Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » ELFOGADÁS vs ŐSZÍNTESÉG ezt a...

ELFOGADÁS vs ŐSZÍNTESÉG ezt a kettőt vesd össze, az normális egy kapcsolatban, ha megmondod, hogy mi bánt benne?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 23:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
attól függ h tehet-e róla és tud-e rajta változtatni. Ha szegénynek x lába van azt hiába mondanád. De ha azt érzed h önző akkor megmondhatod, sőt én el is várnám
2011. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális, hogy ha valami nem tetszik, akkor kinyitom a szám és szólok. De normálisan. A nyers őszinteség nem nyerő, főleg hogy szeretik összekeverni a tapintatlansággal, amit meg külön utálok. Bár ez szituációtól is függ.
2011. szept. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Vannak olyan dolgok az ember alaptermészetében, amit nem tud teljesen megváltoztatni. Pl én nagyon hirtelen, lobbanékony természet vagyok, könnyen eldurran az agyam és olyankor sajnos könnyen megbántok olyanokat is, akiket szeretek, bár mindig bocsánatot kérek utólag és elismerem, hogy túlreagáltam. Én már csiszoltam ezen, régebben sokkal durvább volt, de teljesen megváltozni soha nem leszek képes. Tehát nekem szólhatnál, hogy ez zavar, nem tudnám teljesen levetkőzni ezt, szóval vagy el kellene fogadnod így vagy akkor különválnának útjaink.
2011. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ. Nem véletlenül mondják, hogy a kutyából nem lesz szalonna, és hogy az embereket úgy kell elfogadni ahogy vannak. A személyiségét nem lehet megváltoztatni. Nekem most nincs barátom, de alakulóban volt egy figyelmetlen pasival. Megmondtam neki, hogy akkor itt most vége is, én ezt így nem tudom elfogadni. Könyörgött, hogy majd változik, de egyrészt én nem akarok megváltoztatni senkit, másrészt csak ideig-óráig viselkedne normálisan. Viszont ha olyanról van szó, hogy rendetlen, vagy sokat iszik, túlsúlyos stb, ezeket el lehet mondani.
2011. szept. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem értem a problémádat. :)

Szerintem a kettő nem áll ellentétben egymással.

Tudnál példát mondani esetleg?

2011. szept. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha olyan dolog amin egyértelmüen változtatni tud akkor beszélj,és ha igazán szeret megprobalja megváltoztatni,(bár azt mondják ha öszintén szeretsz valakit akkor még a büdös lábát is szereted :-))),viszont ha olyan dolog amin egyértelmüen nem tud változtatni akkor persze hogy el kell fogadnod! :-)
2011. szept. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

*ha olyan dolog amin egyértelmüen nem tud változtatni akkor persze hogy el kell fogadnod!


23.53 vagyok, és nem értek egyet. Amin tudna változtatni, de NEM AKAR, azt is el kell fogadni szerintem. Ha nem tudod a hülyeségeivel együtt szeretni, nem szereted. Nem kell mindenkit vagy bárkit szeretni, olyan partnert kell választani, aki mindenben megfelel.

Ha meg akarod változtatni, nem őt szereted, hanem azt az ideált, amit elképzeltél, és aminek a képére próbálod őt formálni.

Egy nagyon veszélyes, mert egyrészt ha megváltoztatod, akkor kiölöd belőle azt, amiért beleszerettél, és mikor olyan lesz, amilyennek akarod, rájössz, hogy nem ilyen lovat akartál.

Másrészt ha megpróbál olyan lenni, amilyennek akarod, a végén már maga sem fogja tudni, ki is ő valójában, és ettől meg lehet zakkanni. És a kapcsolatnak sem tesz jót, ha az egyik ember feláldozza magát...

2011. szept. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
mikor szóltam neki, hogy ez meg ez bánt a viselkedésében és az őszínteség hiánya, meg hogy nem vállal fel a barátai előtt és amikor szükségem lett volna rá (értsd úgy, hogy egy kis időre, segítségre), mindig a saját dolgával volt elfoglalva és soha nem ért rám, akkor erre az volt a válasza, hogy "nem kötelező velem lenni"
2011. szept. 25. 07:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Amíg újdonság voltál neki, megjátszotta magát. Most már olyan, amilyen ő valójában. Szakítani kellene, de nem fogsz. Megváltozni pedig ő nem fog. A végén ő hagy el téged, mert "állandóan veszekszel". Bocs, ha túl nyersen fogalmaztam.
2011. szept. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
sajna így történt, ahogy leírtad, két hete szakított velem, mert állandóan "veszekszem" ...
2011. szept. 25. 09:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!