Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehet az, hogy olyan...

Miért lehet az, hogy olyan gyerek születik egy családba, akit nem várnak, és a saját családja nem is szereti igazán, amiatt, amiről nem tehet?

Figyelt kérdés
Minden embernek járna boldogság, de mi van ha valaki már kezdetektől nem kapja meg a családtól? Miért kell így lennie? Lehet ez a dolog akár egy veleszületett betegség, vagy egyszerűen csak a gyerek neme, vagy bármi. Miért nem születik minden ember olyan családba, ahol pont úgy szeretik, ahogy megszületik?
2009. ápr. 25. 08:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

én lány lettem a várt fiú helyett, 2 fiú tesóm van, hát gondolhatod.

mindig is éreztette velem anyám, hogy nem vagyok a szíve csücske, és a mai napig is, pedig már van 2 gyerekem, valahogy hanyagol. De már kisebb koromban beletörődtem, és most már nem foglalkoztat a dolog.


hogy miért nem születik mindenki oda, ahová"kellene" ez egy jó kérdés, tudod nem kaphatunk meg mindent az életben! ha választhatnánk, hogy hová szülessünk, hát sokminden nem lenne ezen a földön. Mindenki gazdag ember gyereke akarna lenni, így már rég kihalt volna az emberiség.

2009. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom hány éves vagy,de amiről írtál sztem azok a kivételes esetek.(szerencsére ezekből van a kevesebb!) A babákat -általába- tervezik.Ha valaki nem akar szülni,lehetősége van arra,hogy elvetesse. Ha úgy dönt,hogy megtartja és rendesen jár terhesgondozásra,csak nagyon ritka esetben szül beteg gyereket.Nem mondunk le a gyerekünkről csak azért,mert nem fiú/lányként látta meg a napvilágot.Persze vannak olyan családok,ahol "potyoknak" a gyerekek, nincs tervezés,de jól jön a családi pótlék.Gondolom nem róluk van most szó.Hallottam már olyan esetről,ahol az anyuka le akart mondani a gyerekéről,de amikor megszülte,meglátta,megérintette, megváltoztatta a véleményét.Csodálatos dolog az anyaság!!! Azok a szülők,akik felelőtlenül gondolkodnak, nem törődnek a gyermekeikkel, azok nem szülők.Tőlük elveszik, vagy ők adják intézetbe gyereküket, akik talán lehetőséget kapnak egy új, szerető családban a boldog élethez. Szerencsére nem az ilyen "lemondás" az általános. Neked rosszak a tapasztalataid,vagy csak érdekelt a téma?
2009. ápr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én lánynak születtem, van egy öcsém, mindig éreztették velem, hogy ő a fontosabb, én pedig egy senki. Nem kell nekem gazdagság, csak szeretnének annak, aki lettem. 24 éves vagyok és a szemükben egy értéktelen ember.
2009. ápr. 25. 08:41
 4/9 A kérdező kommentje:
De nem csak a viselkedésük, hanem gyakran kaptam fiús játékokat (kisautó, gombfoci), fiúfrizurám volt sokáig, fiús színű és fazonú ruhákba öltöztettek gyerekként, néhány szoknya kivételével...
2009. ápr. 25. 08:44
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok, szinte azt írtad le ami velem is volt. bátyám ruháit örököltem, gombafrizum volt, én is kaptam gombfocit, stb . :)

ez van, ezt kell szeretni, nem tudsz ellene tenni. vagy megbarátkozol a helyzettel, vagy pedig elmész a családtól, és elég az évente kétszeri találkozás. talán akkor értékelnének. persze lehet akkor sem.

2009. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Egyikünk sem véletlenül születik oda, ahova születik. Van egy életfeledatunk(vagy több) oda születünk, ahol ezt meg tudjuk valósítani. Talán neked az, hogy megküzdj a nőiességedért, kiteljesítsd és elfogadtasd. Vagy hogy megtanulj kiállni magadért, és megküzdeni a saját pozíciódért. A barátnőm is pont így volt, és most 43 évesen megmondta a szüleinek, és ahugának amit akart. Összeveszettt mindenkivel, de végre boldog.


Ülnek a kis lelkek az űrben és megtervezik az életüket. Minta sakktáblán a figurák, vagy mint a patchwork.

Hmm, ezt kell megtennem, ezt kell megtanulnomm...ez és ez az ember lesz jó, ebbe a családba kéne születni..de azt már lefoglalták..akkor emez,ezeknek úgyis tartozom, ..na most még nem..még két év, és ide születek, s akkor majd megoldjuk végre...Így tervezgetik a lelkek az életet, tök bonyolult, sokszereplős.. Aztán végre megszületik a baba, és elfelejti az egészet. De benne van a vérében. Állítólag még az sem véletlen, ha valaki neked megy az utcán. Az is karmikus tartozás.

Keresd, mi dolgod lehet neked ebben a családban?


Más: Olvasd el:Susan Forward, Mérgező szülők c. könyvét! Hátha segít.


Az sem tehet róla, aki szeret vagy nem szeret. Ez egy érzés, vagy megvan, vagy nincs.Nincs kit hibáztatnod. Lépj előre!

2009. ápr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én meg húg voltam, és kaptam egy gyöngysort, és annyira csalódott voltam, mert a bátyám bicskát kapott és én is akartam bicskát, de azóta sincs. Időnként elmondom vkinek, most a férjemnek, erre kaptam egy remek krumplihámozót :(

Fúrógépet is nagyon szerettem volna, de tényleg kell, elmeséltem mindenkinek, erre az exem kapott karácsonyra, és lelépett vele, pedig sose fúr, csak olvas.

Mindig azt terveztem, hogy leteszek négy osztályt különbözetivel, hogy utólérjem a bátyám.

Ő technikai zseni volt, mindenki őt csodálta, én meg a kis idétlen. Amúgy sincs nagy rangja a nőiségnek a mi csládunkban, én meg legkisebb is voltam, úgy nőttem fel, mint egy selejt. Mint a tálba ragadt maradék.

44 éves vagyok, a családban ma is én vagyok a kis hülye. Csak mosolyognak rajtam. Pedig szeretnek.

Amúgy sikeres vagyok, máshol adnak a szavamra, tisztelnek, és mindenki nagyon nőiesnek tart.

Van akinek én voltam a NŐ.

A párom nagyon szeret, és végre úgy, ahogy nekem jó. 40 évet kellett rá várni csak.

2009. ápr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az én ismeretségi körömben is volt egy ilyen példa. Volt osztálytársam elég felelőtlen életet élt, aminek meg is lett a következménye, 17 évesen teherbe esett. A babát megtartotta (mondván milyen jó lesz, mert nem kell iskolába járni.... Miután megszületett a baba, éreztette vele, hogy nem tervezett gyermek, már egy évesen rendszeresen verte. Azóta született neki még kettő, akikkel hasonlóan bánt. De a legjobban az elsőszülött gyermekét utálta (be is vallotta, hogy "gyűlöli, mert tönkretette az életét"), szegény gyerekeknek azóta mégis jobbra fordult talán a sorsa, mert elvették az anyjuktól és nevelőszülőkhöz kerültek. Nem tehettek arról, hogy a világra jöttek.
2009. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Egy csokor virágot kaptam az egész családról a középiskolai ballagásra, kitűnő érettségim lett, és egyedül nekem lett nyelvvizsgám és ECDL-em is anno az egész évfolyamból. Öcsém ballagására most 2 tortát akarnak rendelni... Nem érzem magam ebbe a családba tartozónak, nem tudnak egyformán kezelni kettőnket a szüleim, és nem tudom, miért.
2009. ápr. 26. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!