Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azoknak a családoknak, akiknek...

Azoknak a családoknak, akiknek 4 főre marad havi 15-20e Ft-juk élelemre és ruházkodásra, hogy tudnak megélni?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú h még ilyen van.Min tudnak spórolni még ennél is jobban?
2011. szept. 26. 22:18
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
79%

Én is épp most készülök megszorító intézkedéseket bevezetni itthon... Nálunk az a probléma, hogy hiába kerestünk jól, sikerült megörökölni egy csomó adósságot. Emiatt nagyjából ott vagyunk, mint ha minimálbér lenne, plusz én nem dolgozom per pillanat a bébik miatt.

Így jöttem rá, hogy mennyi úgymond felesleges dologra költöttünk - úgy felesleges, hogy nélkülözhető, olcsóbbal helyettesíthető. Ilyenek a tisztító- és tisztálkodószerek legfőképp... Csak 2 dolog, hogy ne csapjak át házi praktikák rovatba. Mosószerből sikerült rátalálnom egy (ráadásul ismert fajtára), amiből nem akciósan kerül 5 liter annyiba, mint az agyonreklámozott fajtából 1 liter. (Maszatos babaruha hegyek esetén nem mindegy, főleg ha az olcsóbb még jobban is tisztít...) Felmosás: régebben megvettem a parketta ápolót, a járólaphoz valót. Újításom: folyékony mosószer és domestos / flóraszept gél minden felületre. A parkettát a gyerkőcök úgyis elintézik, ebbe már beletörődtem, amúgy pedig sokkal tisztább lesz minden padló ezzel a mixxel.

Utána jártam a mobil előfizetésünknek is, már csak azért vagyok mérges, hogy nem tettem meg hamarabb. A harmadára sikerült lefaragni azt is, és ugyanannyit beszélhetünk, smsezhetünk, netezhetünk.

Kaján is rengeteget lehet fogni... Figyelem az akciókat, főzök, szendvicseket készítek. Máshová megyek tejtermékekért, máshová húsért, felvágottakért. Ha vmi nagyon kedvező áron kapható, veszek többet.

Krumplit pl hozattunk egy 30 kilós zsákot, 1/3-ból kijött, mint ha apránként vesszük meg.

Üdítő helyett rászoktam a szörpökre, bár a vizet is szeretem.

A hajamat befestem itthon magam, levágni sajnos nem tudom, de a párom a sajátját igen, ezek is sokat számítanak.

Vannak sajnos olyanok is, amiből muszáj ragaszkodni egy jól bevált drága dologhoz - egyetlen fajta pelenka vált csak be a babának, nyilván nem a legolcsóbb.

Tudom, látom, hogy még mindig szerencsések vagyunk, mert volt miből lejjebb adni, de higgye el mindenki nem jó érzés a semmire (a megörökölt adósságok) meg albérletre kifizetni rengeteg pénzt.

Nekünk most ezt dobta a gép :).

2011. szept. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem itt a spórolás a téma.A párom 3évvel ezelőtt 66ezer Ft.-ot keresett.Aztán gerinc sérve lett.Azt hittük itt a világ vége.Anyaságit kapok 1hónap múlva jár le.Párom táppénze 80ezer nettó volt majdnem egy évig.Aztán újra dolgozott.Ekkor döntöttünk úgy,mivel nem látjuk előre a jövőt nagyon spórolunk.Mindketten dohányzunk,a cigit töltjük.A lakásban,tömegben,munkahelyén nincs dohányzás.Egy doboz cigit 140Ft-ból kihozzuk.Az egy főre jutó bruttó bevételünk 29.400Ft.A fürdő vizet wc.leöntésre használjuk.A mosógépből kifolyó vízzel beáztatok,cipőket tisztítok.Energia takarékos égő mindenhol,éjszakára mindent kikapcsolunk csak a hűtő üzemel.Mosószerből a LIDL-is nagyon jó,9kg.-ot.veszek.A gyerekek a legtöbb ruhát cipőt öröklik,nem egymástól hanem barátoktól.Mindhárom iskolás.18,11,7 évesek.A lakás hitelét forintban vettük fel,még 12 év van vissza.
2011. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Havi 15-20 ezerből szerintem nem lehet megélni. az heti 3000-5000 Ft. Én ennyit hagyok 2 naponta a boltban, és akkor semmi extrát nem vettem, csak kenyér, kalács, szalámi, ásványvíz, tej, a főzéshez 1-2 dolog, a nagy bevásárlás meg önmagában ennyi. Nem irigylem, aki így él.
2011. szept. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy jó kérdés:) Elkezdtem elolvasni a válaszokat, de jobbnak láttam, ha inkább nem folytatom:)


