Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi lenne a helyes...

Nem tudom mi lenne a helyes lépés, szerintetek?

Figyelt kérdés

Írhattam volna a Szex, szerelem témakörbe is, de van elég komoly az ügy ahhoz, h már inkább ide tartozzon, és itt remélem értelmesebb válaszokat kapok. Próbálok röviden, de érthetően leírni mindent.

Jó pár éve megismertem egy srácot, aki szerelmes lett belém, de én akkor még nem éreztem iránta semmit. Közben viszont nagyon jó barátok lettünk, kiderült, h nagyon is összeillenénk. De közben megismertem vki mást, akivel azóta is együtt vagyunk. Ez már 5 és fél éve volt, 3 éve együtt is élünk és jegyesek vagyunk egy éve.

A probléma az, hogy a másik sráccal azóta is jó barátok vagyunk, és az egész kapcsolat alatt mindig ott motoszkált a fejemben ő. Hogy milyen különleges kapocs van köztünk és h nem kéne elszalasztanom.

A párommal közben kezdett kissé ellaposodni a kapcsolat, és pár hónapja rádöbbentem, h nem is akarok hozzámenni. Már nem vagyok belé szerelmes, és ez így 22 évesen nekem nagyon kevés. Túl fiatal vagyok ehhez. A másik sráchoz viszont egyre erősebben vonzódom, már alig tudom kiverni őt a fejemből. Csak arra tudok gondolni, h mennyivel jobban összeillünk, mint a mostani párommal, akivel elég kevés közös van bennünk. Azt hiszem szerelmes vagyok belé. Nem beszéltem erről vele évek óta, de az a megérzésem, h ő is érez még irántam vmit.

Úgy gondolom az lenne a helyes, ha szakítanék a párommal, mert már hónapok óta csak hitegetem gyakorlatilag, de nem tudom elszánni rá magam. Macerás lenne a szétköltözés, meg már teljesen a család része lett. Mit gondoltok a helyzetről?


2011. szept. 26. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nehéz a helyzet,én is voltam már így-ellaposodot a kapcsolatunk a vőlegénnyemmel,külön mentünk,összejöttem mással azzal is ellaposodot,egy idő után ha nem dolgozol meg a kapcsolatért ellaposodik meg szürkül...kívánom jól válassz!!!
2011. szept. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Még most szakíts vele! Én 10 évig csináltam ezt a hitegetősdit, 17-től 27 éves koromig, 10 év ment el az életemből, mire rászántam magad a szakításra, és most olyan valakivel vagyok, akit imádok, és akihez szívesen megyek feleségül.
2011. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ezt helyetted nem dönthetjük el. Neked kell felelősségteljesen átgondolnod.
2011. szept. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A kérdésben ott a válaszod is. Az egyik lehetséges.

Szerintem 22 évesen ne legyen indok, hogy "közös barátok/családi kapcsolatok/izébizé".

Azok lesznek később is.

2011. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 coffeez ***** válasza:
Mondd meg neki őszintén, hogy elbizonytalanodtál, talán csak olyan para dolog az esküvő miatt. Tartsatok egy kis szünetet. Szerintem Te sem tudod mit akarsz:) Lehet csak túl jó a kapcsolatod, és nem tudod értékelni már. De vigyázz mert benne van a pakliban, h Ő is nézelődni fog, vagy nem fogad vissza, mert csalódik benned. El tudod képzeli nélküle az életed? És vele? Ezt kell eldöntened..
2011. szept. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, nehéz helyzetben vagy. Én az őszinteség híve vagyok, mond meg a párodnak, hogy már nem vagy belé szerelmes. Próbáljatok szépen elválni egymástól, te meg ne a másik sráchoz rohanj rögtön, hogy akkor na gyorsan de izibe járjunk. Várj egy pár hetet, amíg lecseng a szakítás, rendbe rakod magad körül a dolgokat, na meg a fejedben is, aztán szépen lassan próbálkozz az új kapcsolattal.

Sok sikert kívánok neked, legyél boldog én azt kívánom.

2011. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 coffeez ***** válasza:
Hozzátenném, nekem is volt ilyen barátom, és én bizony rohantam Hozzá. De Ő okosabb volt nálam, és nem kezdett velem, ő tudta amit akkor én még nem. Hogy csak összezavarodtam. Azóta megismerkedtem az "igazi"-val, kisbabánk van, boldog vagyok. És örökké hálás annak a fiúnak.. Tanulj más hibáiból! És légy boldog!!!
2011. szept. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is. 5 éve vagyok a barátommal, egyszer már szétmentünk 3/4 évre.

Úgy érzem, nem vagyok belé szerelmes, nem motivál, hogy találkozzak vele, szívesebben vagyok egyedül.

Zavarnak a szokásai, nem kívánom vele a szexet és még folyton féltékenykedik is, a barátaimmal sem engedi, hogy találkozzak.

Nincs közös témánk, nekem diplomám van, ő betanítottként dolgozik. Az esti sör jobban érdekli a beszélgetésnél.

Eddig úgy-ahogy tűrtem, de most 2 dolog is van, ami miatt azt hiszem szakítanom kellene vele.

Az egyik egy régi fiúismerősöm, akit most láttam sok-sok idő után, vele neten mindig nagyon jól elbeszélgettünk, az érdekli ami engem, ő sem közömbös irántam, a találkozó óta rengeteget gondolok rá..

A másik pedig, hogy a barátom utálja, hogy dolgozom. Szerinte amit csinálok nem is munka, az egyetemre is azt mondta, h minek járok arra a hülyeségre, hagyjam abba. Viszont miatta nem fogok felmondani, nem is értem, hogy gondolhatja ezt... régen mondogatta, h a nőnek otthon a helye, meg hogy majd ő eltart, de miből? A 70ezréből?

Annyiszor veszekedtem már vele, de engem is visszahúztak a megszokott dolgok, a családja, a sok közös barát...

2011. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Így van,az lenne a helyes,ha szakítanál a jelenlegi pároddal.Utána majd úgyis rájössz,hogy kell-e a másik férfi,vagy lehet majd egy újra vágysz.

Ne vesztegesd az időd,ne hitegesd a jelenlegi párod.Szakíts korrektül és kész.

A következő kapcsolatba,pedig ne ugorj bele,hagyj magadnak egy kis pihenő időt.

2011. szept. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
abban biztos vagyok, h nem ugranék bele azonnal egy új kapcsolatba. kell egy kis idő, és a mostani párommal szemben sem lenne fair.
2011. szept. 26. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!