Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a 12 éves lányomnak,...

Engedjem a 12 éves lányomnak, hogy a 13 éves barátnőjével bemenjen felnőtt kiséret nélkül a városba?

Figyelt kérdés
Igazából gondban vagyok, mert tudom hogy tud vigyázni magára, de azért még féltem.
2011. szept. 16. 15:19
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
80%
most nappalról van szó? mert akkor nem is értem az egészet. olyan sokat változott a világ. én 6 évesen egyedül buszoztam az iskolába. a mindennapos az volt, hogy a közelben lakó gyerekekkel egész nap csavarogtunk, egyik játszótérről a másikra rohantunk, bicikliztünk, fára másztunk, csak mi gyerekek, 10 éves kor alatt is, és akkor ez normális volt, senki nem sütötte a szüleinkre, hogy "hanyagok" és ha valakinek ne adj' isten eltört a lába, akkoriban még nem jelentették fel a szüleit. 25-30-40 évesek, ti nem így voltatok kiskorotokban? szerintem manapság nagyon túl vannak féltve a gyerekek. aztán meg csodálkozik mindenki hogy a gyerek milyen önállótlan.
2011. szept. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Az apukája vagyok, az anyja már nem él. Egy faluból Egerbe menne busszal,40 perces az út, a buszt az osztálytársa apukája vezeti. Nappal mennének, a buszpályaudvaron szállnának le, és a sétálóutcában lennének meg talán a plázában. Sötétedés előtt felülnének egy buszra, a faluban már nem gond ha sötétben kell jönniük.
2011. szept. 16. 20:30
 23/30 A kérdező kommentje:
20:28-as, nem is csoda hogy túl vannak féltve, nem hallottál még a kiskorúak elleni erőszakról, bántalmazásról, gyilkosságról, lopásról?
2011. szept. 16. 20:32
 24/30 anonim ***** válasza:
72%
de. hallottam. ha ezek a dolgok annyira mindennaposak lennének, akkor nem lenne hírértéke és nem lenne a híradóban. persze, ha velünk történik ez nyilván nem vigasztal. de akkor ennyi erővel burokban kell nevelni a gyerekeket, soha nem engedni sehova, a széltől is óvni? meddig? mondjuk 18 éves koráig? akkor meg ott áll felnőtt emberként, és még ki sem lépett az utcára egyedül. nagyon önállótlan lesz. amúgy én egerben éltem 14-19 éves koromig, (kolis voltam), és mondhatom, hogy nem sok veszély leselkedik rá a sétálóutcán, meg a plázában, milliomegy ember között :) nem egy eldugott sikátorba készül az éjszaka közepén
2011. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Jólvan, nem akarom 18 éves koráig burokban tartani, sőt egyáltalán nem akarom burokban tartani, de a feleségemet már elvesztettem. Egyszerűen nem bírnám ki ha a haja szála is görbülne. És hangsúlyozom, még csak 12. De el fogom engedni, mert megbízom benne.
2011. szept. 16. 21:53
 26/30 anonim ***** válasza:
67%

13l vagyok


részvétem :(


mondjuk így már megértelek,rossz lehet ha elvesztesz valakit,és a kislányodat is elvesztenéd :(


és végülis jogos,ahogy írtam,minket is barátnőmmel jól megbámult az az idős hapsi....szerintem ha nem lett volna annyi ember körülöttünk,simán bepróbálkozott volna....

2011. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni! Ahhoz, hogy valami baleset vagy akármi történjen nem kell a városba menni, sőt még a házból se kell kilépni...pl. épp Eger felett zuhan le egy meteor, de mégis mennyi az esély ilyesmire?

Én 14 éves koromtól koliban laktam és jó volt akkor megismerni valamilyen szinten a való világot. A kollégium mellett bokorban recskázó fickót, a beszólogatós fazonokat, a rajokat meg egyebeket meg kell tanulni kezelni.

2011. szept. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
71%

"25-30-40 évesek, ti nem így voltatok kiskorotokban?"


Engem kisertek iskolaba, kulonoraba kb. 12-13 eves koromig.

Mentem, egyedul is akkoriban, de nagyon roszs volt pl. sorfalat alló, mellemet bamulo es arra megjegyzest tevo fogatlan árokásók nyálcsorgatasa kozt elmenni... a varosban minden letezo tarsadalmi reteg EGYUTT él, nagy anyuzsges, sosem tudod, kik jarmak ott, a vilag minden tajarol vannak, pl. a Blaha Lujza teren az utobbi evekben egy nigeriai drogcsempesz banda (tobb szaz fő!), nagyon agresszivak, vert tanyát, 1 km-es kerulot teszek azota...

Sok a galeri, fenyes nappal megkeselik egymast a gyerekek, stb. Engem is kiraboltak az iskolaban 14 evesen!! Nagyapamat iden tamadák meg legutobb suhancok ELIT SÉTÁLÓUTCÁBAN. Stb.

35N

2011. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
71%

...tallakoztam mar szatirral is, meg kislany koromban igedegenek kovettek, megsimogattak a labam kozott, vagy volt, aki utanam jott a lepcsohazba, és ott csipkedett...

35N

2011. szept. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Van egy másik lányom is, ő 14 éves korától minden nap ott van a suliba.
2011. szept. 17. 07:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!