Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhanyagolnak a testvéreim, a...

Elhanyagolnak a testvéreim, a barátaim, a párom, az egész környezetem. Mit tegyek, hogy újra "központban" legyek?

Figyelt kérdés

Jelenleg sajnos munkanélküli vagyok, és a párom dolgozik, testvéreim iskolába járnak, barátaim dolgoznak... Senkinek nincs ideje rám, nekem pedig rengeteg időm van, mivel itthon vagyok. Ha velük akarok lenni, akkor azt vágják a fejemhez, hogy én egész nap ráérek, ők nem, ne akarjak állandóan mindig valakivel lenni... De rettentő magányos vagyok, és ezt nem értik meg, mert nekik ott van a férj, család stb... Nem érdekli őket, hogy velem mi van, mert azt mondják, hogy nem dolgozom, akkor meg mi a sok dolog ami velem történik? Emiatt nem érdeklődnek irántam. Tudom, hogy az lenne a megoldás, ha nem lennék rájuk utalva, meg hogyha elmennék dolgozni, de nem tudok még, mert nincs munka...

Van valakivel ilyen helyzet?


2009. ápr. 23. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Nem is értem, hogy felnőtt fejjel mért nem tudod megérteni, hogy az embereknek kismillió dolguk van. Vagy, ha épp nincs, szeretnének pihenni, a családjukkal lenni. Nem hiszem el, hogy semmivel nem tudod magad lefoglalni, nekem ez annyira hihetetlen, én sosem unatkozom otthon.
2009. ápr. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Egyszerűen csak sok időt vagy egyedül, kevés dolog történik veled és magányos vagy. Csak őszintén leírtad. A helyzetedben ez teljesen érthető. Te akkor vágysz ingerekre, amikor mások a pihenésre a napjuk után. Valami olyasmit kellene kitalálnod, napközben mivel tudnád elfoglalni magadat, addig is, míg munkát találsz. Rutint kell vinni valahogy a mindennapokba, az segít keretben tartani. (Például reggelenként tornázhatsz rendszeresen) Meg az lenne a jó, ha találnál addig is valakit, aki hasonló helyzetben van, akivel tudsz beszélgetni. Ilyenkor a legrosszabb, hogy nincs kivel beszélnie egész nap az embernek, minden teendőjét megcsinálja hamar, és nagyon lassan megy a nap, ha más dolga nincs. Fel a fejjel, ne add fel a munkahelykeresést sem, napi egy két óra program az is, akár neten, akár újságokban, akár személyesen. Menj el könyvtárba, akár uszodába néha, csinálj olyant amire idáig nem volt időd.
2009. ápr. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Szeritem ahhoz,h ujra a kozeppontban legyel,ahhoz eloszor is kell egy munkat talalnod. A barataid azert is hanyagolhatnak, mert a mindennapjaitok maskepp alakulnak es lehet,h nincs mar annyi kozos tematok!

Egyebkent ne haragudj, de olyan nincs,h nincs munka! Aki akar,az tud dolgzoni!

Mit csinalsz egesz nap? Mert pl ha ezerrel munkat keresnel, akkor lenne mirol csevegned, de ha csak mondjuk takaritasz, vagy tv-zel,... az gondolom nem sok embert erdekel.

Miert nem kered a barataid segitseget a keresesben?

Nem hiszem,h a munkanelkuliseg olyan dolog ami jo hatassal lenne a parkapcsolatokra, a pasik szeretnek buszkek lenni a baratnojukre, ugyhogy munkara fel! ;)

