Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időt töltesz külön a...

Mennyi időt töltesz külön a párodtól/férjedtől?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen a kérdés azoknak szól, akik együtt élnek. Az előző kérdés ihletett, kíváncsi vagyok, ki mennyire ragaszkodik az együttléthez, vagy az egyedülléthez.

Ha van ezzel kapcsolatban valamilyen szokásotok, arra is kíváncsi vagyok!


Nálunk például minden évben van egy-egy külön nyaralás, amit én a barátnőimmel töltök általában a Balatonnál, ő meg a barátaival lanpartyn.

Nálatok? :)


2011. szept. 22. 12:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is vannak külön programok. Ő is megy a barátaival, motorozni, vitorlázni,én is megyek síelni, pihenni egyedül egy-egy hétvégét. Neki is vannak külföldi konferenciái,tárgyalásai, nekem is.

Azért mert együtt vagyunk 25 éve, még nem vagyunk összenőve. Ez így volt az elejétől kezdve. Mindenkinek kell egy kis idő egyedül

2011. szept. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi szinte mindent együtt csinálunk,de azért megesik néha,hogy külön szervezünk programot magunknak.Múlt hétvégén a párom céges bulira ment,én meg összehívtam a barátnőimet és kicsit kirugtunk a hámból.Nyaralni együtt szoktunk menni,általában a közös baráti társasággal.Ritkán mozdulunk ki egymás nélkül,de azért évente 3-4 alkalommal jól esik egymás nélkül szórakozni.Szerintem egy egészséges párkapcsolatba simán belefér az ilyesmi és nem értem azokat,akik szigorúan csak a párjukkal hajlandóak kitenni a lábukat a házból.Szerintem ha valaki nem meri elengedni a párját a barátaival,ott valószínűleg naincs meg a külcsönös bizalom,ami a kapcsolat egyik alappillére.
2011. szept. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

.Szerintem egy egészséges párkapcsolatba simán belefér az ilyesmi és nem értem azokat,akik szigorúan csak a párjukkal hajlandóak kitenni a lábukat a házból.


Eszedbe nem jutna, hogy ök igy akarjàk, éS megvan a bizalom, de nekik ugy jo, ha mindent együtt csinàlnak

2011. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hétközben természetesen együtt vagyunk, 1 órácskára vagyunk épp kölün, ha én vagy ő összefut egy ismerőssel. Hétvége az lazább. Én 24 vagyok, a párom 34. Én még diszkózok, ő már abból kinőtt. Én megyek a barinőimmel, ő pedig a haverjaival megy sörözni, meccset nézni, stb. Általában egy időpontra tesszük ezeket, és akkor mindenki megkapja a kis kikapcsolódását, otthon pedig találkozunk :) Szeretjük egymást, de attól még megvan a kis életünk.
2011. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
azt a napi 8 órát, amíg dolgozunk külön töltjük. illetve ő 3 havonta 2 napra hazautazik az anyjáékhoz...és én általában nem megyek vele. ezenkívül a létező összes időt együtt töltjük...imádunk együtt lenni...már 7 éve nap mint nap. 26/nő
2011. szept. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Második vagyok.Lehet,hogy nem jól fogalmaztam meg a mondandómat,én ezt az olyan párkapcsolatokra értettem,ahol az egyik félnek lenne igénye arra,hogy néhanapján egyedül,vagy a barátaival szervezzen programot,a párja nélkül és ezt nem teheti meg,mert a párja nem bízik meg benne eléggé,ahhoz,hogy ezt megengedje neki.Az én környezetemben van ilyen pár és tudom,hogy ez nem egészséges dolog.Az persze más tészta,ha egyik félnek sincs igénye arra,hogy a másik nélkül is töltsön egy kis időt.Természetesen mindenki úgy él,ahogy neki tetszik és ha valakinek úgy felel meg,hogy csak a párjával jár szórakozni,akkor szive joga így tenni.

Remélem így már érthető,hogy mit akartam mondani.

2011. szept. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van már gyerekünk, nem is egy, de ettől függetlenül nekünk is sok külön programunk van. Mindketten eljárunk ahova akarunk, annyi, hogy előre egyeztetünk, hogy a gyerekek felügyelete meg legyen oldva, bár anyós is segít, ha kell. A férjem most is külföldön van a haverjaival. Nem kell feladni a szabadságot.
2011. szept. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Arra figyelni szoktunk, hogy legyen közös programunk a ház falain kívül is, általában hétvégén. De egyébként alapvetően külön csináljuk a dolgokat.

Szoktunk külön utazni is menni, főleg én, ő otthonmaradósabb. Az évek során kitapasztaltuk, hogy nem jó, ha az ember "ráerőlteti" a másikra a hobbiját, szórakozását. Én például nagyon szeretek kirándulni, de ő nem, ezt külön szoktuk csinálni. Házon belül sem vagyunk egymásra tapadva.

Az más kérdés, hogy ő kicsit olyanabb, hogy ha lehet, velem akarja csinálni a dolgait, néha noszogatni kell, hogy ne feledkezzen meg miattam a barátairól.

29/N

2011. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is van külön életünk, hála Istennek!

Most pl. nyáron ő volt a barátaival pecázni 4 napot, én tavaly a csajokkal szintén 4 napot a Balcsin.

De van,hogy én felugrok Pestre a barátnőmhöz egy hétvégére. De is ő megy pókerezni,focizni stb. Akkor én csajozok általában!

2011. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Régebben, az előző kapcsolataimban nem tudtam volna azt elképzelni, hogy bárhova is a párom nélkül menjek.

Mára viszont hihetetlenül vágyom arra, hogy megkapjam az élettől azokat a dolgokat, amikre vágyom, amik érdekelnek, és a páromat esetleg nem. Pl. motorozás, bizonyos koncertek, stb., amiben nem egyezik az érdeklődési körünk. Viszont egyre fullasztóbb rabságban érzem magam amiatt, hogy mégsem mehetek el ilyen rendezvényekre, mert a páromra azonnal rászakadna a világ összes fájdalma, hogy egyedül megyek valahova, és nem mellette ülök inkább otthon. pedig azt hiszem egy évben 2-3 alkalom nem lenne halálos (mert úgysem lenne ennél több).

2011. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!