Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudom mi lenne a helyes...

Nem tudom mi lenne a helyes lépés, szerintetek?

Figyelt kérdés

Írhattam volna a Szex, szerelem témakörbe is, de van elég komoly az ügy ahhoz, h már inkább ide tartozzon, és itt remélem értelmesebb válaszokat kapok. Próbálok röviden, de érthetően leírni mindent.

Jó pár éve megismertem egy srácot, aki szerelmes lett belém, de én akkor még nem éreztem iránta semmit. Közben viszont nagyon jó barátok lettünk, kiderült, h nagyon is összeillenénk. De közben megismertem vki mást, akivel azóta is együtt vagyunk. Ez már 5 és fél éve volt, 3 éve együtt is élünk és jegyesek vagyunk egy éve.

A probléma az, hogy a másik sráccal azóta is jó barátok vagyunk, és az egész kapcsolat alatt mindig ott motoszkált a fejemben ő. Hogy milyen különleges kapocs van köztünk és h nem kéne elszalasztanom.

A párommal közben kezdett kissé ellaposodni a kapcsolat, és pár hónapja rádöbbentem, h nem is akarok hozzámenni. Már nem vagyok belé szerelmes, és ez így 22 évesen nekem nagyon kevés. Túl fiatal vagyok ehhez. A másik sráchoz viszont egyre erősebben vonzódom, már alig tudom kiverni őt a fejemből. Csak arra tudok gondolni, h mennyivel jobban összeillünk, mint a mostani párommal, akivel elég kevés közös van bennünk. Azt hiszem szerelmes vagyok belé. Nem beszéltem erről vele évek óta, de az a megérzésem, h ő is érez még irántam vmit.

Úgy gondolom az lenne a helyes, ha szakítanék a párommal, mert már hónapok óta csak hitegetem gyakorlatilag, de nem tudom elszánni rá magam. Macerás lenne a szétköltözés, meg már teljesen a család része lett. Mit gondoltok a helyzetről?


2011. szept. 26. 14:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

De benne van a pakliban az is, hogy nem fog működni a másik kapcsolat, mert most csak azért látod úgy a dolgokat,hogy milyen jól el tudtok beszélgetni, stb, mert nem jó a kapcsolat, amiben vagy.

Ezzel most csak azt akartam írni, hogy azért ismerd meg rendesen a srácot, azóta sokat változhatot.

2011. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy próbálj meg dönteni, hogy válaszd szét a kettő dolgot. Ha a jelenlegivel szakítani szeretnél azt ne azért tedd mert ott van valaki más. Ha nem lenne ott az a másik, akkor is ezt tennéd? Ha igen, akkor szakíts. Én az utolsó kapcsolatomat akkor szakítottam meg amikor saját magamnak őszintén válaszoltam arra a kérdésre, hogy boldog vagyok-e ebben a kapcsolatban. S mivel nem volt a válaszom, szakítottam. De nem másik fiú miatt.
2011. szept. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
12:04 Hogy érted, hogy azóta sokat változhatott és, h ismerjem meg rendesen? Szerintem elég jól ismerem most is, barátok vagyunk és napi kapcsolatban vagyunk. "Nem beszéltem erről vele évek óta, de az a megérzésem, h ő is érez még irántam vmit." - Lehet, hogy ez a mondatom volt félreérthető? Ez azt jelenti, hogy az egymás iránti érzelmeinkről nem beszéltünk évek óta, nem azt, hogy egyáltalán nem beszéltünk.
2011. szept. 30. 08:40
 14/16 A kérdező kommentje:
12:13 Természetesen szétválasztva próbálom kezelni a dolgot. Úgy vagyok vele, hogy ha mégsem jönne össze vagy nem működne az új kapcsolat, akkor majd csak lesz más, de nem akarok egy szerelem nélküli kapcsolatban ragadni 22 évesen, és pláne nem akarok így nekifutni egy házasságnak.
2011. szept. 30. 08:43
 15/16 anonim ***** válasza:

tegnap 12:04


Valamit félre értettem :) Sorry

2011. szept. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ha esetleg érdekel valakit, azóta szakítottam a volt párommal, kiderült hogy a másik srác azóta is szerelmes belém, és most összejöttünk. Ezek a fejlemények.
2011. nov. 24. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!