Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Eljegyzési galiba, avagy mi...

Eljegyzési galiba, avagy mi tegyek Anyukámmal?

Figyelt kérdés

Júliusban volt az eljegyzésem, amire a szűk családot (szülők, testvérek) hívtuk meg, de csak azért mert Anyu ultimátum elé állított, hogy csak akkor jön el, ha a Nagymamám nem lesz ott, mert éppen összevesztek. Mondtam neki, hogy rendben van, de akkor a többi rokon csak eljegyzés után fog értesülni az eseményről, mivel mégsem állhatok oda a Mami elé, hogy bocsi hogy nem hívtalak meg, de Anyu nem akar látni.

Szóval kiküldtük a meghívókat, akinek kellett, utaltunk pénzt, hogy ide tudjon utazni mindenki, erre az eljegyzés napján szembesültem vele, hogy Anyu nem jött el, ráadásul az öcsémmel azt üzente, hogy a Mami nem akar látni egy ideig.

Mint kiderült, miután közölte velem, hogy nem akar a Nagymamámmal egy fedél alatt lenni, felhívta őt és elmesélte, hogy mire készülünk a párommal. Nagyon nem esett jól a dolog. Miután mindenki elment felhívtam Anyut, és közöltem vele, hogy a párom eljegyzett, erre elkezdett emelt hangon beszélni, hogy ez őt nem érdekli, meg különben is miért hívogatom őt.

Erre megkérdeztem, hogy miért kavart be a Nagymamámnál. Válaszolni nem válaszolt, csak kiabált, hogy minden az én hibám, és különben sem jött volna el, nem is ígérte, meg hogy ez a kettőnk dolga, és szégyelljem magam, hogy be akarom mutatni őt a párom szüleinek, mert ő nem ismerkedik, meg különben is Apu is ott volt (akivel már több mint 5 éve elváltak).

Nagyon mérges lettem, és kiabáltam vele, mert nem bírtam elviselni azokat az ocsmányságokat, amiket mondott, és lecsaptam a telefont. Nagyon nyugodt embernek tartanak, és még senki sem látott olyan állapotban, amibe kerültem akkor.

Az eset után felhívtam Mamit és elmeséltem neki, hogy mi történt, bocsánatot kértem, mert tényleg ki kellett volna zárnom mindenkit a szervezésből és nem kellett volna hagynom, hogy bárki is befolyásoljon.

Azóta próbáltam hívni, de nem vette fel a telefont és nem hív vissza. Az öcsém és a kisebbik húgom azóta hűvösen viselkedik velem, nem hívnak, amikor keresem őket, nem beszélnek semmiről. Múltkor a nagyobbik húgom beszélt Anyuval a helyzetről, mert szerinte sem tartható, Anyu azt mondta neki hogy ő 3 napig várt az eljegyzés után, hogy felhívom és bocsánatot kérek tőle.

A látszat ellenére eddig nagyon jó kapcsolatban voltam Anyuval, mindig támogattam ha kellett (érzelmi és anyagi vonatkozásban is), most azonban úgy érzem cserben hagyott. A vőlegényem szerint is beszélnünk kéne, de nem tudom mi lenne a vége.

Mit tehetek, hogy a kapcsolatunk rendeződjön? Hogy vegyem fel vele a kapcsolatot? Nem akarok vele kiabálni, de félek hogy ez lenne belőle. Nagyon hiányzik.

Válaszaitokat köszönöm!

26/L


2011. szept. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ez durva!

És még anyud várja el, hogy bocsánatot kérj..

Néha nekem is van nehéz helyzetem az anyukámmal, és ahogy leírtad, én is kb úgy szoktam érezni magam olyankor. Egyszer csaptam rá eddig a telefont, na akkor észhez tért és bocsánatot kért. Más esetekben néhány nap múlva mintha mi sem történt volna. De a Te helyzeted most más, nem átlagos helyzet. Szerintem próbálj meg vele beszélni, de ha nem béküléssel végződik, pihentesd egy kicsit a kommunikációt.

