Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Költöznétek, vagy maradnátok?...

Költöznétek, vagy maradnátok? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az van, hogy van már egy 20 hós gyerekünk, és most kiderült hogy ismét babát várok. Nem számítottunk rá, de természetesen vállaljuk. Viszont kicsi a lakás már így is amiben lakunk, meg eléggé kertvárosi rész, szóval messze van főleg majd két gyerekkel a játszótér vagy a bolt. Van ugyan udvar, de a gyerek a játszóteret jobban szereti, és ugye nagy pocakkal már nyáron nehéz lesz húsz percet sétálni vele míg oda érünk. A házon hitel van, és mivel ugye magas most a svájci frank, így eladni nem tudjuk, nem kapnánk annyit, hogy másikat vegyünk. Azt találtuk ki, hogy ezt kiadjuk albérletbe és ugyanannyiért kiveszünk egy másikat a belvárosban nagyobbat, ahol minden közel van. Úgy áll a dolog, hogy már van is albérlő fiatal pár egy kicsivel, és mi meg ahova mennénk az a lakás eladó,így meg tudjuk venni ha visszaáll a forint és eladjuk ezt. Szóval nem kéne elvileg mégegyszer költözni, és ugye a gyerek már ott szokná az embereket, ovit stb. Ti hogy döntenétek? Tudni kell, hogy távhősbe mennénk és nagyobb lesz a rezsi főleg télen, no meg a közös költség. Viszont munkahely férjemnek, meg boltok, orvos, ovi, közelebb így kevesebbet tankolnánk. Ti mit csinálnátok? Véleményeket szeretnék, mert dönteni nekünk kell tudom.
2009. nov. 23. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
leírtad a megoldást, itt mit lehet mást írni?:)
2009. nov. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Én mennék a helyetekben. Szerintem amennyivel több lenne a rezsi, annyit meg is spórolnátok a tankoláson. Könnyebb lenne a gyerekekkel Neked is.

Szerintem mi is ilyesmi megoldást választanánk.

2009. nov. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok. így kicsit könnyebb.
2009. nov. 23. 11:14
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Én is mennék a helyetekben. Szerintem tökéletesen kitaláltátok hogyan lenne jó. Minden előre el van tervezve, nem a semmibe mentek. Irigylésre méltó!:)

Sok sikert és boldogságot a picikhez!

2009. nov. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát erre mondhatnánk hogy minden ember más. :-)Mi most akarunk elmenni újépítésű belvárosi lakásunkból kertesbe, mert most jön a harmadik babánk és a gyerekek imádnak levegőn lenni, de tök macera, hogy állandóan a játszótérre kell cipelni őket (jelenleg nagy pocakkal, mikor már alig bírok ki fél órát pisilés nélkül, aztán picivel, akit etetni, gyakran pelusozni kell, miközben a másikat vadászod a játszótéren)Így meg csak kiengedem őket (van egy nyaralónk és onnan tudom a különbséget, hogy nyáron ott vagyunk végig) az udvarra, ahol hintáznak homokoznak, pancsolnak a kis medencéjükben én meg nyugodtan ülhetek, vagy csinálhatok egy-két dolgot a ház körül, segítenek locsolni, gyümit szedni(ami otthon megterem legalább tudom, hogy nincs agyonvegyszerezve és azt nyugodtan eheti).Szóval én bizti nem mennék el egy belvárosi ráadásul távfűtéses lakásba. Ráadásul ha hülye gyerekgyűlölő szomszédokat fogsz ki, aki fel van háborodva, hogy a gyerek hangosan megy fel a lépcsőházban , meg a gyerek kiabál az udvaron (hát fogócskáznak a szerencsétlenek), vagy hangos ahogy motorozik a betonon.Persze biztos vannak áldott jó lakóközösségek is, ahol imádják a gyerekeseket.Vagy ne adj isten van egy jó kis bulicsapat a házban és a gyerek azért nem tud aludni éjjel mert ők hangoskodnak, vagy azért kel hajnal ötkor, mert a szomszéd akkor indul munkába és rendzszeresen leejteget dolgokat és magassarkúban rohangál felalá fölötted. Szóval lehet elfogultnak tekinteni, de én gyereket nem kényszerítenék emeletesbe, főleg olyat akinek nagy a mozgásigénye.Szerintem pont mikor kicsi akkor kell a kertes. Ha majd nagyobb,és úgyis csak a haverokkal jár el esténként, akkor kell inkább a belváros a nem épp tiszta babasétáltató levegőjével.Azt nem tudom, hogy panel e a lakás amibe mennétek, mert téglában is van távhős, de ha panel akkor pláne nem mennék, mert azoknak zuhan az ára folyamatosan.Ja annyit hozzá kell tennem, hogy én nem vagyok túl jó alkalmazkodó, ezért én nagyon rosszul viselem azt is, hogy azért mert a ház hangadói kitalálják, hogy most kifestjük a tárolót, akkor az ki lesz festve, ha 20 000-be is kerül és 1 éve volt festve, de a haverja csinálja a közös képviselőnek így ki tudja neki mennyi esik le belőle.Vagy hogy lemegyek a hirdetési újságért, de már nincs mert az egyik szomszéd mániája, hogy begyűjti és elviszi a méhbe. Szóval én emeletesházellenes vagyok. A nyugalom többet ér szerintem kicsikkel, mint a belváros. Arról nem is beszélve, hogy a csúcsforgalomban mire eljutsz valahova, hatszor elütnek a zebrán is, ha meg kocsival mész jóval hamarabb el kell indulnod mert nem tudod mire számíthatsz. Mindenesetre remélem, hogy sikerül a legmegfelelőbb döntést hoznod és sok sikert és jó egészséget a gyerkőcökhöz.:-)És bocs,hogy kicsit terjengősre sikerült a dolog.
2009. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyettértek a 11:40-es válaszolóval.és azt is hozza teszem h mi a biztosíték arra h amibe most költöznétek neketk fogja eladni a tulaj.lehet jön neki egy tuti vevő és eladja neki mert te sem tudod neki megigerni h mikor adod te el a házad.necces a dolog.
2009. nov. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

