Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költözzek, vagy inkább keresse...

Költözzek, vagy inkább keressek mást?

Figyelt kérdés

Neki van egy garzonlakása a nyolcadik emeleten, egy panelházban, amire még 10 évig fogja fizetni a hitelt.

Nekem van egy három szobás családi házam ugyanabban a városban. Hitel nincs rajta, örököltem a keresztanyám után, és nem adtam el. De mégis azt akarja, hogy én költözzem hozzá. Én két okból nem akarok odaköltözni.

1. Az édesanyám súlyos szívbeteg, neki bármikor segítségre lehet szüksége. Most itt lakik tőlem három háznyira. Ha odaköltözöm hozzá 20 percre leszek kocsival. Másra nem bízhatom, édesapám meghalt. Van egy testvére, de 300 km-re lakik tőlünk.

2. Hát igen. Van egy elég helyigényes hobbim, ami már több mint 10 éve kitölti a szabadidőmet. Oda nem vihetem, és fogalmam sincs, hogy a panellakásban mit tudnék kezdeni.

Ezen kívül, még egy dolog, amin csak nyerne. A szomszéd városban dolgozik. Most helyijárat+helyközivel jár dolgozni. Ha itt lakna megspórolhatná a helyijáratot, mert 10 perc sétára van a buszpályaudvar.

Próbáltam vele beszélni. Épkézláb érvet nem tudott felhozni, hogy miért én menjek oda, csak annyit mond, hogy ő nem akar idejönni. Ha kérdezem, miért akkor a válasz, csak.

Ti mit csinálnátok ebben az esetben. Várom a véleményeket!

33/N


2011. szept. 4. 10:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem mindenképpen jobban!! járnátok ha a családi házba költöznétek ... az övét meg ki lehetne adni akár albérletbe is ;)
2011. szept. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, miért nem akar családi házba menni. Szerintem ne add fel a saját " életedet", mi lenne, ha hétközben nálad lenne, hétvégén meg nála lennétek? Ez csak egy javaslat, de tényleg, ha ő nem megy, akkor neked miért kellene?
2011. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel meggyőzni nem tudom, hagynám lakni a garzonjában és nem költöznék.Nem kötelező együtt lakni.
2011. szept. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem költöznék. Mond el neki a te érveid. Ha ezek után sem akar költözni akkor maradjon ahol van.
2011. szept. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
lehet bántja a férfiúi önérzetét.
2011. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet,hogy az Anyuka közelsége miatt nem akar költözni???

Én nem költöznék.Nem kötelező együtt lakni.De ha mégis hozzádköltözne,a panelt nem adnám el,hanem kiadnám.

2011. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben nem költöznék hozzá! Nem normális dolog egy agyonhitelezett kis sz@rba költözni, amikor van egy saját, nagy családi ház. Szerelem ide vagy oda, azért a józan észt ne hanyagoljuk el, főleg 33 évesen. Mert kis tiniként még elmennek az ilyen hülyeségek, de érdemes inkább a hosszútávú jövőre gondolni
2011. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

Nincs az az isten, hogy panelba költözzek. Laktam már ott, bőven elég volt egyszer. Kibírhatatlan,fogalmam sincs, hogy sokan hogy bírják,mint egy doboz, nekem nagyon rossz volt.

Ettől eltekintve minden érv melletted szól, a helyedben eszem ágában sem lenne odaköltözni.

2011. szept. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az bántja a férfiúi önérzetét, hogy én örököltem. Erről nem nagyon tehetek.

Valaki írta, hogy mondjam el az érveimet neki. Elmondtam, meghallgatta, és semmit nem mondott rá. Azt hittem, hogy meg akarja gondolni, de az már nagyon régen volt, és azóta sem mondott semmit.

2011. szept. 4. 11:15
 10/17 A kérdező kommentje:
Anyuval jól kijönnek, úgyhogy ez nem hiszem, hogy akadály lenne.
2011. szept. 4. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!