Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi házban felnövők! Hova...

Családi házban felnövők! Hova költöznétek?

Figyelt kérdés

Most indulunk a közös életnek, csak nem tudjuk eldönteni hova költözzünk a két opció közül.


1. Város-tömbház: 2-3 szobás lakásra jutna a keretből. Előnye, hogy itt dolgozok, tehát nem kellene a lakóhely és a munkahely között ingázni. Hátránya, nem szeretem a tömbházakat, ahol sok embert nyomorítanak kicsi helyre. Folyton áthallatszik valami stb stb


2. Építeni egy kisebb házat egy közeli faluban. Mindig is a családi házak híve voltam, ott megvan a saját kis fennségterületem stb. Ráadásul nagyobb lenne mint a városi lakás. Hátránya, hogy ingázni kellene.


Azért olyanoktól kérdezem, akik családi házban nőttek fel, mert azok értik meg igazán miért nem szeretem a tömbházakat. Ti hogyan döntenétek?


2011. szept. 18. 12:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%

Én is a kertes házra szavazok. Mindenhol laktam már, és egyértelmű, hogy kell egy darabka föld... ahol lehet gyümölcsfát ültetni, reggel a friss szilvából enni, a gyerekeknek focizni, hancúrozni (nem kell őket "levinni", egyszerűen kimennek és játszanak.) Lehet a kertben teregetni, szalonnát sütni, barátokkal kertipartizni, napozgatni, gyerekeknek pancsolni. Télen hóembert építeni, ősszel falevél-halomba ugrálni...

EZ az ember természetes közege, nem egy bezárt, mesterséges doboz az akárhányadik emeleten.


De ezt nektek kell felmérni és eldönteni, mindenkinek mások a szempontjai.

36/L

2011. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
En belvarosban nottem fel a 7-ik kerultben. Minden kozel volt, gyalogosan is meg lehetett kozeliteni sok mindent, de tomegkozlekedessel is minden nagyon hamar elerheto volt. Azonban, sosem volt sajat szobam, mindig tesommal kellett osztozkodni, sosem tudtam magamnak lenni, egy kicsit elmenkulni a gondolataimmal, nehezkes volt megoldani a tanulast, sokszor tanultama folyoson vagy a furdoszobaban. Sok hulye szomszed volt, hallgatni mas zajat. Mikor dolgozni keztdem en a repteren dolgoztam es igenis nagyot ingaztam. Akkor az jart jol aki Vecsesen lakott. en akkor elhataroztam ha ingatlant veszek csakis csaladi hazat. Kulfodlre koltoztem, es sosem laktam belvarosban annyira megutaltam es 10 eve kertes ovezetben lakom es ingazom. ez napi egy ora egy iranyban. Aztan igy h csaladom van, es most mar meg tudjuk engedni kozelebb koltozunk a munkahelyemhez, es csak 20 percet ingazom. De ugyanugy csaladi hazba kertes ovezetbe. Sosem tudnek tombhazban lakni. Kicsi, zajos. Igaz vannak elonyei sosem kell fuvet nyirni, meg a hazat rendben tartani, de millio egybhatranya is van.
2011. szept. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
66%
Ha megtehetitek, egyértelműen családi ház! Kiskorom óta ingázós vagyok, aminek nem csak hátránya van (pl. hazafelé simán tudtam tanulni), és cserébe nem kell a belvárosi szmogot szívni, a hülye szomszéd is távolabb van, így kevesebbet zavar, lehet állatot tartani, nyugodtabb (ami gyerekkel nem utolsó szempont) etc. A tömbháznak egyetlen előnye van, hogy kevesebbet kell ingázni, cserébe ezer dolog miatt hátrányos...
2011. szept. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%
Csakis családi ház! Laktam tömbházban , az valami iszonyú, utáltam hazamenni! Minden áthallatszik ,egyik szomszéd dug minden éjjel üvöltözve, másik kalapál fúr, harmadik bulizik teljes hangerővel minden hétvégén , felettünk levő eláztat félévente.bemész a wc-be és hallod hogy fo sik a feletted lakó.Csapkodják az ajtót , az öregek egész nap lesnek ki hová megy mit csinál. Kint kutyapiszok hegyek ,és rossz büdös levegő. No meg sokkal drágább egy panel fenmtartása. Családiházban ,ha ügyesen csinálod szinte töredéke a rezsi! Nálunk szivattyús kútról megy a víz,hiába van vezetékes az csak ivásra, fával tüzelünk ami szinte ingyen van, áramot kell egyedül fizetni de tervezzük a napkollektort meg a szélkereket és akkor az sem kell.Kukadijjat se fizetünk ,minden megy komposztba vagy a szelektívbe, a kertben minden megterem és bio ,nem agyonpermetezett vacak ami a tescoban van.Reggel csak kimegyek és szakítok egy paradicsomot meg egy tál szőlőt.Kocsi viszont kell ,hogy mobil legyen az ember ,de az belefér, használtat kell venni ,ha baja van az udvaron vagy a saját aknás garázsodban megjavítod .És a kertben áll ,kutyák őrzik,nem lopják el mint a panelparkolóból .
2011. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%

Családi házunk van Óbudán. Nagyapám építette, már akkor a négy gyerekének, négy kis lakás (1930).

