Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férfiak, ti örülnétek, ha...

Férfiak, ti örülnétek, ha jövendőbeli feleségeteknek lenne saját lakása, de saját nevén akarja tartani?

Figyelt kérdés
Van egy saját lakásom, de nem akarom közös névre íratni. Vagyis akarom, ha van olyan feltétel ami kikötné, hogyha a férjem hibájából (azaz megcsal, testileg bántalmaz vagy akármi) kénytelen lennék elválni akkor visszaszállna a tulajdonjog rám. Ilyen van?
2011. szept. 25. 15:23
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pontosan én is így gondolkodom, ahogy ti. Nem vagyok pesszimista, de akármi lehet az életben, nem szeretném, hogy egy férfi miatt utcára kerüljek, vagy albérletet kelljen fizetnem a jövendőbeli gyerekeimmel. A gyerekeimmel semmiképp sem szeretnék kicseszni, megérdemlik, hogy saját lakásban lakjanak.
2011. szept. 25. 15:45
 12/30 anonim ***** válasza:
Csak nem a ferfi pedzi, hogy kozos legyen a lakasod? Nehogy!
2011. szept. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy miért kellene a férjed nevére íratnod.

Nálunk az van, hogy a férjemnek van saját lakása, és eszem ágában sincs, hogy rámírassa a felét. Viszont már annyit költöttem rá (felújítás), hogy hamarosan azt a részt kb. 1/3-át rám fogja íratni, mivel máshogy nem tudom bizonyítani, hogy nekem is van a házban részem.

2011. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Na, de nem is értem a problémát? Egy házasságnál fel sem merül,hogy a lakást átirassák. Szerintem a barátod, vagy vőlegényyed nincs tisztában a törvényekkel.

(miért fizetne pármillió illetéket az átírásért? )

2011. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Az anyós pedzegeti, hogy így "tisztességes", ha minden közös, hiszen egy pár leszünk...
2011. szept. 25. 15:50
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kérdezd meg az anyóst,hogy van-e 2 millája illetékre
2011. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
"Okos" asszony az anyos! Majd kozos lesz az, amiert kozosen dolgoztok. Amiert Te dolgoztal, vagy szuleid, az maradjon a Tied.
2011. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

Mert nem tudtam, hogy ennyibe kerül, akkor természetes jöhetett volna zsebből a válasz. :)

A családban ilyen "gyalázatra" még nem volt példa, és ezért sokan szívtak is nem váltak el, terrorban éltek a gyerekekkel együtt. Én senkitől sem szeretnék kiszolgáltatva lenni, ha már a szüleim vettek nekem egy házat. Én rendeztem be, büszke vagyok rá, boldogság ott lakni, ő is ugyanúgy fogja minden hasznát élvezni, de a nevére nem fogom íratni semmiképp sem. Szeretem őt nagyon, de hülye nem vagyok!

2011. szept. 25. 15:56
 19/30 anonim ***** válasza:
77%

Az anyósnak mondd meg, hogy mivel egy pár lesztek, ezért teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van a lakás. Viszont mivel te vetted, egyértelmű, hogy a tiéd akkor is, ha házasok vagytok.

Persze, hogy pedzegeti, hiszen a kicsi fiáról van szó. Hiszen így ha elválnátok, neked megmaradna a lakásod, a férjednek meg nem járna belőle semmi.


Én biztos, hogy valami olyasmit mondanék neki, hogy "hiszen házasok vagyunk, közösen fogjuk használni a házat, és ez a lényeg."

2011. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
77%
A házasságkötés előtt szerzett vagyon az magánvagyon. Nem kell közös névre íratni, ha összeházasodtok, a használati jog közös. Ha elváltok, a volt férjnek onnantól semmi köze hozzá.
2011. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!