Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 15 évesen mit tehetek ez...

15 évesen mit tehetek ez ellen? Egyre gyakrabban érzem azt, hogy ezt már nem bírom és csak a halál lehet a megkönnyebbülés.

Figyelt kérdés

2 éve minden egyes nap csak a vitát hallgatom itthon. Apám az utóbbi fél évben rendszeresen alkoholizál, régebben pedig anyut vádolta nagyon sok dologgal. Én mindenben anya pártját fogom, apámat a szó legszorosabb értelmében utálom. Hosszú lenne elmesélni hogy miken szoktak, szoktunk vitázni, de olyan dolgokon amire még én is tisztán emlékszem,hogyan is történt, de apám meg állítja hogy nem így volt.

Egy példát mondok erre: Azt mondta,hogy ő engem SOHA nem bántott, nem vert meg. Én mondtam,hogy azért egy kezemen nem tudnám megszámolni,hogy hány pofont kaptam tőle, persze volt olyan amit megérdemeltem, de a többségét csak azért kaptam, mert nem tudja az indulatait kordában tartani. (azért azt vegyük figyelembe,hogy pl. egy 54 éves férfinak az erőssége hogyan viszonyul egy 15 éves lányéhoz.) Utána szépített a dolgon,hogy na 3 esetre emlékszik, de hiába meséltem neki, akkor is csak azt hajtogatta,hogy magyarul én egy r*hadéknak titulálom őt, mikor ő nem is tett ilyet. Meg hogy anya telibeszélte a fejemet a sok hülyeséggel,hogy őt utálnom kell(ez sem igaz, mert régen nagyon apás voltam) + nem vagyok valami könnyen befojásolható személyiség. és még sorolhatnám.


Most, hogy kocsmázik is még lehetetlenebb. Pl. ma már ott tartottam, hogy a kés a kezemben volt. Ahogy anyával kiabáltak egymásra.. Nekem ez nagyon rossz érzés és nem hiszem,hogy sokáig fogom bírni.


Mit lehet tenni ilyen helyzetben?


15/L


2011. szept. 19. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én is csak a lehetőségre várok, hogy leléphessek. Van egy olyan érzésem, hogy te is így fogsz járni. Addig is próbálj meg minden nyarat van akár suli időben diákmunkát vállalni, hogy legyen pénzed lelépni. Vagy nézz utána, hogy lehetne kitenni apádat.
2011. szept. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én még annyit tennék hozzá a történethez, hogy lehet, hogy az anyukádnak sok mindenben nincs igaza, de az, hogy apukád elkezdett inni, nem az ő hibája. Az alkoholizmus betegség, és senki sem okolható érte, legfeljebb a beteg. Aki egyszer belekerül, az többnyire tagadja, vagy elkezdi a környezetében élőket okolni a szenvedélyéért. Ma azért iszik, mert "anyukád elviselhetetlen", holnap annak örömére, hogy "elviselhetőbb" stb... Szóval én elhiszem, hogy az élet nehéz, de ez alapján mindenki alkoholista lehetne.
2011. szept. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia, ha egyszer úgy gondolod, hogy használod a kést, megtennéd, hogy előtte d*gsz velem egyet??? Neked már úgyis mindegy lenne,- nekem meg sokat jelentene.... :)


Legalább adsz valamit a világnak...:)


De komolyra fordítva a szót - jó lenne tudni, hogy anyud mit akar...- igazából neki kellene valamit lépnie...:-/

...és minél korábban...

2011. szept. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!