Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyennek látjátok a jövő...

Milyennek látjátok a jövő családját 2050-ben?

Figyelt kérdés
Társadalom házihoz várok ötleteket, miről írhatnék :D
2011. szept. 19. 22:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
4 feleség 1 férj, és a gyerekek, mert egész Európa muzulmán lesz sajnos.
2011. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 nixon666 válasza:
56%
Reggel ébredés után esznek 1 kis száraz kenyeret hogy maradjon ebédre és elsétálnak a munkahelyre mert a nagyszüleik elhasználták az összes kőolajat...
2011. szept. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%
Hát, nézd. Az ősök szerint 2012 dec. 24-én világvége, -80 fokkal egy éven keresztül. Nem hiszem, hogy lenne 2050-ben új generáció :D
2011. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
1 férj 1 feleség és legalább 10 gyerek mert Magyarország sajnos "elromásodik"
2011. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
igen, szerintem is romásodunk sajnos. Szerintem a harmadik világ népessége lepik el a földet, mert a tanult emberek kevesebb gyereket, vagy egyáltalán nem vállalnak gyereket a karrier miatt, ezért átlagban szegényebb és elesettebb országok lakosaiból lesz több.
2011. szept. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

Ha leírom a valóságot,, és te leírod a dogába téged ki fognak rúgni...


Amúgy ha tényleg érdekel van egy alternatívám...

Ha minden így halad tovább ahogy eddig akkor nem is lesznek igazi családok.

Csak gazdasági és szexpartneri alapokon nyugvó ideiglenes szimbiózisok.

Nem lesz egy ember életében se biztos pont.

Már az ismerőseim 90%ban anyu apu külön él.

Fel se tudja fogni a gyerek hogy mi történik mert nem bírja követni az eseményeket hogy anyu apu kivel kavar már megint.

A szegények 8-an 10-en fognak egy házban lakni mint a kínaiak mert nem tudnak elszabadulni otthonról az anyagi nehézségek miatt és több generáció él majd egymás nyakán.

Persze előbb utóbb a generációs feszültségek előjönnek. Mint ahogy a múltbeli problémák hánytorgatása is. Ezáltal nem lesz összefogás és családi béke. Mindenki az önző szemléletet tanulja otthonról és csak a saját hasznukat nézik majd a felnövekvő generációk. Elszigetelve próbálnak majd élni a saját családjuktól de ez nemigazán fog menni mert ha el is tudja hagyni a családot nem tud egyedül megélni házat venni vagy fenntartani azt és önmagát. Én így látom a jövőt.

Nincs már az int régen egyre több fiatal hülyeségnek tartja a házasságot. :(

Nem is házasodnak hiszen csak pénzkidobásnak tartják mert úgy állnak hozzá hogy arra a pár hónapra évre míg együtt vannak minek?! Halva született kapcsolatok ezek.

Régen ha megházasodtak az emberek akkor a legtöbb házasság az életük végéig tartott. Később csak 10-20 évig. Mára már 1-2 év után a legtöbb házasság válással ér véget.

2011. szept. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszaitokat, egy párból sikerült ötletet merítenem, mindjárt kész is van a fogalmazás
2011. szept. 19. 23:18
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyan már. A sok válás oka nem az önzés, hanem a lehetőség. Az én nagyszüleim házassága úgy ért véget, hogy az egyik megölte a másikat. Na? Szerinted ez jobb? Más családtagnál meg az öngyilkosság vetett véget a házasságnak. Szerinted nem jobb akkor inkább elválni? Az én szüleim is folyton marták egymást, teszik a mai napig, pedig már elváltak azóta, csupa szorongás volt a gyerekkor. Minden dühüket rajtam töltötték ki. Aztán jött a verseny, hogy ki kit szeret jobban. Alig vártam, hogy eljöhessek otthonról, ha meglátogatom őket, még mindig feszült a hangulat.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, szerintem is nő az elszegényedés, migráció, kallódó gyerekek. Ha bevezetik az egész napos sulit, akkor néhány fővárosi meg dunántúli iskolás jól fog járni, aki színvonalas suliba jár, a többi csak jobban elidegenedik a családtól és lemarad tanulásban, lehetőségekben. A szegénység miatt egyre többen mennek világgá, vagy lesznek öngyilkosok. Nő a bűnözés. Még gyakoribb lesz a több generációs együttélés, a csonka család, és a multikulti.

2011. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én optimista vagyok. Szerintem közeledni fogunk a régi értékekhez, ha felnő ez a szerencsétlen generáció család nélkül. Mert az nem az, hogy van 8 apukám, meg 32 nagymamám, akiknek már a nevét sem tudom felsoroni, meg egy sorozat féltestvérem. Ennél jobban egymásra fogunk szorulni, mert ez a jólét nem lesz tartós, ha felzárkózik a 3. világ, nekünk muszáj lesz lezárkózni kicsit feléjük a kiegyenlítéshez. De ez a haszna talán meglesz, hogy a szükség visszahozza a szorosabb emberi kapcsolatokat, az íratlan szabályokat, remélem.
2011. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Olyan lesz, mint most.
2011. szept. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!