Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már fóbiának számít a...

Ez már fóbiának számít a páromnál?

Figyelt kérdés

Van 1-2 (vagy több...) furcsa szokása. Pl. betegesen fél, hogy majd míg távol vagyunk, leég a lakás. Hajat szárítanom csak órákkal indulás előtt lehet, mert ő kiteszi még hűlni a szárítót az erkélyre... A vasalót is. Dohányzik, minden munkanap leviszi az épület előtti kukába a zacsiba csomagolt csikkeket, és ott dobja el, nehogy kigyulladjon az erkélyen lévő hamutálba. Az összes zacskót elhasználta már erre... Hiába mondom, hogy nem fog a több órája elnyomott csikk újra meggyulladni, akkor is csinálja. A gyufát is vízbe mártja és esetleg másnap ki is lehet dobni a kukába...

Van akkor az anyagcserés mániája, hogy úgy mondjam. :) Képes végigaggódni a napot, ha nincs széklete, ha van, akkor az a baja, hogy miért sok van... Fél úgy munkába menni, mert hogy majd ott elkapja a hasmenés, beveszi gyorsan a hasmenés elleni bogyót...

Azt is napjában 5-ször megkérdi, nincs-e "olyan" szaga. Azaz, úgy hiszi, ha elvégzi a dolgát, utána attól bűzlik... ez elvileg onnan ered neki, hogy kisiskolás korában az iskolában bekakilt és csúnyán kinevették a társai.

Így mindez felsorolva talán viccesen hangzik. Többnyire nem is parázok ezen, de valahogy érzem, hogy nem egészen normálisak ezek a dolgok... Szeretem őt, félreértés ne essék és már elfogadtam ezeket a dolgokat. Csak érdekelne, másnak is van hasonló ismerőse. És hogy kezelik ezt?

Egyébként ő férfi, 27 éves.


2011. szept. 23. 19:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%
Biztos, hogy nem normális, keressen egy orvost, bár szerintem a kényszereseken nem igazán tudnak segíteni, de együtt lehet vele élni.
2011. szept. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

nem fóbiás, kényszerbeteg, a kettő nem azonos

pszichiáter talán tud segíteni, de az esetek nagy részében semmit nem ér el

2011. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez nem normális.És a kényszercselekvésekkel az a gond,hogy az idő múlásával egyre rosszabb lesz és egyre jobban elhatalmasodik.

Ma még birod,de mi lesz 10év múlva?

Ráadásul amikor olvastam,bizos voltam benne,hogy nő. Ha férfi akkormég nagyobb a baj,sokkal hajlamosabbak elveszteni az ellenőrzést a kényszercselekvés felett

2011. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
89%
19:34-es én is tök azt gondoltam hogy nő az illető :)
2011. szept. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem hangzik viccesen. Inkább fura és kissé ijesztő.
2011. szept. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
42%

Én rögtön tudtam, hogy pasi. :)


Túlaggódja a dolgokat. Ő ilyen, így kell elfogadni. Viszont ha már nagyon elharapózik nála ez a dolog és esetleg gátolja a mindennapi életben, vagy látod, hogy már neki is zavaró, akkor nem árt keresni egy szakembert.

2011. szept. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Dehogyis nõ férfi. Egyébként lehet, hogy gyerekkoràban történhetett valami és ez megmaradt benne.
2011. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Ez nem vicces, hanem egy betegség, ami gyermekkori traumára vezethető vissza...

Én is kényszerbeteg vagyok/voltam. Inkább már csak voltam. Én régebben pislogtam, és én is attól féltem állandóan, hogy leég a házunk. Ha találtok egy jó pszichológust és a párod is szeretne változni akkor sikerülni fog!

2011. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség, nem vicces..
2011. szept. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim válasza:
66%

nem vészes most még.......de a bátyám az már durva....


9.-en lakunk nincs lift mert már 4 éve behalt amikor kimegy a boltba vagy el megy otthonról 4* 5* visszamegy, hogy bezárta-e az ajtót.

9.-re gyalog fel le mindezt 4* 5* :D:D:D:D:D:D::D:D:D:D:D

néha már röhögök rajta.

ja meg van még jó pár ilyen menetje...

44 éves 2gyerekes apa.

2011. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!