Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a családomb...

Miért van az, hogy a családomban mindennek én vagyok az oka, és mindenért engem szidnak le?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok. Egy 23, és egy 20 éves nővérem van. Bármi történik, mindig én vagyok az oka. Hogyha esetleg a legidősebb tesóm eltör valamit, rögtön engem szúrnak le miatta. Ha nincs kipakolva a mosogatógép, és én mondjuk a szobámban ülök, mert abban a pillanatban értem haza, akkor mindenki üvöltözik velem. Ha valaki kiszedi az elemet a rádióból, az is csakis én lehettem. Bármi dolog van a házban nekem kell elintézni. Kivinni a komposztálóba a trutyit, a szemetet a szemetesbe, a mosó- és mosogatógépet elindítani, és kipakolni, ja és még fel is porszívózni. És ha ezek után a szobámba már nem tudok rendet rakni, akkor is kiabálnak velem. Ezek mellett természetesen kitűnő tanulónak is kell lennem, mert az nagyon fontos. Miért csinálják ezt velem?
2009. ápr. 26. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz,a kérdésed egyik részére.Azért vagy mindenért te a hibás, mert Te vagy a legkisebb. Ez nálunk is így működött. Nekem is két idősebb testvérem van, és mindenről én tehettem. Az viszont elgondolkodtató, hogy miért neked elvégezned minden házimunkát. A két nővéred is igazán megerőltethetné magát. A tanulás pedig, igenis tényleg fontos, majd meglátod a későbbiekben...csak hasznodra válik. Ülj le a testvéreiddel, meg anyukáddal, hogy miért van ez? Van e valami személyes problémájuk veled, kérdezgesd őket. És próbáld rávenni a testvéreidet, hogy ők is igazán besegíthetnének néha napján.
2009. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tanulás az ami a nekem is fontos, mert olyan gimnáziumba szeretnék menni, ahol ez követelmény. A házimunka... általában annak is én vagyok az oka, ha nincs kész minden, pedig a középső tesóm feladata a porszívózás, de túl lusta hozzá. A mosogatógépet néha kipakolja a legidősebb tesóm, de mivel ők annyira de annyira elfoglaltak, hogy az hihetetlen (ahha persze) nem tudnak ennyi mindent csinálni. Anyukám este ér haza, mindig mérges, ha valami nincs elrendezve. Na de hogyan? Én minden nap megyek valahova, zongora, szolfézs, gyógytesi, zongora, gyógytesi, külön torna, meg stb. Még a kertben is gazolnom kellene... Én ezt már nem tudom elviselni :( Most is leszidtak, mert papírzsepi maradt aa ruhák zsebében, pedig nekem csak 2 nadrágom zsebes, és az a szekrényemben van :( Hiába mondom, hogy nem én voltam akkor is én vagyok az oka.
2009. ápr. 26. 14:33
 3/11 anonim válasza:
100%
Részvétem, kis sorstársam... anno én is részese lehettem az ilyen és ehhez hasonló "kellemes" élményeknek. Velem az volt a gubanc, hogy sokáig egyből bepöccentem ezeken, de ez csak olaj volt a tűzre... felhecceltem magam, mindenki dühöngött, és maradt minden a régiben. Ezért határoztam el (pont a Te korodban), hogy felvállalom a véleményem, de azt a végletekig higgadtan, és finoman kikérem magamnak mindezt. Jogom van hozzá, hiszen én is egyenrangú tagja vagyok a családnak, mint a többiek. Próbálj velük kompromisszumot kötni, hideg fejjel. A legfontosabb, hogy ne félj tőlük! Ha látják, hogy meg tudnak ijeszteni, akkor fölényben érezhetik magukat, mert azt látják, hogy megrendült benned a bűnös lélek, tehát joggal cseszegetnek. Az a fő, hogy ésszerűen megállapodjatok egy egészséges munkamegosztásban.
2009. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Múltkor ez volt: bevallom, tényleg az én feladatom lenne a mosogatógép kipakolása, meg is csinálom mindig kivéve most. Egyedül voltam otthon, mert a középső tesóm elment fogászatra. Tök jól elvoltam, de ő hazajött. Rögtön kezdte, hogy vigyem ki a trutyit, és hogy pakoljam ki a mosógépet, meg mosogassak el. Jó, mondtam neki, megcsinálom, de te akkor ki fogod pakolni a mosogatógépet. El kezdett hőbörögni, hogy őőőőőő aztán nem. Jó, nem érdekelt, ugyanis egész nap sz*rt se csinált, úgyhogy kimentem tollasozni. Este jöttem be, a mosogatógép nincs kipakolva, a tesóm a számítógép előtt ül. Bementem hozzá, hogy mégis miért nem csinálta meg, és ezt teljesen higgadtan mondtam. Neki állt feljebb, hogy én egész nap semmit nem csináltam, jó lenne ha végre elkezdeném. Anyukám hazaért és elkezdett üvöltözni persze velem, hogym miért nincs kipakolva. Soha nem hallgat meg anyukám, mindig a tesómnak ad igazat, mindig vele megy el vásárolni, neki adja a zsebpénzem, pedig már 20 éves.:( én már nem bírom.
2009. ápr. 26. 14:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős a helyzet, csak nálunk meg én vagyok az idősebb gyerek (és én már 24 vagyok). Szóval nem feltétlenül mindig a kisebbet szedik elő.

