Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zavarna ha anyósod ezt csinálná?

Zavarna ha anyósod ezt csinálná?

Figyelt kérdés

Férjem és én együtt élünk két éve. Mikor összeköltöztünk kivettem anyósom takaritó nőjének a kezéből a munkát és mondtam,hogy most már én szeretném végezni a házimunkát és a házkörüli teendőket. Persze ez nem tettszett és azóta is vannak próbálkozások arra hogy had járjon el hozzánk a nő ezt azt csinálni. Nászúton voltunk most nyáron és anyósom megkapta a ház kulcsát,hogy ha van valami gond be tudjon menni. mire hazajöttünk láttam,hogy minden szana szét, semmi nincs a helyén, a kutya sz@aros seprű a lakásba, a szennyesünk feltúrva...stb....Ők takaritottak!!

Tegnap este kérés nélkül kijelentette,hogy ma elhozza a takaritónőt,hogy le fessen néhány dolgot a kertben. Reggel ott hagytam őket természetesen lakás kulccsal együtt, tárva nyitva mindennel. Én dolgozok de most már elég feszült vagyok,hogy megint idegen van a házban.

Ki az akit ez zavarna? Finomabban már nem tudom jelezni,hogy amit tudunk megcsinálunk férjemmel, de ha mégsincs valamira időnk akkor hétvégére ütemezzük azt,hogy hozzánk eljöjjön valaki dolgozni, amikor mi otthon vagyunk.


2011. szept. 21. 12:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Tudod, ez olyan, mint a gyereknevelés. Ha egyszer felállítasz egy szabályt, azt általában nem engeded áthágni (persze nagyon indokolt esetben vannak kivételek). Muszáj következetesnek lenned, mert ha egyszer engedsz, vissza fog szivárogni...


A férjeddel egyet értetek ebben a kérdésben? A ház az övé, ha jól értem, ugye?

2011. szept. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Igen, a ház az övé.

Azt,hogy egyetért-e velem nehezen tudom eldönteni, azt mondja,hogy nekem van igazam, de nem tudom,hogy nem e csak azért mondja,hogy megnyugodjak és le legyen zárva a téma.

Az anyjával még nem űlt le erről beszélni. Egyke, az anyja egyedül nevelte.....A csalédban senkinek nincs párja, mindenki egyedülálló, nem tűrnek idegent a családban.

2011. szept. 22. 12:30
 13/13 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is így van, a férjem egész tágabb rokonságában talán ha egy unokatestvérnek van valakie..., de ez nem kifogás. Anyós a lányával megbeszélte tavaly, hogy jönnek hozzánk takarítani. Nekem meg bejelentette. Én meg szépen, udvariasan, de határozottan megköszöntem, de nem engedtem. Mondjuk itt a lakás az enyém. Próbálkozott még párszor, de mindig a sarkamra álltam. Nekem eszembe se jutna hozzá menni takarítani. Próbálom bevésni az agyába, hogy én is vagyok olyan háziasszony, mint ő (még ha nem is, de leszek :))).
2011. szept. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!