Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A te házasságod sikerült? És...

A te házasságod sikerült? És váltál már el? Lehet boldog egy házasság napjainkban? Van trükköd? És ha igen mi az?

Figyelt kérdés
2011. aug. 28. 13:50
1 2
 1/13 anonim válasza:
77%
Én csak a szüleim és nagyszüleim házasságából tudok meríteni. Nekem az derült ki, hogy a jó házasság alapja a rengeteg alkalmazkodás...az egyik félnek mindig engednie kellett + nagyon kell tudni megbocsátani...plusz úgy kellene választani, hogy ha tudjuk előre, hogy pl. gyereket szeretnénk, de a leendő férj vagy nem akar, vagy kicsit sem gyerekközpontú, akkor bukta az egész :/ nem könnyű, bár a "régi időkben" azért sem volt a válás olyan gyakori, mert nem volt elfogadott, kisebb városokban, falukban az elvált emberekre furán néztek...a fiatalabb generációnál pedig sztem csak igaz szerelemmel lehetséges, ami később szeretetté és tiszteletté alakul át.
2011. aug. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút, pedig teljesen komolytalan kapcsolatnak indult a miénk több, mint 10 éve. De talán épp ez volt a "trükk", nem nőttünk egymáshoz soha, a mai napig megvannak a külön programjaink, pedig 4 gyerek szülei vagyunk. De nem bánom, ha nélkülem megy valahová, az sem zavar, ha nők is vannak a társaságban, mert bízom benne és ez kölcsönös. Nekem is megvan a szabadságom. Mindenben kiveszi a részét, nincsenek felosztott feladatkörök. A gyerekeket le tudjuk passzolni anyósomhoz, ha nem, akkor a szomszédban lakó egyetemista lányt szoktam áthívni. Így megoldható, hogy hetente 1 estét, havonta 1 hétvégét és évente 1 hetet kettesben töltsünk.


Ja, és a tökéletesen működő kommunikáció alap. Sosem célozgatunk, nem őrlődünk magunkban, hanem mindig megmondjuk, ha valami nem tetszik, vagy valamit szeretnénk. Veszekedésre még nem volt példa, vitatkozni persze szoktunk, mint mindenki, de mi nyugodt hangnemben, érvekkel tesszük mindezt, harag vagy feszültség nélkül.

2011. aug. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
elváltam,29 évesen, 7 év házasság után.Rengeteg hibát vétettünk tapasztalatlanságunkból fakadóan.Sok problémát nem vettünk komolyan,azt hittük ráérünk,hisz egy élet áll rendelkezésünkre.A tüskék azonban elmérgesedtek, és már egy világ volt köztünk. Közben baba is lett, de mikor mindennaposak lettek a viták, az ő érdekében befejeztük.Rengeteget tanultam így utólag a dologból és most nagyon boldog vagyok.Sok munka a jó kapcsolat, főleg magunkon kell dolgozni és felismerni a típushibákat,nehogy ismételje magát a történelem.A legfontosabb a tisztelet,őszinteség,érintés, dícséret, rendszeres szex, a kevés szabadidő tartalmas eltöltése, h.adj magadra,akarjatok tetszeni egymásnak x idő után is.
2011. aug. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

hála égnek eddig minden a legnagyobb rendben van a házasságunkban. jövő hónapban 10 éve. mi a legelső pillanattól kezdve mindent együtt csinálunk, nincsenek külön programok nálunk, mivel nincs rá igény, hiszen ugyanaz az érdeklődési körünk stb. a trükk nálunk talán, a feltétlen bizalmon, kitűnő kommunikáción és azon van, hogy abszolút őszintén, bátran megbeszélhetünk egymással bármit, nincsenek tabuk egymással szemben. ez nálunk az egyik legfontosabb dolog.