Erős nagy ház. Apukám minden testvért kifizetett, 1980-tól csak mi vagyunk a házban. Mikor férjhez mentem itt alakítottunk ki lakást magunknak.Nem mentem volna semmi pénzért lakótelepibe.

Most teljesen újjá építettük, (hozzá építettünk) és a két gyerek is itt maradt. Így döntöttek a társukkal,mivel látták éveken át, hogy élünk együtt, itt maradnak nem kell a tömeg lakás. Négy generáció. A gyerekeknek 100-100 nm jut. KÜLÖN bejárat van minden lakáshoz.

Soha nem volt probléma az ősökkel az együtt lakás. Ez csak néhány ember bevett dumája. Valóban van olyan szülő, nagyszülő aki kibírhatatlan de az bárhol lakik akkor is az.

Itt teljesen saját különálló lakása van mindenkinek, nagy kerttel. Segíteni tudjuk egymást mindenben és mégis jobb mint a tömb ház.

Ha megtudjátok oldani és nem utazzátok el az életeteket, biztos, hogy a kertest választanám. Ha a szülők mellett mint itt írta valaki az a legfrankóbb megoldás.

2011. szept. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
76%

Családi házban nőttem fel és most is abban lakunk.Ingázunk a munkahelyre de soha nem cserélném le egy panelra.

Igaz én nem laktam panelban csak nyaraltam rokonoknál még kislány koromban de nekem az ott nem élet.Párom lakott a szüleivel 1 évig,nem bírták tovább.Persze van akinek a panel jobb és ezen biztos nagyon megoszlanak a vélemények.

Csendes helyen vagyunk,nagy kerttel állatokkal.Kisfiam kint játszhat,bicózhat,homokozhat,lehet kutyája,macskája...Gondolunk egyet és szalonnát sütünk,flekkenezünk.

2011. szept. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
75%

Én a helyedben a családi házat választanám, ha már egyszer megengedheted magadnak. :)

Az ingázás ellenére is. A rezsiköltség valóban lehet magasabb, de arra apukám javasolt egy megoldást: átalánydíj.


Családi házban nőttem fel (vidéki megyeszékhely szélén), egy éve Budapesten lakom egyetem miatt. Voltam már a Belváros közepén régi téglaház egyik lakásában, most egy újabb építésű, de tömött társasházban.. Tetszik a praktikusság, örülök a jó közlekedésnek, de bánt, hogy nem tudok legalább részben önellátó lenni.

Hiányzik a családi ház kertje..

Így csak 3-4 cserép fűszernövényt tudok kitenni az ablakba, bezzeg egy kisebb kertben is elfér egy-két gyümölcsfa (főzhetek lekvárt), egy-két sor veteményes (borsó, sárgarépa, karalábé, petrezselyem stb.)..

A tömbház jó dolog, de rákényszerít arra, hogy mindent boltból vegyél, így kicsit drágább tud lenni az a része.


Nekem az is szempont volna, hogy milyen a tömegközlekedés A és B között - mert ha jó, sűrű, akkor minden OK.

(Ti. nincs autóm, nem is szeretnék, sokba kerül fenntartani.)

2011. szept. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
48%

Évekig családi házban laktam. Most felköltöztünk a városba, panelbe, és ezt is szeretem. Nem tudnék választani, hogy melyik jobb, avagy rosszabb. Hülye szomszédokat mindenhol ki lehet fogni.


Családi házban hatalmas előny a tágasság, és az udvar. Panelben nagyon jó, hogy nem kell ingázni. Lekvárt főzni itt is, ott is tudom, mert ott magamnak termeltem meg a hozzávalót, itt anyu adja, mondván, hogy neki terménynek is lekvárnak, befőttnek is sok, nem tudja mindet megenni. Zöldségem is ugyanúgy kertből van, mert anyu azt is sokat ad. Persze valamennyit kell boltból is venni, de ha nem lett jó a termés, vagy kevés lett, akkor a családi házból is kellett bolti zöldséget venni. Természetesen megyek, és segitek neki a veteményest rendbe tenni, hiszen egyedül az neki már kicsit sok. A gyerekek már elég nagyok, igy nem igazán járnak már játszóterezni. És az is nagy előnye volt a panelnak, hogy az első időkben mikor még nem mindent tudtam, hogy hol találom ezt, vagy azt az utcát, boltot, miegymást, csak átcsöngettem a szomszédhoz, és ott a válasz. :))

2011. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!