Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet házasságban saját...

Lehet házasságban saját vagyont gyűjteni, úgy hogy ezt szerződésben foglalva van?

Figyelt kérdés

Adott egy szitu:


A Férfi 30-as éveiben van, van háza, autója, kialakított egzisztenciája.


A nő 20-on éves, pályakezdő, nincs semmije, nincs vagyona, előreláthatóan nem örököl.


Ha válásra kerül sor a nő nem kapna semmit, mert ugye nem jár semmi neki.


De mondjuk nem akar 10-20 év múlva semmivel az utcán landolni (kitudja mit hoz az élet),magának, a saját keresetéből gyűjthet pénzt biztonsági okokból? Ezt le lehet írni szerződésben?

Ha mégsem lenne soha válás, akkor később a gyerekek örökölnék azt.


2011. szept. 21. 14:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
14:26, ez tényleg működik így? Mert én attól félnék, hogy élek a nagy nyugalomban, a végén a bíróság meg majd jól kettéosztja a megtakarításomat.
2011. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
84%

Dugi számla az baromság :)


El kell menni ügyvédhez nekem 20.000Ft kért..

Kell egy hivatalos papírt íratni.. Házassági szerződés!


Pl a ház az autó a felvett hitel, külön vagyonnak számít,

Válás esetén a másik pár nem tarthat igényt rá stb..

A .. számú bankszámlán lévő vagyon saját tulajdon marad

Majd az ügyvéd ezt szépen elmondja!


Itt lehet sértődés a lány részéről, ha ezt nem érti meg akkor csak a pénzed kell neki!

Csupán elővigyázatosságból kell ilyet csináltatni.. ez nem a bizalom kérdéséről szól!!


Mert tételezzük fel asszony megbolondul megcsal elváltok de már van egy gyerek akkor szinte az asszonyé lesz minden.. hiába te gürizted össze!


Jön majd a női oldal :) Mert én gyereket szülök kiesek a munkából stb.. ha gondolsz egyet akkor az utcára dobhatsz.. stb..

Mi lesz a gyerekkel ?


Ennek akkor van értelme amikor nagy az anyagi különbség!


Én ezért már kaptam hideget, meleget :)

Nézzük az én példámat:

Keresek havi 1misit külföldön..

asszony 100 ezret..

Van házam autóm + pénzem

Asszonynak semmije nincs..

Most ez pár év alatt is akkora különbség, ha az asszony bemondja az unalmast vagy jön egy olasz macsó..

lehet ilyen!!!! Házassági szerződés nélkül viheti a felét!!


Akkor megint jön a női oldal: fel kell nevelni a gyereket támogatni kell stb..

Erre azt mondtam hogy nyugodt lehet mert a gyerekemet az utolsó fillérig támogatni fogom! Erről gondoskodom..


De azt nem akarom hogy az új kan az én összegürizett pénzemből menjen luxusutazásokra..



A másik! Kell egy végrendeletet is írnotok, ehhez nem kell ügyvéd!!


Pl balesetet ér... meghalsz asszony egyedül marad gyerek mellette.. pl a gyerek örökölne de még kiskorú..

Bankszámlákat letiltják abban a pillanatban..

Asszony ott áll egy fillér nélkül..


Megoldás: az ingatlanok gyerek nevére kell íratni, amiből pénzt lehet csinálni azonnal az az asszonyé legyen autó bankbetétek, részvények pénz stb..


Sajnos ilyenre is gondolni kell!


Az emberek 90% felelőtlen ilyen szinten!

Nekem meg ne mondja senki hogy valaki örökké szeret valakit mert nem hiszem el!!! Ha így lenne akkor sose lenne válás!


Házasság alatt szerzett vagyon viszont közös.. de a nagyobb dolgokról szintén lehet szerződést csináltatni!

Én így teszem :)) Pl veszek egy házat akkor megyünk az ügyvédhez..


Ez nem a bizalom kérdése, hanem felnőtt, tudatos gondolkodás!



