Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Miért kell...

Mit csináljak? Miért kell elviselnem a mindennapos veszekedést? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
3-an vagyunk testvérek vagy egy 14 éves öcsém és egy 10 éves hugom. Én 16/L vagyok. Az öcsém tavaly óta semmit se tanul, most csak a hetedik évében már szeptemberben 3 intőt kapott. Semmit se tanul. De a lényeg az hogy az öcsém és hugom között állandóan (szószerint) megy a veszekedés! Mindig úgy van hogy az öcsém hívja játszani, a hugom odamegy, és 5 perc múlva már ordibálás van. Az öcsém agresszív szerintem, mert ha nemtetszik neki valami üti a kisebbet (sőt néha anyámat is). A kisebb meg ordibál. Mivel nekem nagyon nehéz a suli, és úgy nemhogy a tanulás nem megy, de az otthoni élet sem. Anyum nem bír velük mert visszabeszélnek (az öcsém üti is), apum meg ugye rengeteget dolgozik alig van itthon, de ha rájuk szól csak akkor hajlandóak visekedni vagy 10 percig. és ha valaki jönne hogy hisztizek meg ilyesmik, közlöm vele hogy ez már 2 éve tart, és ma már olyan szintre jutott hogy rosszul vagyok ha otthon kell lennem. De már anyunak is ez a véleménye. Ősszel jártam szphiológushoz és ő azt mondta hogy ne én vegyem a vállamra ezeket a gondokat hanem üljek le beszéljek anyával hogy kérje egy nevelési tanácsadó segítségét. Megtettem, de semmi. Hát ennyi lenne röviden, mert én már nem bírom a mindennapos ordibálást.
2010. febr. 27. 23:47
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Én ha anyukádnak lennék rendet teremtenék az biztos. Na és apukád, legalább amikor otthon van akkor fegyelmezné őket. Büntetném mind a kettőt, de nagyon. Megvonással, ha nem tetszik lehet arrébb állni. Mi az hogy nem lehet bírni két kölökkel. Kis csipások!!
2010. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Anyukád egyszer nem tudna úgy igazán oda "csapni"?

nem vagyok a gyerek verés híve,de néha nem árt egy nyakleves...Mi az hogy megüti az öcséd az anyját?Elkapnám a kezét,és rögtön mondanám neki,hogy" édes fiam! ha még egyszer megütsz elverem a kezed!"

Minden egyes ordibálásnál egyszerűen büntetném őket!Teljesen mindegy ki hibája a veszekedés rögtön elvenném a játékot,és valami olyasmit tiltanék meg amit szeretnek.PL: Este nincs Tv nézés,vagy 1 hétig nincs internet nekik,vagy 1 hétig nem mehetnek iskola után sehová..

Anyukádnak kéne a sarkára állni,és nem engedni,hogy mindkét gyerek a nyakára nőjön..

< 3 gyerekes anyuka>

2010. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!


Te azt kérdezed, hogy mit kellene csinálnod, hogy vége

legyen a folyamatos ordibálásnak.

De rossz a kérdés, mert nem neked kellene ezen

váltztatnod, hanem a szüleidnek.

És persze a testvéreidnek is.

Ahogy levettem, te nem vagy hibás a dologban.

Rendes dolog, hogy te próbálod jobbá tenni a helyzetet,

de ez nem a te dolgod, hiszen te még gyerek vagy csak,

és ezt ne vedd sértésnek!

Nehéz a helyzeted, de nem vagy egyedül!

Próbálj megismerkedni hasonló helyzetben élükkel és

kérd ki az ő véleményüket is.

Lehetőleg olyanokkal, akik már túl vannak a mélyponton!

Annyit tudok neked tanácsolni addig is, hogy, ha nem

tudsz segíteni rajtuk, akkor se süllyedj le az ő

szintjükre!

És ne add fel továbbra sem, hogy beszélgetsz velük.

Az felháborító, hogy az őcséd megüti az édesanyád.

Ez az állapot tarthatatlan.

Mindegyikőjüknek beszélgetnie kellene egy

pszichológussal/pszichiáterrel, de egymás közt sem

ártana.

Nagyon rossz helyzetben vagy.

Ne reméld, hogy egyhamar változni fog ez a helyzet, mert

sajnos a két év az elég hosszú idő, legalább még két év

kell a javuláshoz.

De, ha kitartasz, akkor sikerülhet.

Sok sikert!


Puszi: QQ

2010. febr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell otthon ülnöd, gondolom. Menj valahová házon kívülre tanulni.
2010. febr. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

írassátok be edzésre a srácot, ott levezeti az energiáját és fegyelmet, tiszteletet is tanul. ha pestiek vagytok tudok termet javasolni.

ez sokaknak segíteni szokott!

2010. febr. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

az eddzés nemjó, mert nem hajlandó semmire ráadásul az ottani suliban nagyon rosszak a tanárok úgymond... előfurdult már hogy a belváros helyett (amit ígértek) egy messzi helyre vitték eddzésre őket.. anyám meg idegeskedett...

most el van tiltva nem mehet le egy hónapig, de bármilyen büntetés van 2-3 napig jól viselkedik, anyáék engednek neki, utánamár megint rossz -.-"

ja verésről szólva.. a szüleim se olyanok h a gyereket verni kell, de ha kell ők is odacsapnak... anyámat ég ezek után is kineveti az öcsém...

2010. febr. 28. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Lelki terrort időnként csak a lelki terror old meg. Nem jó ezt leírni, de sajnos így van.

Minden nap fogd meg a könyveidet, amiből tanulnod kell. Menj el tanulni könyvtárba, parkba. Mielőtt elmennél, minden nap közöld anyudékkal, hogy természetesen nem tudsz itthon lenni ilyen körülmények között, ezért inkább házon kívül tartózkodsz, és csak enni, inni, fürdeni, aludni vagy itthon, ha nem muszáj több.

Az anyukádban ez előbb utóbb bűntudatot fog kelteni, hogy nem nevelte meg a testvéreidet és ezzel akár téged is tönkre tehet. Lépnie kell, ha érdekli a sorsod.

Nem szép dolog manipulálva kényszeríteni senkit, de te is kényszerhelyzetbe kerültél és nem magad miatt.

2010. jún. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyád b@ssza állba az öcsédet kétszer, aztán ennyi. Ez majd hatni fog.
2010. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy apád, pofozza fel öcsédet, ha nekimegy anyádnak, és anyád meg fenyegesse meg ha nekimegy megint elmondja apádnak.
2010. jún. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló helyzet állt fenn otthon mikor ennyi idős voltam és közöltem, hogy kollégista leszek, bármi áron.Így is történt, 7végékre hazajártam, és mikor veszekedés volt, a következő héten nem mentem haza. Ekkor elkezdett az egész család gondolkozni, hogy ez így nem jó. A tesóméknak hiányoztam és megígérték, ha hazamegyek nem lesznek rosszak soha többé, igaz voltak utána is gyerekes összemarakodások, de hál istennek csitult a helyzet eléggé :) az egész család nyugodt, az 5letet a nagyi adta :)
2010. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!