Szerintem azért lehet, mert te nem olyan lettél, amilyennek elterveztek, nem teljesíted be egy álmukat, mert te másmilyen vagy, más az életterved. Nem biztos, hogy kimondják. De általában ez áll a háttérben. Nekem apám lenézi a nőket, képzelheted, milyen életem lehet lányaként. Gondolom, ha én is fiúnak születek, mint öcsém, akkor nem így bánna velem, ahogy, de nem tudok "farkat növeszteni", úgyhogy majd szépen nem fog érdekelni, mi lesz vele, miután lesz annyi pénzem, hogy elköltözzek. Öcsémet pénzeli, és egy év alatt egy pimasz, önző, magánakvaló 18 éves lett. Nem baj, azt hiszem, kettőnk közül valószínűleg én fogok jobban megállni a lábamon önállóan, próbáld valahogy így felfogni, hogy ha megerősödsz, neked nem kell rájuk hagyatkoznod. És ha van baráti köröd, velük kompenzáld, én énekelek, nekem ők az igazi családom.

2009. ápr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
83%
Az idősebbek hajlamosak arra, hogy éreztessék velünk: ők bizony már mindent megéltek, ezerszer tapasztaltabbak, mint a fiatalok, ezért joggal lógathatják a lábukat. Csak éppen azt felejtik el, hogy a munka nemesít, így ha a fiatalabb generáció előtt pozitív példát mutatnak, sokkal nagyobb kedvvel gyürkőzik majd neki az ifjonc. Dirigálással, kioktatással semmit sem lehet elérni. Én úgy látom, hogy ők ilyen drasztikus módszerekkel szándékoznának belőled valamirevaló embert faragni. Én ezt részemről nagyon vandál megoldásnak tartom. Szerintem ha megmakacsolod magad, még rosszabb lesz a helyzet, inkább magyarázd el, mit érzel, és ne hagyd, hogy félbeszakítsanak... csapzott egy helyzet :S
2009. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem hinném, hogy nem olyan vagyok amilyennek elképzeltek. Szeretnek, de "csicskáztatnak". Jól tanulok, és nem is vagyok annyira rossz gyerek. Mindig jó voltam.
2009. ápr. 26. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tudod,én 20 éves vagyok. A nővérem 23. Én sose buktam meg semmiből,egyből le is tudtam érettségizni tesómmal ellentétben,a suli végeztével elmentem dolgozni h segítsem anyámat,pedig még tanulni akartam,de muszály volt,mert tesóm a nyakunkra szült egy gyereket. Az olyan természetes h bukás nélkül végig csináltam a sulit,mikor leérettségiztem annyit sem mondtak h ügyes voltál. tesómat a rokonok)mamák,nagynénik,stb...) dicsérték h hú,de ügyes volt,mikor terhes lett gratuláltak neki. Tőplem sose kérdezték meg h iért nem tanultam tovább,pedig nem is lett olyan szar az érettségim. Itthon is mindig leadom a megbezsélt pénzt,sőt még többet is,tesóm nem ad semmit,és ő él jól. Én egy rohadt nadrágot nem tudok veni magamnak,mert dohányzok és nekem nincs a pofámon bőr h anyám cigijét szívjam... Pedig a tesómnak is le kéne adnia pént ,csak ő nem ad. Ezzel meg csak én szívok. De mikor szólok,akkor a mamik,meg a nagynénik meg a barátok lehurognak h neki ott a ygerek,nem tud pénzt adni pedig több pénz jön be neki mint nekem...
2009. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Anyukám nem képes zsebpénzt adni! Mindig a tesómnak adja, pedig neki 15 ezer forint az ösztöndíja. Apukám folyton ezt mondja: "én a nővérednek adok pénzt, te kérj anyádtól!". Holnap szeretnék venni egy fülbevalót, és ha már ott vagyok körülnéznék a szempillaspirálok között is, mert én nem sminkelem magam, azt se tudom hogy kell, mégis azért egy spirál nem a világ vége. Nincs pénzem, és ha már ő nem veszi meg, megvenném magamnak... :@
2009. ápr. 26. 15:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért adja anyukád a tesódnak a Te zsebpénzedet?

Sztem mikor mindenki együtt van,akkor kérdezd meg anyukádtól h :" Anya,tudnál adni zsebpénzt? Apu azt mondja h a tesónak ad,és kérjek tőled. De most légyszíves nekem add mert sztem megérdemlem. Elég sok mindent csinálok itthon,és nem fair h az én zsebpénzem mindig a tesónak adod. Szeretnék venni magamnak egy fülbevalót,ha már te nekem nem veszel semit." Én ezt mondanám szó szerint. Akkor mikor az egész család ott van,hátha észreveszik magukat... ha meg nem akkor nem csinálnák semmit se! Eleget dolgoztál már ne hagyd h kihasználjanaka. Akkor üvöltözzenek csak, 1ik füleden be,a másikon ki

2009. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!