31F

2011. szept. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Ez úgy működik, hogy házasságban minden közös, ha a férfi félmilliót keres, a nő semmit, az is közös, ha a férfi félmilliót, a nő csak 100ezret, akkor a 600ezer a közös. Váláskor pedig fele arányban megy az osztozkodás. Ha ettől eltérően szeretnétek valamit, azaz te azt mondod a fizetésed x %-át megtartanád külön vagyonodnak- nincs akadálya, de szerződésbe kell foglalni, mégpedig ügyvédnél.
2011. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

simán le lehet fektetni ezt egy házassági szerződésben pl úgy, hogy a fizetéséből származó pl 30% az a különvagyona az asszonynak



de nem landolsz a semmiben, mert

a kettőtök fizetése alapesetben közös vagyon + bármi, amit házasság alatt közös vagyonból szereztek



keress meg egy ügyvédet és beszélj vele a házassági szerződésről

2011. szept. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
ja és a külön számla nem megoldás, mert a rajta lévő pénz akkor is közös, ha csak a te neveden van a számla
2011. szept. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
74%

14:52

Fel szeretném hívni a figyelmedet, hogy általában azok a ffiak, akik ennyire kihajtják magukat fiatal korukban, és ezzel nyilván egy jó jövedelem együtt jár, azok 40-45 évesen valamilyen menedzser betegségben szenvednek.

Az én apám is így járt. És bizony azóta nem is talál vissza a jól kereső állásokba. Mivel nem bírja már a terhelést. Anyám (amíg apám jól keresett) keveset hozott haza, most viszont gyakorlatilag az ő pénzéből élnek.

Remélem, hogy az asszony majd 40-45 éves korodban, mikor beüt a krah, elvisz az ügyvédjéhez, és belefogalmazgatja a szerződésetekbe, hogy akkor mostantól xx ft-ot fizetsz neki, vagy ráíratod a csilivili házat, hogy 1) ápoljon téged, 2) ha anyagilag jobban áll majd nálad, akkor eltartson.

Mert bőven hozhatja így az élet, hidd el nekem. Én látom ismerősökön és saját szüleimen is.

Amit te csinálsz, az nekem túlzás.

Ő kiszámlázza neked a gyereknevelést, a háztartást, a gyerekek miatt munkából kiesett napokat, amik neki a munkahelyén gondot jelentenek, vagy esetleg pénzkiesést? Kiszámlázza (ha van ilyen) a reprezentációt melletted?

Úgy látszik, hogy én szerencsés vagyok: az én férjem szeret gondoskodni kettőnkről, és büszke arra, hogy ő a családfenntartó (ő többet keres mint én), és megoszthatja velem/velünk a pénzét. Neki a pénz eszköz, hogy az életünket boldogabbá és könnyebbé tegye. Nem arra kell neki, hogy még többet akarjon a pénzből. Van megtakarításunk, befektetésünk, de alapvetően együtt élvezzük az életet, és a pénz előnyeit. És meg sem fordul a fejében az, hogy azért, mert én ugyanannyi munkáért kevesebbet kapok, ezért engem nem illet meg az ő többlet pénze.

2011. szept. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

19:37-re

Igen egyetértek veled a pénz csak egy eszköz!


Meg kell húzni egy határt! Nem vagyok az a menedzser típus, külföldön dolgozom..


Szó sincs arról hogy nem gondoskodom a páromról! Mindig mellette állok támogatom is rendesen..

Ne úgy gondold hogy veszünk egy kg kenyeret a boltban akkor add oda a felét.. itt nem erről van szó.. :)


Ez csak egy papír!


Volt egy munkatársam ő ezt mondta:

A házasság először szerelem mikor elváltok meg üzlet!


Srácnak nem volt házassági szerződése, amit összekuporgatott házat, pénzt, örökségét. Mind elvitte az asszony az új pasival együtt! Ő meg kezdhette újra az életét. Természetesen összeomlott lelkileg és anyagilag is.


Ezt nem kötelező írni, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja..

Ez csak vész esetén szükséges! Remélem senkinek nem kell használni!


További szép napot mindenkinek! :)

2011. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

14:52 31F


Általában a gazdag férfiak szoktak félrelépni...nos ha te lépnél félre, adnál a feleségednek kártérítést?

Amiért belédfecsérelt éveket, miközben te leléptél egy 20 éves cicababával?


Általában ez a gyakoribb.

2011. szept. 24. 16:49
 19/19 A kérdező kommentje:

31F


Írtad nincs a feleségednek semmije. Váláskor kiraknád az utcára a gyerekekkel? Hmmm...miközben te ülsz a rengeteg zsén. Hát igen ilyenek a férfiak. Ettől tartok én is:S

2011. szept. 24. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!