34/nő

2011. aug. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Mi egy éve vagyunk csak házasok, de igazából már három éve együtt élünk és idáig nagyon jól sikerült. Elválni még soha nem váltam el, elég sokáig vártam olyanra, akivel tényleg el tudom képzelni, hogy leéljem az egész életemet.
2011. aug. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bevált a házasságom. Nem váltam el, mivel bevált a házasságom. Az én házasságom boldog, azt nem tudom másoké milyen. A trükk: MINDENT megbeszélünk. Ha véletlenül rosszat mond, ami fáj nekem én rögtön szólok, hogy na ez nem vicces ez rosszul esik és nem nyelem le, tartogatom évekig a bajomat és egyesült erővel zúdítom a férjemre. Ő is így tesz, ha a humorommal túl lövök a célon vagy bármi akkor jelzi hogy nem esett jól. Ha valamire megkérem és nem teszi meg azért is szólók és nem a 20.dik alkalommal üvöltöm le a fejét, hogy már megint nem csináltad meg. Meg kell hallgatni mindig a másikat, az örömét a bánatát, mindenét, sokat beszélgetünk, ismerjük egymást, nem csak élünk egymás mellett. Volt néhány komoly problémánk, amit vagy mi okoztunk magunknak vagy külső körülmények, volt hogy alig volt pénzünk ételre, rengeteg olyan esett volt ami akár a végét is jelenthette volna a házasságnak, ha nem szerettük volna egymást eléggé. Mikor a férjem munkanélküli lett és 1 évig nem talált munkát dönthettem volna ostobán és kidobhattam volna, mert úgy könnyebb lett volna nekem anyagilag, de az milyen házasság lett volna? Megoldottuk, ettünk üres zsömlét, ittunk csapvizet, és szerencsére megoldódott a helyzet. A trükk tehát, hogy dolgozni kell a házasságért, sok kompromisszum és kommunikáció kell hozzá.
2011. aug. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a nevetés és a megbocsájtás a trükk. Mindketten alapból mókázósak vagyunk. Ő rendetlen és szétszórt, én pedig türelmetlenebb alkat vagyok a vidámság mellett. De mivel rajongunk egymásért, ezért könnyű megbocsájtanunk a másik hibáit és a vitákat. A rajongás is nagyon fontos. Mindig csak egy hajszállal kell jobbnak látni a másikat, mint előző nap :)
2011. aug. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 harleynagyi ***** válasza:
Fiatalon kotott hazassag rengetteg problemaval kell megkuzdeni gyorsan erkezo baby , penz nelkuliseg , egyre tobb veszekedes es a vegen valashoz vezet vagy mind 2 fel elkezdi a veszelyes jatekot mas ferfit vagy not keres . Regen azert nem volt anyi elvalas mert egy No szegyelte magat ha cserbe hagyjak vagy retteget attol hogy egyedul marad . En elso hazassagom Fiatalon kotottuk es kozos meg egyezesel 25 ev utan felbontottuk . masodik hazassagom viszont nagyon jol indult mind ketten erettek vagyunk es tiszteljuk egymast _____ Amit tanultam , tiszteletben kell tartani a masik szemelyt , nem vitatkozni ha nem oszinten meg beszelni mindent . Dramat kizarni es pozitivan gondolkozni , es jokat nevetni , Egy hazassagban nem csak egyik felnek kell lemondani dolgokrol ha nem a masiknak is es ezt egyutt kell megbeszelni .
2011. aug. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%
A jó házasság létező fogalom, talán a gyakorlatban is meg lehet találni nagyítóval. Senki nem elég türelmes és alkalmazkodó és kedves és nyugodt és békés és bölcs ehhez manapság.
2011. aug. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan még fiatal vagyok és még "csak" jegyben járok,de azért szívesen válaszolok: Nem ez az első komoly kapcsolatom fiatal korom ellenére,már volt miből tanulnom. Szerintem lehet boldog egy házasság most is,ahogy régen is. Igaz a problémák egy része már változott/változik,de ezeket tudni kell megoldani. fontos,hogy soha ne csak az egyik fél akarjon megoldást találni. Az én trükköm összetett: ami a szívemen az a számon; tudni kell lenyelni a békát és meg kell tanulni hallgatni,fontos hogy elismerjük,hogy mi is hibázhatunk és igenis bocsánatot kell kérni!Nem szabad mindig megalázkodni,de azért jó ha visszafogja magát az ember. A mindennapokat fel kell dobni,nem kell mindig előre tervezni.Mi például sokszor ülünk le akár hétköznap késő este is (ekkor érünk rá) együtt játszani vagy filmezni,vagy akár együtt visszük le a kutyánkat,ezek rengeteg szép és izgalmas perceket,órákat adnak nekünk és máris javítottunk a rossz napon,héten,a rossz közérzeten stb. Meg kell adni mindkét félnek a saját szabadságát,de vigyázni kell hogy ez ne menjen túl bizonyos határokon. Ha magát adja az ember és jól tud az új helyzetekhez is alkalmazkodni,valamit kiáll a párja mellett akkor ez már szép haladás. Nem könnyű egy kapcsolatot ápolni,főleg nem egy házasságot.Ehhez érett emberek kellenek és az ami most megy sok helyen szomorú: gondolok itt arra,hogy képesek akár 1 porszemen összeveszni és mindent a másikra fogni,majd csúnyán elválni. Be kell vallani,vannak akiknek nem való a házasság és bármiféle komoly kapcsolat sem,egyszerűen senki se egyforma.Sok kapcsolatból tudunk tanulni,így kivédjük azokat a hibákat amik másoknál igen komoly gondokat okoznak. Írhatnék egész este,ez csak egy szelet abból ami a "trükkökhöz" tartozik és kell egy jó kapcsolathoz. Az ember mindig változik ugyanúgy az élet is,igenis élni kell a lehetőségekkel és nem azon gondolkodni mi lenne ha,vagy más mit szólna hozzá?... A legfontosabb az,hogy te mit akarsz és hogy kivel! 21/L
2011. aug. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!