... :)
2011. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Na én a kígyókkal, siklókkal vagyok így.

Tényleg nem tudsz semmit tenni.

Az amit eddig össze szeded őket.

2011. szept. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%

A fóbiáktól nagyon nehéz megszabadulni. Aki életében nem érzett így az soha nem fogja megtudni,megérteni hogy valójában milyen leküzdhetetlen ez a félelemérzet.

Szerintem a pszichoterápia sem tud minden esetben segíteni.

Azt mondják akik szembe tud nézni a félelmeivel / a pszichoterápia is erre épül/ az már megtette az első lépést a gyógyulás felé. Én is ebben reménykedtem, hogy utána már megszűnik a fóbia. Az én esetem a békákhoz fűződik. Már a látványuktól rosszul vagyok. Gyermekkorom óta félek tőlük. Egy nyaralás alkalmával erőt vettem magamon és annak reményében hogy talán leküzdöm az iszonyomat és megszűnik tőle a fóbiám a kezembe vettem egy aprócska békát / férjem a tenyerembe rakta/ meglepődtem, hogy én nem is merem a földről továbbra sem felvenni, úgy hogy más adja a kezembe nem félek. Sőt aranyosnak is találtam, sokáig a kezembe tartottam.

Most is meg merném fogni. Azt hittem hogy ez után másképp lesz minden. Tévedtem! Ha már egy kicsit nagyobb békát látok aki nagyobbat tud ugrani újra előtör a fóbia. Már a látványától is ordítani tudok.

Nem tudom megmagyarázni ezt az okot. Valószínűleg annyira bennem van ez a félelem, hogy nincs olyan módszer ami végérvényesen megszabadítana ettől az érzéstől.

2011. szept. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Fóbia. Nem múlik el magától.
2011. szept. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni. Én is rettegek tőlük, sehogysem tudom elfogadni őket. Volt, hogy egyedül voltam otthon, és a szobában az ajtó előtt megjelent egy pók, én az ágyon kuporogva sírtam, és felhívtam a párom, hogy mit tegyek. Lehet, hogy nevetséges, de akkor tényleg leblokkolok, és meg sem merek mozdulni.
2011. szept. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Tenyérnyi pók????? Tuti én is besz.nék.

Szerintem beszéld rá a napi porszívózásra és vegyetek elektromos rovarirtót, hátha hat a pókra is.

2011. szept. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én is félek a pókoktól. Viszont a pók még jobban fél tőled. Mindig erre gondolok, mielőtt megölöm. Természetesen elsőre megijedek tőle, de aztán felszívom magam és leütöm/eltaposom, stb. Ugyanígy a darazsakkal.


29/F

2011. szept. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ezt hívják fóbiának.

Én is írtózom a pókoktól, ez a jó szó...nem attól félek, hogy megesz, megcsíp stb. Egyszerűen undorodom, kiver a víz ha rajtam egy is végigfut...(egyszer gyermekkoromban arra ébredtem, hogy egy pók végigfutott az arcomon)..

Én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy ha bezárnának egy pókokkal teli szobába 5 perc múlva tuti felakasztanám magam...


Van egy évfolyamtársam, aki a hangyákkal van ugyanígy...


Egyébként pszichoterápiával tényleg lehet ezen segíteni, természetesen csak akkor ha a férjed is akarja...

2011. szept. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Egy külföldi barátom hazájában őshonosak a méretes csótányok. Ő meglett férfi létére (120 kg) retteg tőlük. Amikor látogatóban voltam náluk, elrohant előtte egy csótány, mit ne mondjak, valahol muris volt látni, ahogy félős kislányként sikoltozva felpattan az asztalra :)

Végül befogtam neki a csótányt, akkor megnyugodott.

2011. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!