2011. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól érzed, nem csak cserben hagyott, de elég durván alád is tett. Kívülállóként is elég rossz érzés volt olvasni. A haragra talán az idő jelent gyógyírt, mivel úgy tűnik, ezt értelmesen kibeszélni nem nagyon lehet most. Addig pedig megmarad a feszültség. A lecke viszont nyilvánvaló: az esküvői szervezésnél a szívedre hallgass majd, azt hívd meg, akit te szeretnél, mindenki nem lehet jóban mindenkivel.

Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy ne legyek jelen a lányom eljegyzésén... kiakadtam.

2011. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nagyon nem akarnám rendezni anyukámmal a kapcsolatot.Miért neked kellene kezdeményezni?
2011. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson bocsánatot kérni anyukádtól, ha mégis, azt kb. ebben a formában tehetnéd: anya, elnézést, hogy hallgattam rád. Az egyetlen, aki miatt szégyellned kell magad, de ezt te is tudod, az a nagymamád.

Tudod, az eljegyzés 2 emberről szól, rólad és a párodról, nem anyukádról, nem a gyűlölködő rokonságról. Akinek fontos vagy, eljön, félreteszi az ellenszenvét A TE KEDVEDÉRT. Akinek nem vagy fontos, az nem jön el. Ha mindenkit meghívtál volna, anyukád akkor is elmegy, ha akar, és nem megy el, ha nem akar.

Az esküvőre ugyanez vonatkozik.

Menj el a nagymamádhoz személyesen, kérd meg, hogy legyen ő a tanúd, ezzel talán kiengeszteled.

Anyukádnak meg add oda a meghívót bocsánatkérés nélkül, eldönti, akar-e örömanya lenni vagy duzzog otthon. Még hozzáteheted, hogy ha nem jön, megszólják a rokonok. :) Az ilyen típusú ember ettől parázik legjobban.

A konfliktust is nyugodtan meséld el mindenkinek a te szemszögedből, egyből meg fog enyhülni, amint a rokonok melléd állnak.

2011. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne zavartasd magad, fortyogjon csak anyád a saját levében. Undorító.
2011. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Természetesen a Nagymamámmal tisztáztuk a helyzetet, kiengeszteltem, nem haragszik. Azonban erre a fajta feszültségre most nagyon nincs szükségem. 2 szakdolgozatot írok, mellette nyelvvizsgára készülök, teljes állásban dolgozom, háztartást vezetek Anyu pedig utál valamiért, aminek nem tudom az okát. A párom miatt lehet? Lehet, hogy féltékeny? Nagyon féltem Anyut, mert magára fog maradni ilyen mentalitással, azt pedig nem szeretném. Az biztos, hogy depressziós, de orvoshoz nem hajlandó menni. Munka nélkül van már több mint 10 éve (előtte 4 gyereket nevelt fel és volt munkaviszonya is, csak nem akart visszaköltözni Pestre miattunk) biztosan ez sem tesz neki jót. Ráadásul most az öcsém is elköltözött kollégiumba az egyetem miatt. Szóval egész hétköznap egyedül van egy nagy házban a kutyával, egy eldugott faluban. Elköltözni, a házat eladni nem akarja. Szóval féltem őt is, a saját és a környezetem lelki egészségét is, ezért kéne valahogy rendezni a helyzetet. Eszemben sincs bocsánatot kérni tőle, azt hiszem nem bántottam meg, hacsak manapság nem halálos sértés valakit örömmel meghívni egy eljegyzésre.

2011. szept. 20. 16:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Hellinger féle családterápia javasolt.

Ha nem tudod elnegedni.(nem könnyű az)

Nem kell neked az ő veszekedéseiből származó terhet cipelni. Rakd le. És legyetek boldog mennyasszony és vőlegény, boldog jegyespár. Ne verjen éket semmi családból hozott rossz közétek. Ti új család lesztek.

[link]

2011. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor a fő baj: a munkanélkülisége - innen ered minden. Próbáljatok meg munkát szerezni neki. Értelmes tevékenység nélkül ertelmetlen dolgok nőnek nagyra, veszekedések, irigységek.
2011. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!