belvárospárti vagyok.

mi pesten élünk, eddig kertvárosias részben, most költöztünk beljebb, szintén egy zöldebb kerületbe, közelebb van minden.

soha nem költöznék vissza "falura"

ha a gyerekek kertre vágynak, akkor hétvégén ki lehet menni a telekre, és ott tombolhatnak :)

ha lesz babánk mi is így fogjuk csinálni.


sok szerencsét!

2009. nov. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Utóbbi két válaszolóhoz csatlakoznék. Mi full belvárosban lakunk (mindig ez volt a vágyam, nyüzsgés, emberek stb...) de most keresünk kertes házat, mert ez így nem túl bababarát. Pedig új építésű, gyönyörűen berendezett lakásunk van. 8 hónapos a babánk, és hamarosan szeretnénk egy kistesót, de csak ha már sikerült kiköltzni a városból. Amíg csak ketten voltunk ideális volt itt lakni, de kisgyerekkel...

Szmog, mocsok, "rossz arcú" egyének a játszóterek környékén, idiótán közlekedő autósok és még sorolhatnám. Szóval én biztosan maradnék.

2009. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a véleményeket. Jó, hogy megoszlanak mert van min elgondolkodni. Amit nem írtam, hogy sorházi lakásban lakunk, egy közös cipőtárolóból nyílik a mi és a szomszéd lakása. A falak tudom máshol sem, de itt is vékonyak, pedig tégla. A baj az, hogy gipszkarton fallal választottuk el az egyetlen szobát, így lett kettő, és rettenetesen áthallatszik minden a két szobába. Ráadásul megnőtt a mosás, főzés igény, és ez ugye ha négyen leszünk még jobban nőni fog, és a pára miatt itt-ott penészedünk is. A szomszédok ráadásul feszt ordítanak, itt ugattatja a kutyáját stb. Igaz, hogy van saját homokozónk, mégis egész nyáron játszótérre jártunk, mert unalmas volt a gyereknek a kicsike udvar. Igazából mennék én nagyobb kertesbe, de nem futja. Talán az lesz, hogy elköltözünk egy időre közelebb a városba, (egyébként zöldövezet, kicsit beljebb esik a szmogtól, nyüzsitől) és hátha annyira visszaáll 1-2 éven belül a lakáspiac, hogy esetleg tudunk kerteset nem sorházat, hanem egyedül lévő kerteset venni. Egyébként ahova mennénk, ott egyik oldalt tíz emeletesek, másik oldalt kertesek vannak, így talán a környék sem változna, ha ott kapnánk kerteset. Bocsi, hogy hosszú lett. Még egyszer Köszönöm.
2009. nov. 23. 12:27
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
egy lutri réssze van a dolognak: szerintem a svájci frank soha nem fog visszaállni,sokan reménykednek még a jobb időkben,a válság végében.de a mai világ felfogásában nem lesz változás.
2009. nov. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!