Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van olyan sok 2. házassá...

Miért van olyan sok 2. házasság már a fiatalok körében is? Azért mert jött egy újabb nő/férfi és elcsábult a házastárs, vagy inkább mert nem működött és elváltak, majd egyszercsak jött a nagy Ő?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 24. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinél más. Valószínű, hogy az első mindenképp rossz választás volt, vagyis nem ő volt az igazi. Ha belegondolunk azért a házastárs csak akkor tud elcsábulni, ha a kapcsolatban már valami nincs rendben.
2009. ápr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy a fiatalok (is) el vannak kényelmesedve. értem ezt úgy, hogy egy kapcsolatban bizony sokat kell tenni a másikért is, kompromisszumokat kell kötni, csiszolódni kell egymáshoz, anélkü, hogy feladnánk magunkat. Sokan úgy vannak ezzel, hogy ha már valamit tenniük kell, hogy jobb legyen a kapcsolat, vagy esetleg nem várt problémák lépnek fel, akkor a legkönnyebb megoldás egyszerüen mindent feladni és elmenekülni. Ezt a döntést még meg is könnyíti, ha közbejön egy harmadik, aki nagyon kedves és új és izgalmas. Csakhogy egy idö után ugyanúgy lesznek problémák az új kapcsolatban is. Örökké nem lehet menekülni. Szerintem nagyon meg kell gondolni, hogy házasodjunk e vagy sem.

Másrészröl az is igaz, ha valami nagyon nem megy akkor tényleg nem kell eröltetni, de azért ez legyen a végsö megoldás szerintem, hiszen valaha szerettük a másikat, azért is házasodtunk össze.

2009. ápr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


egyrészt azért, mert a házasságok nagy része "külső nyomásra" történik. Másrészt nagy a lamúr, és nem gondolják át pontosan mit jelent a házasság? aztán később a mindennapokban felőrlődnek. Ezért jó az előtte lévő , akár több éves együttélés is. Így meg lehet ismerni ténylegesen azt a személyt , akivel stleg összekötik az életüket.

2009. ápr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért történne a házasságok nagy része külső nyomásra? Milyen nyomásra gondolsz pontosan?
2009. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a legtöbb ilyen esetnél az fordul elő, hogy valamelyik fél túl korán házasodik. nem "éli ki magát", és erre később ébred rá, mikor már néhány év után jönnek az unalmas hétköznapok. mikor már egyre nehezebb újat mutatni, adni, kapni a másik félnek/féltől, és egyre csábítóbb valami újdonság, amit még nem próbáld az illető. Nálunk a férjem volt már nős előttem, 23 éves korában. azt hitte minden happy, és fél év után elváltak. fiatalok voltak. utána élte az életét, nő nő után, buli buli hátán, és 30 évesen találkoztunk. én hasonló cipőben voltam. komoly élettársam után éltem az életemet. és végül megtaláltuk egymást. már nem hiányzik egyikünknek sem a buli, sem a mozi, sem a pletyka, vagy éppen sörözés a haverokkal. kialakítottuk a saját kis világunkat, kuckónkat, ami menedék a világ sok baromsága elől mindkettőnknek, most már mindhármunknak, mert már van gyerkőc is!
2009. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!