Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi házban felnövők! Hova...

Családi házban felnövők! Hova költöznétek?

Figyelt kérdés

Most indulunk a közös életnek, csak nem tudjuk eldönteni hova költözzünk a két opció közül.


1. Város-tömbház: 2-3 szobás lakásra jutna a keretből. Előnye, hogy itt dolgozok, tehát nem kellene a lakóhely és a munkahely között ingázni. Hátránya, nem szeretem a tömbházakat, ahol sok embert nyomorítanak kicsi helyre. Folyton áthallatszik valami stb stb


2. Építeni egy kisebb házat egy közeli faluban. Mindig is a családi házak híve voltam, ott megvan a saját kis fennségterületem stb. Ráadásul nagyobb lenne mint a városi lakás. Hátránya, hogy ingázni kellene.


Azért olyanoktól kérdezem, akik családi házban nőttek fel, mert azok értik meg igazán miért nem szeretem a tömbházakat. Ti hogyan döntenétek?


2011. szept. 18. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Pontosan milyen messze lennél a munkhelyedtől, ha a kicsi házat választanád?
2011. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Én pont azáltal értem meg a "tömbház nem szeretést", hogy abban nőttem fel és utána lettem kertes házban lakó.


Én kertvárosban, agglomerációban lakom és úgy rendezkedtem be, hogy ingázni se kelljen, hanem kihoztuk a céget.

2011. szept. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%

Ha csak gyereked lesz, nem lesz kutyád, macskád, hangszered, akkor jó a társasház is.

Ma már a társasházakból a zongoristákat is kiutálják, nemcsak a kutyásokat.

2011. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

A tömbházban élők szerintem sokkal jobban megértik, miért rossz olyanban élni.

Ritka aki azt szereti. Anyagi okok miatt van valaki tömbházban.

Én a kis falut választanám, egyértelműen csak ott drágább élni.

2011. szept. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Családi házban nőttem fel,de most lakásban élünk és nagyon szeretjük.Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya.A szomszéd mindenhol lehet hülye.Sajnos ezt tapasztaltam.Családi háznál például állandóan az udvaron égette el a száraz faleveleket,néha már olyan volt,mintha kifüstölt volna minket a házunkból,hisz nem lehetett ablakot nyitni,mert jött be a füst. Az emeleti lakásnál pedig volt olyan szomszéd,aki állandóan kalapált valamit.Más hülyeségét sajnos nem befolyásolhatod.

A családi háznál nekünk is gondot okozott az ingázás,emiatt sokszor korábban kellett eljönni egy-egy programról,mert nem értük volna el az utolsó buszt.Az autó pedig a fentartási költség miatt nem volt számunkra járható út.

Most a központban élünk,minden gyalog megközelíthető.A munkánk és az iskola is,boltok is.

Családi háznál hajnalban kellett kelni,hogy ellapátoljuk a havat és ki lehessen menni a kapunk.Most ilyen gondunk nincs,ez benne van a közös költségben,így sózott,ellapátolt a házunk előtt mindig a járda.

Családi háznál magasabb volt a rezsi költségünk,most töredéke,ráadásul ott kazánunk volt,amit meg kellett rakni valakinek,most pedig központi fűtésünk van,sosem érünk haza hidegre,míg a családiban mindig várni kellett mire elviselhető lett a hőmérséklet.

Egyetlen hiányom,hogy nem tarthatunk háziállatot,vagyis egy kutyát,mivel emeleti lakásban nem tartom ideálisnak és nincs udvarunk.

Egyébként soha semmi pénzért nem költözsnék mégegyszer családiba,pedig egész gyerekkoromat ott töltöttem.

2011. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
Lehet családiház a központban is.
2011. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
88%
Én a családi házban nőttem fel, barátnőmmel 4 éve költöztünk össze, kb fél évig bírtuk panelban, a sok idióta lakó miatt egyszerűen nem bírtunk ott élni. Így szüleim meg vették a szomszéd házát, mert apámnak ez volt az álma hogy egymás mellett legyünk. Egy kis családi házról van szó amit közösen fel újítottunk, jelenleg ott lakunk mi a barátnőmmel, mindkét ház udvarát használjuk, és vagy 3 autóval is betudunk állni, így nem kell az utcán hagyni a járgányokat, ez a környék nyugalmas, mindkettőnk munkahelyen közel van így nem kell átszelni az egész várost, szóval ez így jó és lassan már 1 éve van ez így. Anyámék nem zaklatnak minket, tehát nem jönnek át váratlanul, és ha több napra el megyünk van aki figyel a házra. :) 27/F
2011. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
60%
Lehet, hogy egy kicsit furan hangzik majd, de en szivesen koltoznek egy panelhazba. Termeszetesen egyedul! Illetve..majd kesobb a parommal. Lehet, hogy megvaltozik majd a velemenyem! :-) 18/l
2011. szept. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ahol mi élünk,ott nincsenek családi házak a központban.Az első családi ház már a kertváros szélét jelenti.
2011. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

Én világ életemben családi házban éltem. Mivel egyetemre Pestre járok HÉV-vel, metróval, nekem abszolút nem jelen gondot a későbbiekben sem a beutazás. Igaz kicsivel korábban kel kelni, de nem 2 szobában nyomorgok, benn a pesti szmogban, ahol füvet csak elvétve látni.


Egyértelmű, h agglomeráció, kertes ház. :)

2011. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!