2009. ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
Őszintén azt gondolom, hogy picit empatikusabbnak kellene lenned. Én jelenleg itthon vagyok GYES-en és senkinek sem mondogatom, hogy magányos vagyok, pedig előfordul főleg, hogy a férjem külföldön dolgozik már egy éve. Szerintem nem jogos a felháborodásod. Gondolj bele, hogy amikor te is dolgoztál, akkor neked is jóval kevesebb időd volt másokra. Neked nem azzal van az igazi problémád, hogy elhagyangolnak, hanem azzal, hogy te nem tudod magad lekötni valamivel, hogy ne unatkozz és érezd magad magányosnak. Olvass, nézz filmeket, sportolj, hallgass zenét, menj moziba, színházba, úszni, főzz vagy végezz egyéb házimunkát.
2009. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Mostanában mennyi bunkó van itt, el tudod magad foglalni, te kötözködős, jaaa, azzal, hogy itt osztod az észt. Kösz, nekem nem kell ilyen bokros teendő. Te Hülye paraszt...
2009. ápr. 23. 20:41
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem keress új barátokat, olyanokat, akik nem 8-5-ig dolgoznak. Vállalkozók, kismamák, tanárok, szellemi szabadfoglalkozásúak között sok ilyen van. Ők sokkal rugalmasabbak, akinek kötött munkaideje van + családja is, annak úgy sincs ideje semmire, még saját magára sem (nem tehet róla egyébként, szóval nem érdemes haragudni rájuk) - sokszor megfigyeltem náluk, hogy szinte haragszanak arra, akinek nem annyira kötött az élete (gondolom a fenti indulatos válaszokat is vmi hasonló érzés okozta). Az sem igaz, hogy csak akkor fognak foglalkozni veled, ha majd dolgozni fogsz, aki feltételekhez köti a veled való foglalkozást, hát inkább nem mondom... szerintem neked tényleg új emberekre lenne szükséged.


Ha Bp-i vagy, van délelőttönként is egy csomó program, amire el lehet menni és ismerkedni, előadások, tanfolyamok, klubok, stb. Vidéken már kicsit nehezebb a helyzet. De ott is szerveznek pl. a munkaügyi központok ingyenes álláskeresési tréninget (én is voltam ilyenen pár éve Zala megyében), ahol hozzád hasonlókkal ismerkedhetsz, barátkozhatsz. Ha értesz valamihez behatóbban (pl. szépen énekelsz), vagy olyan az iskolai végzettséged, vállalhatsz magántanítványokat is, vagy ha nem, felügyelhetsz gyerekekre vagy öregekre (babysittert és dédiszittert is sokan keresnek). Így még pénzt is kereshetsz + szintén új emberekkel ismerkedhetsz meg. Ha meg hosszabb ideig nem esik le semmi munka, szerintem kezdj el vállalkozni valamit, ami érdekel. Én is ezt tettem, azóta tök jól érzem magam, sokkal jobban, mint korábban, amikor unalmas, nemszeretem munkát kellett csinálnom ellenszenves emberek között. Sokkal több szabadidőm van, és azzal foglalkozhatok egész nap, ami érdekel. Rengeteg lehetőséged van, nem muszáj neked is úgy élni, mint a környezetednek, ill. ha a jelenlegi környezeted nem elégít ki, változtathatsz, ill. módosíthatsz rajta. Csak a te döntésed.


A jelenlegi környezeteddel is megpróbálhatod persze javítani a kapcsolatot, bár a leírtak alapján nem biztos, hogy sikerül. Most, hogy rossz helyzetben vagy, inkább melletted kellene állniuk, és törődniük veled, hát nem tudom, érdekes emberek vannak... én a helyedben azért megkérdezném tőlük, hogy mit gondolnak a kapcsolatunkról, és hogy jól van-e az, hogy csak akkor érdeklődünk egymás iránt, ha minden rendben van (munka, pénz, család, egészség)... Egy kapcsolat mélysége mindig akkor mutatkozik meg, amikor baj van. Én például, amikor súlyos beteg lettem, az összes barátomat elvesztettem (felszínes kapcsolatok voltak) + a családomat (szintén felszínes kapcsolat volt), egyedül a párom állt mellettem (nem felszínes kapcsolat). Utólag nem bánom, hogy kiderült a dolog, így sok minden tisztázódott bennem, és azóta máshogy értékelem és máshogy kezelem a kapcsolataimat, más súlypontokat alakítok ki bennük... szerintem gondold át Te is, mit vársz a körülötted álló emberektől, és ők mennyit tudnak megvalósítani belőle. Ha a két dolog nagyon távol áll egymástól, tényleg érdemes más felé nyitni. De azt is gondold át, hogy Te fordított helyzetben hogy állnál őhozzájuk, mert ha ugyanígy, akkor nincs miről beszélni (bár gondolom nem ez a helyzet, mert akkor meg sem fogalmazódott volna benned a kérdés).

