Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet szépen megmondani...

Hogyan lehet szépen megmondani egy rokonnak, hogy ne jöjjön el látogatóba?

Figyelt kérdés

A nagyimnak van egy távoli rokona. Fiatal korukban nem voltak jóban, mert a néni nagyon utálatos volt. Ez most így 80 éves korára sem változott: kétszer találkoztam eddig vele, de szinte belemászott az arcomba úgy bámult, aztán meg a falubeli öregeknek leadta az infót, hogy milyen vagyok (külsőleg, viselkedésben stb). Egyszer volt eddig nálunk, de még a szekrényekbe is benézett annyira kíváncsi, mindent megnéz, kritizál, aztán ezt is elmeséli a faluban hogy mit látott nálunk. Azt mondta hogy hétfőn el akar jönni hozzánk, pedig nem hívtuk mert ki sem állhatjuk.


Milyen jó kifogás van arra hogy ne jöjjön?


2011. júl. 30. 16:18
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
93%
rovarírtás lesz nálatok
2011. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.Azt mondod nem értek rá programotok van...

Nem leszünk itthon.Esetleg máskor....

Egyszerüen le kell rázni....

2011. júl. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesztek otthon, ennyi. Hétköznap ez egyébként is normális, ezért nem szokás hétköznapokra tenni a látogatásokat.
2011. júl. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%

"Jó napot, mivel egy gonosz, pletykás, aljas vénasszonynak tartjuk, kitiltottuk a lakásunkból, és úgy döntöttük, megszakítjuk a kapcsolatot önnel."


Ha hazudoztok, azzal nem értek el semmit, mert legközelebb úgyis jönni fog. Nem igazán értem, hogy minek foglalkoztok egy távoli rokonnal, aki még ráadásul köcsö.g is.

2011. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Megmondanam neki a mami helyeben, hogyha 80 eves koraig nem erdekelte a mamatok, akkor most ez a helyzet mar ugysem fog valtozni. Eddig nem ment, most milyen okkal akar? Mit akar amugy toletek? Ne kifogasokat keressetek, hanem legyetek oszintek, mert igy nem fogja erteni, hogy nem kivanatos nalatok.
2011. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy az öregasszony falujában élő többi öreg mit gondol rólad... ez most komolyan érdekel téged?? :o
2011. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy rólam pl tudja hogy nyáriszünetem van, a nagyszüleim meg mindig itthon vannak...Úgy behúzta a mamámat a csőbe, hogy úgy indított a telefonban hogy van-e programotok hétfőre. Mondta a mama, hogy nincs. Erre rávágta, hogy na akkor elmegyek hozzátok, mert az unokámat rá tudtam venni arra hogy elvigyen. (A lánya tudja hogy mennyire nem hiányzik ide, így őt nem tudta rávenni, de a 19 éves "kisunokáját" alaposan megfizeti, és majd ő elhozza...)
2011. júl. 30. 16:25
 8/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nem, nem érdekel hogy a falubeliek mit gondolnak rólam, de utálom ha annyira megfigyelnek...

2011. júl. 30. 16:27
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
El kell otthonról bárhová menni.Majd veszi a lapot..Ha nem meg kel mondani kerek perdec mi van...
2011. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, miért lenne baj, ha megsértődne.
2011. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!