Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bűnös az a férfi, aki...

Miért bűnös az a férfi, aki akkor hagyja el a párját ha már gyerek is van meg házasság?

Figyelt kérdés

Tudom hogy felnőttek vagyunk és a házasság egy elköteleződés, de könyörgöm a világon semmi sem biztos! És ha már nem szereti a másikat, nem akar vele lenni akkor csak a házasság meg a gyerek miatt maradjon? Az mind a 3 félnek szenvedés és nem időleges mint mondjuk az elhagyás feldolgozása hanem egész életre szóló. Tapasztalat. Hiába szeretik a gyereket a szülei ha egymást utálják, a gyereknek rossz az élete pedig miatta maradtak együtt...

Miért bűn elhagyni a másikat, kiszeretni belőle? Meg mire jó ez a sok sablonszöveg hogy "jaj az nem férfi hanem egy mocsok aki elhagyja" és a többi... De most könyörgöm, ha a férfinek gyereke lesz és felesége akkor az érzelmeit ki kell kapcsolni és d*göljenek meg de akkor is együtt kel maradni? Arról az alapvető hátrányról nem is beszélve hogy általában a nő és a gyerek együtt marad és a férfinek kell elmenni tőlük, kvázi "elhagyni" ez pedig azt sugallja mintha mindig a férfi hagyná ott őket, pedig az sem sokkal kevesebb aki nő és már nem akar együtt lenni.

És nem arról van szó aki megcsal, üt, ver megaláz stb. Válasszuk szét, mert ez két különböző dolog! Mocsok dolog bántani a párunk de ettől függetlenül elhagyni nem az. Ja és lány vagyok méág mielőtt valaki ezzel jönne de nem értem a nőket hogy ilyen kérdésekhez miért kell fröcsögni meg gyűlölködni ha egy pasi elhagyja a nőjét.


2010. okt. 28. 17:07
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
40%
én fiú vagyok, de teljesen igazad van
2010. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Jók az észrevételeid. Természetesen tönkremehet egy házasság, mindenféle eldurvulások nélkül.

Kérdésedre válaszolva, ebben az esetben egyáltalán nem bűn az, ha a férfi, vagy épp a nő úgy dönt, hogy váljanak el, és éljenek külön.

39/f

2010. okt. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Pont az a baj, hogy akkor hagyja el, mikor a nő kiszolgáltatott. No pláne, hogy a gyerek is az (itt feltételezzük, hogy a gyerek fiatalabb mint 3 éves). A házasság (és főleg a gyerek) igen is, elköteleződést jelent: Aki az első szóra, első pinaillatra magára hagyja a párját-gyerekét, és nem is próbál javítania az esetlegesen megromlott kapcsolaton, az szociálisan még gyerek, nem alkalmas a felnőtt kapcsolatokra. Természetesen, ha nagyon nem megy a dolog, kell rá megoldást találni, továbblépni, de szigorúan a baba érdekeit szemelőtt tartva.


A szerelmes filmekben mindig a tökéletességet, a folyton égő szenvedélyt mutatják, de nem térnek ki a mindennapokra: a pelenkaszagra, az anyagi nehézségekre, a munkahelyi problémák otthoni lecsapódására. De ez nem jelenti azt, hogy rögtön mindent el kell dobni, ha már nem érezzük azt a filmes mű-tökéletességet. És ez vonatkozik férfire, nőre egyaránt.

F32

2010. okt. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
46%

Igen igen, Te lány vagy, de a másik oldalon állsz!

Gondolom Te vagy az, aki miatt válnak, és természetesen nem tudod megérteni az elhagyott nőt, és a gyerekét sem.

Írod, lehet tévedni i, nem olyan nagy dolog. Csak azért más dolog olyanban tévedni, hogy "Kérsz fagylaltot?" vagy " akkor levághatom a lábát?" Más súlya van az egyik igennek, mint a másiknak. Ugye érted.

Pedig én hapsi vagyok.

2010. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Bocs, én nem csalom meg a párom senkivel. :) Én nem vonzanak a foglalt palik már csak azért sem mert nekem csakis komoly kapcsolat kell. Szóval mellétrafáltál és csak téged minősít ha személyeskedésre vagy csak képes, legjobb védekezés a támadás alapon!
2010. okt. 28. 19:03
 6/29 anonim ***** válasza:
63%

azért meghallgatnám azokat a fiatalokat, akiknek elváltak a szülei, hogy szerintünk ez nem egy egész életre kiható trauma-e. no persze az is az, ha egy életen át utálkozik a két szülő válás helyett.

A többit nem mondom, mert radikálisak a nézeteim. Pont.

És nem az előző hozzászóló voltam... még mielőtt valaki megjegyezné.

2010. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Második: de azt te sem mondod mit csináljon akkor mégis... Éljenek egymás mellett mint közben utálkozzanak csak mert kiszolgálatott a nő amikor gyereke van? Segíteni (pénz stb) házasságon kívül is lehet, hiszen az ő gyereke is.

És ezek szerint az emberek 100%-a éretlen és gyerek mivel a fejem teszem rá hogy egy ember életében sincs olyan ami 100% örökre biztos kivéve a halál... A felnőtt kapcsolat arról is szól hogy éretten elfogadjuk a csalódást. Szerintem azok nem felnőttesek akik aztán idejönnek és egymást belelovallva szídják a pasit.

2010. okt. 28. 19:08
 8/29 A kérdező kommentje:
Az én szüleim NEM váltak el... Milyen boldog lettem volna ha megteszik időben! Én nem érzem nagy tragédiának ha valaki szülei elváltak és nem értem azt aki így éli meg. Ha a szülők szeretik a gyereket akkor nem számít hogy együtt laknak-e. Ha meg nem akkor hiába laknak együtt, házasságban. De a kérdést nem ez ihlette.
2010. okt. 28. 19:10
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
Nem az az elsődleges baj, ha elválnak a szülők, hanem az, hogy ez sokszor a gyerek-apa kapcsolat megszakadását eredményezi, ami ellen tenni kéne.
2010. okt. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Radikális azt jelenti hogy elhagyni, elválni bűn és ami utána jön az már tök mindegy csak elválni nem szabad...?
2010. okt. 28. 19:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!