Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha hitelt vennétek fel,...

Ha hitelt vennétek fel, inkább kicsi olcsó vagy nagyobb drágább lakásba költöznétek?

Figyelt kérdés

Fontos ,mert muszáj elköltöznöm az albérletből. Kb 1-másfél millió indulón lenne egy lakásba,önerőként.

Szerintetek milyet érdemes venni ? Egy szoba,másfél?

Hány millióig nem hülyülök bele tudaitalig se a visszafizetés tényétől .(nekem most még az 5millió is kissé félelmetes)


Mekkora az a minimum élettér ,ami korfontzónaként kell egy egészséges embernek (30nm alatt érdemes egyáltalán nézegetni?)


Jelenleg egy kb 8-10 nm szobát bérlek ,és ettől minden csak felüdülés lenne..


Várom a válaszokat!

És köszönöm a segítséget!


2011. ápr. 15. 10:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

én azt mondanám, hogy max. kétszer annyit vegyél fel,mint amennyid van. de az valószínű nem elég.

tehát inkább olcsóbbat.

ma nagyon érdekesek a lakásárak. rengeteg 2 szonás lakásépült,amit nem tudnak eladni, a harmada üresen áll.

tehát egy 2 szobás lakás sokszor olcsóbb mint egy garzon.

Jól nézz körül és nézd meg az újépítésüeket is

2011. ápr. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem egymagamnak a 25-30négyzetméter bőven elég lenne. Bár mivel van egy macskám, kényelmesebb lenne talán már a 40négyzetméter. Most egy kb. 60 négyzetméteresben lakom, de abszolút nincs kihasználva, van a hálószobám, ahol vagyok mindig, meg a fürdő meg a konyha, a nagy nappali meg ott van egyedül, max takarítani megyek be...
2011. ápr. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kell eldönteni, hogy mennyire hosszútávra veszed a lakást és mik a terveid a jövőben. Mi építkezünk, nagy háézat építünk (szülői segítség is van). 6 milliót vettünk fel, de 20 évre le vagyunk kötve anyagilag, tehát ha egy kis lakást vettünk volna, akkor 20 évig valszeg nem tudnék elköltöznio és szobát biztosítani a kislányomnak és a tervezett kistesónak. Szóval ezt azért nagyon meg kell gondolni.
2011. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 53 nm-ből költöztem 35-be (szintén egy macsekkal). A lakás mérete bőven elég, hiszen nem táncolni akarok benne, viszont a tárolással voltak gondjaim, amit a nagyobb lakásból átcuccoltam, alig tudtam bepréselni, még most sincs mindennek helye, pedig sok mindent kiselejteztem.

Az igaz, hogy a nagyobb lakások sokszor olcsóbbak, de épp azért mert a fenntartási költségei viszont magasabbak, nem véletlenül keresik a kicsiket. Én mondjuk gondolkodtam garzonban is, de nem bánom hogy nem azt vettem, ott végképp nehezen férne el minden bútorom és holmim.

A hitellel viszont legyél nagyon óvatos, nagyon nagy teher évtizedekeig több tízezreket fizetni, nekem "csak" személyi kölcsönöm van, de nagyon rosszul esik, amikor vonják a fizumból. És gondold át, hogy rezsit, lakáshitelt, megélhetést, váratlan költségeket együtt tudnád-e fizetni hosszú távon.

2011. ápr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A másik kérdés, hogy milyenre kapsz hitelt. A bankok mostanában már csak a jó állapotú, jó helyen lévő, jó lakásokra adnak hitelt - ha bedől a hitel, nem tudod fizetni, ezt legalább el tudják adni, nem marad a nyakukon egy rom ház. 1 éve voltunk mi is ilyen helyzetben. Kicsi, 25-30nm-es lakást kerestünk, de mondta a bank, hogy arra tuti nem ad hitelt. Végül egy 54 nm-eset vettünk. Az 1 millió önerő viszont valószínűleg kevés lesz.
2011. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Én a kisebb de szebb lakásba költöznék. Azt be tudod rendezni, tudsz venni szebb bútorokat, és több pénzed marad. Bár a 30nm nagyon kicsi. Mi most 65nm-en élünk ketten (meg a négylábú). Szerintem ez teljesen jó méret két embernek. Azt nem mondanám, hogy olcsó, de tűrhető. Amilyen olcsó az albérlet (jó környék, közel van minden) olyan drága a fűtés. Ha teheted olyan lakásba költözz, ahol van egyedi fűtés.
2011. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

"6 milliót vettünk fel, de 20 évre le vagyunk kötve anyagilag, tehát ha egy kis lakást vettünk volna, akkor 20 évig valszeg nem tudnék elköltöznio és szobát biztosítani a kislányomnak és a tervezett kistesónak"


Hat milliót vettél fel egy NAGY HÁZra. Nyilván egy kis lakásra nem kellett volna ennyit felvenned ---> nem lennél hozzákötve 20 évre. (Amúgy ha úgy lenne sem lennél, de az mindegy.) Viszont az őt nem segíti ki, hogy a kicsibe nem fog beférni a gyerek, ha nem adnának neki annyi hitelt, amennyiért nagyot lehet venni.

2011. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%
Igaz én hitelt nem vettem fel, de olyan lakást választottam ami kikerül a keretemből. Most egy másfél szobás, téglaépítésű, amerikai konyhás lakásom van (igaz 48nm2-es). Jó kis agglegény lakás, szeretem:). Amúgy most érdemesebb lesz venni lakást. Ahogy letelik a kilakoltatási moratórium úgy fognak csökkenni a lakásárak.
2011. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
11.13 király, tudom szemétség, de én pár hónapon belül tervezek lakást venni és eddig attól rettegtem, hogy vissza fel mennek az árak.
2011. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

nemvennék fel hitelt.

ha tényleg muszály akk a kissebbet venném fel. ki tudja mit hoz a jövő pl gyerektartás ,kocs törlesztése. azonkívül a ,b ,c hitel. sokakat láttam akik nagyjából azért melóznak egész nap ,hogy legyen meg a törlesztőrészletre való

2011. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!