Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki hogyan élte meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogyan élte meg, hogy tönkrement a családja (akár mint gyerek, akár mint szülő)?

Figyelt kérdés
Csak jó lenne-e tudni, lelkileg más is kikészült-e annyira, mint én (17/L), és hogy szüleim hogy lehetnek lelki állapotukat illetően. :S
2011. aug. 11. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az élet ilyen, egyszer fent, egyszer lent. Most épp rosszul állnak a szüleid anyagilag, de ez nem jelenti azt, hogy most már örökké így lesz. Nekünk is volt már olyan időszak, amikor nagyon kellett spórolni, hogy hónap végéig elég legyen a pénz, meg olyan is, amikor évente négyszer mentünk nyaralni. Most megint egy szűkösebb időszak van, a szükséges dolgokra elég a pénz, de utazni már csak egyszer tudunk.
2011. aug. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez anyagilag értendő vagy, hogy megromlottak a kapcsolatok? Nálunk most mindkettő beütött, anyagi gondokból jött az érzelmi válság. Nehezen kezelem, de hát nem tudok mit tenni... 19/L
2011. aug. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Állítólag sokáig magatartászavaros voltam, de én nem nagyon emlékszem már. Most viszont egyáltalán nem zavar, hogy csonka családban élek.
2011. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem anyagilag, tényleg félreérthető, a családon belüli kapcsolatokra gondoltam.

Második válaszoló, nálunk is hasonló a helyzet, nagy mértékben közrejátszott az anyagi oldal.

2011. aug. 11. 20:47
 5/15 anonim ***** válasza:
Válás lett a vége? Nálunk nem válnak, épp az anyagi okok miatt nem megoldható így még szörnyűbb... De kitartást neked én is próbálok a legpozitívabban hozzáállni:S
2011. aug. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nekem 13 éves koromban váltak el a szüleim. anya megcsalta apát, engem és az öcsémet pedig rendszeresen ütött, meg ordítozott, nem volt igazi anya. :S anya aztán elköltözött tőlünk, hál' istennek, azóta sokkal jobb itthon a helyzet, bár néha nagyon hiányzik egy "normális" anya. :(

apát nagyon megviselte a dolog, de belátta, hogy jobb ez így.


18/L

2011. aug. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszoló, mire gondolsz azalatt, hogy magatartászavaros voltál? Inkább befelé fordultál, visszahúzódóbb lettél, vagy fegyelmezetlen?

És lelkileg hogy vagytok? Nem érzitek azt, hogy bármelyik pillanatban sírni tudnátok vég nélkül? Vagy hogy legszívesebben elmennétek messzire, és vissza se jönnétek? Vagy szimplán csak elbújni a világ elől?

2011. aug. 11. 20:55
 8/15 anonim ***** válasza:
De igen, én érzek így elég sokszor. Azonban minél "megszokottabb" a helyzet, ha lehet egy állandóan feszült légkört megszokottnak nevezni, én annál erősebb vagyok. Nem tudok mit tenni, ez is bánt nagyon de nem rágódhatok folyton ezen, ti se tegyétek. Nekem például most a sulin kéne, hogy járjon az agyam és nem a szüleim problémáján. Ha folyton eszemben lenne akkor megőrülnék és rámenne az életem. Megpróbálom minél jobban kizárni az életemből ezt a drámát.
2011. aug. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon örültem mikor elváltak. A folyamatos veszekedések kikészítettek engem is. Ma már legalább nyugodtan letudnak ülni beszélgetni.Sokkal jobb így. :D
2011. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én 18 voltam mikor anyám közölte,hogy lelép egy fickoval,aki mára a férje.Őcsém 12 éves a hugom 8 éves volt.Nem akartunk szétválni igy mindhárman apuval maradtunk,aki alkesz lett bánatában ahelyett,hogy velünk törödött volna.Utáltuk anyut,pedig ő vitt volna minket de nagyobb volt a harag és a büszkeség.Ellátam a tesoim,melette tanultam.Aztán 1 év sem telt el rájöttem nem megy tovább.Szinte éheztünk,mert apu vagy elidta,vagy elgépezte a pénzt.se villany se fütés se viz nem volt.kikapcsoltak mindent.ráadásul tél volt.Szoval én akkor azt mondtam nincs tovább és mind ez anyu hibája.Ma már tudom,hogy nem egy ember hibás ha valami nem müködik.Én örzöm a kapcsolatom és a tesoim is.Tanultunk belőle.Ma már pozitivan fogom fel és azt mondom annál már csak jobb lehet.
2011. aug. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!