Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknak a családoknak, akiknek...

Azoknak a családoknak, akiknek 4 főre marad havi 15-20e Ft-juk élelemre és ruházkodásra, hogy tudnak megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú h még ilyen van.Min tudnak spórolni még ennél is jobban?
2011. szept. 26. 22:18
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
50%

Most nem azért, tudom hogy alapból rossz a helyzet én is minimálbérből élek. De nem nyavalygok, mert rajtam is múlik, lehetne jobb munkám is ha nem lennék lusta, másoknak is lehetne, ha nem csak magukat sajnálnák és másokat hibáztatnának. De ez a magyar szokás.

Nekem is csak 4-5000 ft marad havonta, ebből élek. Nekem is össze kell szednem magam mert ez így nem lesz jó.

Mások is tegyenek érte hogy jobban élhessenek.

Ja és sokaknak kábeltévé még azért mindig ott van meg vezetékes telefon ami felesleges kiadások. Meg sok nőről tudom hogy még minimálbér mellett is fodrászhoz jár meg hasonló hülyeségek. Nem értem. Ezeket otthon is meg lehet oldani.

2011. szept. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
69%
szívből sajnálom akinek így kell élni a sok zsivány politikus miatt komolyan mondom szégyen rájuk nézve.ha én lennék a miniszterelnök felkötném magam a helyébe,,,
2011. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg mielőtt bevállalják a szülés(eke)t végig kellene gondolni, hogy miből fogjuk eteni és taníttatni őket, van-e olyan végzettségünk, hogy két kézzel kapkodnak majd utánunk a munkaadók, lesz-e hol laknunk, ha válás, vagy nagyobb tragédia miatt egyedül maradunk, akkor is boldogulnánk-e, stb... ne csak arra gondoljon sok nő, hogy jaj, de édesek a babók, hanem picit előre is nézhetne, hogy miből fogja felnevelni.
2011. szept. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 mokkacsino ***** válasza:
78%

Válasz megírásának időpontja 22:50


Kedves hozzászóló. Az élet bebizonyította, hogy nincs olyan , hogy meggyőződöm, hogy kelleni fogok e munkában vagy egy szakmában. 2 év alatt olyan változás következett be amire senki nem számított.


Készüljünk fel arra, hogy ha egyedül maradunk is meg tudjunk élni minden gond nélkül ?! Az elmondásod alapján ne is szüljön senki gyereket, csak a gazdag milliomos emberkék.


Úgy gondolom, hogy kikérhetem magamnak és a többieknek a nevében is hogy azt mondtad, hogy a gyermeknevelés kizárólag a gazdag emberek kiváltsága legyen. Lehet hogy nem így értetted, de ezt jelenti amit mondasz.

És nem mindenkinek adatik meg a lehetőség, hogy akár csak középosztálybelivé is váljon. Legyen akár diplomája akár nem. Legyen szorgalmas akár nem.


Mindenre nem lehet felkészülni. Persze azzal is egyetértek, hogy ne panaszkodjunk folyton, hanem keressünk megoldást a bajokra.

2011. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Ne magyarázz a szavaim mögé semmit. Én csak azt mondtam, hogy van olyan, aki normális életet akar biztosítani a családjának, és van olyan, aki előbb szül, aztán egy életen át panaszkodik. De a gyerekszülés természetesen nem a gazdagok kiváltsága, engem meg pláne hidegen hagy, hogy ki mennyire filléreskedik, meg az a napi 10 "miért nem vesznek nekem nadrágot/könyvet/cipőt a szüleim" jellegű kérdés sem zavar. Csak nem értem az ilyen embereket, de ettől még nem zavarnak, nem is érdekelnek.
2011. szept. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólók!


A kérdést nem azért írtam ki,h itt egymás torkának essünk.Légyszives mellőzzétek ezt a fajta viselkedést.


Apropó,a lepontozót is megkérem,hogy ne tegye.

2011. szept. 26. 23:12
 7/30 anonim ***** válasza:
64%

22:50


Persze mert ezeket mind előre lehet tervezni kb. 20 évre,igaz? Inkább ne szüljön senki gyereket, az a tuti.


Kérdező te meg leírhatnád, hogy kb. mire mennyi megy el, kb. mennyiből. Így elég nehéz spórolási tanácsot adni, írhatom én azt, hogy ne bagózz, ha mondjuk nem is bagózol.

2011. szept. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%

Hosszú távon ennyiből nem lehet megélni.

1-1 hónapot ki lehet húzni talán, ha van élelmiszer tartalékod a fagyasztóban vagy a kamrában.

2011. szept. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
81%
22.50-nel értek egyet. Kamasz korom óta családközpontú voltam/vagyok, 3 gyereket akartam. Most, hogy "benne vagyok a dologban", úgy látom a jövőm, hogy csak egy gyerekem lesz....hadd ne kelljen részleteznem, hogy miért.
2011. szept. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
95%
Ez számomra is rejtély. Főleg, amikor valaki minimálbérből még láncdohányos is.
2011. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!