2009. ápr. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Első vagyok. Lehet bunkó vagyok sokszor. De valahogy nem csípem az ilyen nyafka libákat mint Te is vagy. És azért elgondolkodhatnál, hogy lehet benned van a hiba, ha a környezetedben mindenki elfordul tőled. Intelligens ember letudja magát foglalni egyedül is, nem kell folyton ráakaszkodnia valakire. Olyan nincs, hogy valaki hosszú időn keresztül semmi munkát nem talál (ha dolgozni "akarok" és kell a pénz elvállalok képzetségemen aluli munkát is átmenetileg). Ha meg csak 1-2 hónapja vagy munkanélküli szégyen, hogy már most nem tudsz magaddal mit kezdeni. Vedd már észre milyen önző vagy, leszarod, hogy másnak munka után a családjával is kéne foglalkoznia, otthon is van egy csomó munka, csak Te vagy a lényeg, hogy Te unatkozol. Nem csodálom, hogy nem kíváncsiak rád.
2009. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha már itt kezdtünk el "beszélgetni" gondoltam itt is folytassuk, csak nem haragszol, hogy bemásolom az e-maileket amiket küldözgetsz:


"Mekkora bunkó vagy. Minek kell így leszólni az embert? Ha nem tudsz

normális dolgokat válaszolni, akkor foglald el magad mással." - Mellesleg szerintem az első hozzászólásomban semmi kivetnivaló nincs, tényleg nem értem azokat, akik képtelenek lefoglalni magukat. Nem biztos, hogy az a normális válasz, amit hallani akarsz.


"Na ide figyelj, kezdjük ott, hogy nem kérdeztem a véleményed. Honnan

tudod, hogy mióta vagyok munkanélküli?

Biztos valami egoista, beképzelt parancsolgató sz@rházi vagy, mert

csak azok ilyen görények...

Nem vagyok kíváncsi a továbbiakban a véleményedre (eddig sem voltam),

mert egy kicsit sem akarok olyan lenni, mint te. Biztosan sz@r életed

lehet, hogy ilyen szemét vagy az embertársaiddal. Ja és ha jó az

életed, az se érdekel. Le vagy sz@rva..."


Szerintem, ha mással is így beszélsz ne lepődj meg, hogy nem kíváncsiak rád. Mért kérdezel, ha nem tudod elfogadni a válaszokat? Mégis mire számítottál, hogy mindenki sajnálni fog? Aki egy ilyen oldalra beír, annak számolnia kell azzal, hogy nem csak azt a választ kapja, amit hallani szeretne.

És, hogy reagáljak az e-mailedre is, nincs szar életem, megvan mindenem amire vágytam: család, munka, lakás, barátok, hobby stb. Szemét vagyok? Hát lehet, de legalább nem olyan kis sunyi, gerinctelen mint Te, aki nyilvánosan nem meri felvállalni amit gondol, érez. Mért mailben zaklattál, ide is kiírhattad volna, vagy féltél, hogy rossz színben tünsz fel mások előtt?

2009. ápr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez nem gyenge... sokak nincsenek am tisztaban ennek az oldalnak lenyegevel! Ez tipikusan az az eset,amikor nem birja elviselni,ha valaki belemondja az igazsagot a szemebe.
2009. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Felmerem vállalni magam, esetleg te vagy az, aki nem, mert én a mail címemen írtam neked, te meg nem. És különben is, nem segíteni akartál, hanem csak a meglepettségednek adtál hangot... Ez az oldal, ami nem erről szól.
2009. ápr. 24. 20:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!