Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kezelnek így? (14L)

Miért kezelnek így? (14L)

Figyelt kérdés

Most megyek 8,ba és lány vagyok.

Szüleim kitalálták,hogy én naponta kb egy órát gépezhetek,meg 9kor már ágyban kell lennem,és aludni kell. Ezenkívül minden versenyre jelentkeznem kell,(mint tavaly) mert okos vagyok és "ne vesszen el a tehetségem". Ezenkívül 13 különórám lesz egy héten,11et örömmel csinálok és szeretek. Nem mehetek suli után sehova (nem is lenne rá mondjuk sok időm),minden nap fel kell mondanom a másnapi leckét és megnézik,hogy kész-e a leckém. Meg nem festhetem a körmöm iskolaidőben,csak átlátszóval (egész nyáron dinnyés volt,meg különbözű színű...) Azért ezt én túlzásnak tartom,hogy most megyek 8.ba és még mindig itt tartunk. És ha mondok nekik valamit akkor meg gépelvonási büntetést kapok! :( Mit tehetnék ez ellen?


2011. aug. 28. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Csapj egy hatalmas cirkuszt, olyat amilyet még soha!
2011. aug. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2%

Szia!

Túlsúlyos vagy csúnya vagy? Ha nem, akkor nem értem őket :)


F/18

2011. aug. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid biztosan jót akarnak ezzel, de nehogy később az ellenkezőjét érjék el! Nagyon túlzásba viszik, még gyerek vagy, szórakoznod is kell, mert a töménytelen tanulásba bele is bolondulsz...

A kikérdezés pl. tök szükségtelen ennyi idősen már. Esetleg egyezz meg velük, hogy egy hétig ne kérdezzenek ki, és ha anélkül is sikerülnek a dolgozatok, akkor leállnak erről, ha nem, akkor folytassák. Így bizonyíthatnál nekik...

Ha nem mennek semmiképp bele, kérd meg a tanárnődet, vagy valakit az iskolában, hogy beszélgessen el erről a szüleiddel.

2011. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
45 kg vagyok 170cmvel,és nem vagyok csúnya. :(
2011. aug. 28. 21:24
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát volt ilyen tavaly,hogy egy hétig nem de persze akkor osztották ki az olyan dolgozatokat amiket nem tudtam és egyből nem engedtek mégegyszer... :(
2011. aug. 28. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem pedig csúnya vagy
2011. aug. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam. Egyszer kikeltem magamból, a mai napig nem tudom, honnan volt bátorságom, de megmondtam apámnak, hogy tök fölösleges megszabni, hogy mikor feküdjek le (nekem fél 10-kor kellett), ha nem akarok/tudok még aludni, úgy sem fogok. Fölösleges egy rosszabb jegyért tv vagy szg. elvonási büntetést adni, mert azt az időt, amíg gépezek vagy tv-zek úgy se tanulással fogom tölteni, hanem elmegyek itthonról vagy zenét hallgatok, rajzolok. Fölösleges kikérdezni a leckét, hisz látják, hogy jól teljesítek. Végül megmondtam, hogy ha nem változnak a dolgok nem érdekel hová, de elmegyek, még akár a híd alá is.

Azóta már megenyhültek. Most már nincs semmilyen büntetés, bár még néha szól apuum, hogy most már feküdjek le aludni (10 óra körül). De azt meg tök fölösleges, mert magamtól is 10-11 között lefeküdnék aludni.


Szerintem próbálj meg leülni velük beszélgetni. Én a helyedben a körömlakk-szindrómát hagynám a fenébe, nekem sosem ért annyit a körömlakk, hogy emiatt veszekedjek a szüleimmel. A többi probléma viszont megérne egy komoly beszélgetést, mert ez így nem normális.

16/L

2011. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen próbáltam már szólni,hogy minél hamarabb kell lefeküdnöm annál tovább fogok forgolódni (suliidőben mondjuk 10kor simán forgolódok hajnali 1-2ig...) És azt mondták: akkor forgolódom. És ráhagyták
2011. aug. 28. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!