Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még mindig gyerekként kezelnek...

Még mindig gyerekként kezelnek. Mit csináljak, hogy ne legyen így?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy most, 16 évesen felnőtt vagyok, mert isten ments, hogy ezt gondoljam magamról, de azért úgy gondolom, hogy gyerekkorból már kifejezetten kinőttem. Voltam csapongó, akadékoskodó, elviselhetetlen kamasz. Most kifejezetten bánt, hogy itthon még mindig gyerekként kezelnek. Egyfelől megértem, hiszen ökrökra az ők lányuk maradok, meg minden, de másrészt meg zavar. Nagyon.

Ha fejhozom édesanyámnak a témát, elkezd hülyéskedni, amitől mégjobban begurulok, és inkább hagyom, elvonulok, és kész. De ettől még nem változik meg a hozzáállása. Lassan 17 éves leszek, és semmi változást nem tapasztalok a szüleim hozzáállásán.

Nem akarom, hogy a szüleim túlzott féltése tönkre tegye a barátommal való kapcsolatomat.

A barátomat elfogadják, szeretik, meg minden, de olyat, hogy egy ágyban aludjunk, vagy hogy egyáltalán én náluk aludjak, nem engedik meg. Nem vagyok naiv, tudommiért. De honnan veszik, hogy még nem történt meg? És miért olyan nehéz megbízni bennem?

Hogy lehet ilyesmiről egyáltalán beszélgetni velük?


2007. szept. 29. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia.hát figyi,szerintem nem meglepo,hogy 16évesen nem hagyják,hogy a barátodnál aludj, szerintem te sem hagynád a gyerekednek.biztosan tudják,hogy megtortént már koztetek az a dolog de nem akarnak szembesulni vele,ezért nem akarnak téged elengedni hozzá.meg azért is mert ok még más világban nottek fel,amit azért neked is meg kell értened.amikor anyukád volt ennyi idos,mint te most akkor szégyen lett volna ha kitudodott volna,hogy már szex is van. nem hiszem,hogy fognak változni. az én anyukám is ilyen.én 20éves vagyok de még mindig beszél rajta,ha megyek a barátomnál aludni.persze elenged de nem á legszívesebben.már hozzászoktam.persze 16évesen eszembe sem jutott volna,hogy egyáltalán felhozzak ilyen ottalvos témát nekik. a mai tinik gyorsan felnonek, és a szulok nem érkeznek felvenni a tempot.ráadásul az a dolguk,hogy féltsenek.ami,egy 16évesnél természetes, és kell is. de talán ha mindent (majdnem mindent),fontosabb dolgokat megbeszélnél anyukáddal,akkor nem kezelne gyerekként,mert látná,hogy te a "barátnojeként",bizalmasaként tekintesz rá.
2007. szept. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Például felnőtt módon értsd meg őket. Fogadd el a szabályaikat. Ne ronts ajtóstul a házba, ha valamelyik szabályon változtatni szeretnél.

Azonkívül, és ezt nagyon fontosnak tartom, ha azt akarod, hogy anyukád bízzon benned, próbálj meg Te is bízni őbenne. Első lépésként például ülj le vele beszélgetni a szexről. Igen, anyukáddal! Lehet, hogy sejti, hogy mi történt a barátod és közted, de a kölcsönös bizalom arról (is) szól, hogy elmondod neki. És akkor nem sejteni fogja, hanem tudni. És azt is tudni fogja, hogy bízol benne annyira, hogy megbeszéld vele. (persze nem kell részleteket mesélni!)

Alapnak ez szerintem már nem rossz. (Nem könnyű, de hát felnőttél...)

Aztán hagyj neki egy kis időt, hogy hozzászokjon a gondolathoz. Ekközben ne követelőzz, hogy ott aludhass!

Következő lépésként pedig kérd azt, hogy (nem tudom, medddig szokott eleengedni) 1-2 órával tovább meredhass nála este. És az időpontot, amit megbeszéltek, pontosan tartsd is be!!!

Ezek, amiket itt leírtam, hónapok alatt zajlanak le! Ennyi idő kell, hogy anyukád lássa, hogy felnőttként betartod, amit megbeszéltetek.

Na ezután felvetheted, hogy csak reggel jönnél....

2007. szept. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

Nekem gyakorlatilag akkor kezdték el elfogadni, hogy felnőttem, mikor 17 évesen megszereztem a jogosítványom....

innentől kezdve már nem gyerekként kezeltek :)

2007. szept. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%
Szia!nagyon aranyos vagy!!nekem ket 17 eves lanyom van ikrek,hat gondolhatod nallunk is pont ez a nagy helyzet!szerintem annak oruljel meg a szulok foglalkoznak veled.Biztosan vannak olyan baratnoid akivel nem igazan foglalkoznak!vagy elvaltak a szulok!hat neki biztosan rosszabb!csak nem valljak be!A fiunal alvasra meg raertek!majd rajossz!+ nallunk apa is nagyon szigoru,feltekeny a lanyaira!sokszor ejjel megyek ertuk a masik varosba discoba nehogy stoppal van valakivel jojjenek haza!megertheted a szuloket!nekem is konnyebb lenne ejjel aludni mint a gyerekeme maszkalni!hat sok szulo igy van!mi igy vagyunk gyugodtak!azok a szulok akik foglalkoznak egy kicsit a gyerekeikkel!biztosan aranyosak a szuleid!ugyhogy legyel jokislany,en azt tanacsolom!!
2007. szept. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, lehet, hogy a Te esetedben nem ez a helyzet, de azért megkérdezezm: Te mennyire viselkedsz felnőttként? Most nem a szexre meg a bulizásra gondolok, attól senki nem lesz felnőtt. De mennyire lehet benned megbízni? Elő szokott fordulni, hogy magadtól bevásárolsz, kitakarítod a fürdőszobát, vacsorát készítesz? Ne adj Isten, az, hogy munkát vállalj?

Ismerek egy fiút, annyi idős, mint Te, hetente háromszor suli után megy a Mc Donald's-ba dolgozni. Na, őt felnőttnek tekintik a szülei. Hogy neked ehhez nincs se időd se kedved? Nekem se lenne, középiskolásként még élvezd ki azt a pár szabad évedet, ami van, de akkor a szüleid által meghatározott keretek között! Nem azt mondom, h. meg se szólalj, próbálj meg lazítani a szabályokon, de lásd be, amíg teljesen ők tartanak el, sajnos ők a főnökök. És ez szerintem nem is baj.

Ha azt látják, hogy kiveszed a részed a háztartásból, megpróbálsz levenni minél több terhet a vállukról - és önként, nem veszekedéssel -, lassan meg fog változni a hozzáállsuk, mert észreveszik, hogy a "kislányuk" nem hülyegyerek már. Nekem 18 évesen bejött. :)

2007. okt. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!