Voltunk ilyen helyzetben annak idején, szüleim elváltak. anyukám pénze minimálbér+családi pótlék+3000 Ft gyerektartás (két gyerekre, és többnyire azt sem fizette apám). Ha a nagyszüleim nem lettek volna, akkor lehet hogy utcára kerülünk, ők tudtak segíteni, náluk ettünk szinte mindennap. Persze nem teljesen ingyen mi előtt valaki még itt hőzöngeni kezdene rajta. A rezsit kifizette anyukám, a többit pedig odaadta mamámnak, mint egy beszállt a kajaköltségekbe. Mamám amúgy is főzött mindennap három személyre, nem jelentett gondot neki úgy összeállítani az adagot hogy még három ember jól lakjon belőle. Apámra sajnos nem számíthatott, ő maga pedig hiába próbált olyan munkát találni ami lényegesen többet fizetett volna. Arról nem beszélve hogy ahol laktunk ez szinte a mai napig lehetetlen, pedig még csak nem is faluról van szó. Nem is Budapestről. Hozzá teszem én itt élek már egy ideje, mindig könnyen találtam magamnak munkát, de biztos vagyok benne hogy nagyban közrejátszott a szerencse. Ismerek olyat aki próbált munkát keresni, rengeteget segítettem is neki, és 300 munkáltatóból 2 hívta be interjúra. Az én jelenlegi állásomra annak idején 500 fő jelentkezett (nem pont 500, kicsit több), ha nem az első 5 ember között lettem volna akiknek beérkezett a pályázata, és nem nyitják meg még az e-mail-emet sem, akkor lehetek én akármilyen jó szakember, nem fognak felvenni. Sőt még a létezésemről sem fognak tudni. Remélem hogy a szerencsém végig fog kísérni hátralévő életemben is, mert e nélkül szinte lehetetlen a mai világban jó, vagy akár bármilyen állást találni. Van aki lusta dolgozni, persze. De aki nem ilyen okokból sínylődik egy sz.r helyen vagy éhezik otthon, azt ne ítéljük már el. Nem tudom melyik világban élnek, akik azt hiszik hogy itt kolbászból van a kerítés, és csak akarni kell hogy sikerüljön valami. Őszintén sajnálom azokat az embereket akiknek ilyen rossz körülmények között kell élniük, és bámulatos teljesítménynek tartom ha sikerül 4 embert etetni havi 15ezer ft-ból. Bár szerintem ez szinte lehetetlen. Sajnos ilyenkor jön az a rész, hogy az ember elmarad a rezsivel, vagy ha van neki akkor egy-egy hitellel. Az is egy dolog, hogy mit esznek, a másik meg hogy ez milyen szintű idegeskedéssel járhat, ami betegségekhez vezet, és ha az ember nem talál kiutat vagy nem elég erős, akkor egyre rosszabb lesz minden. Tényleg szomorú ez:( Még szomorúbb hogy vannak még ennél is rosszabb helyzetben élők is. Magyarázza el valaki például az afrikai gyerekeknek, hogy azért éheznek mert a szüleik lusták dolgozni. (?) El van tévedve aki azt hiszi, hogy itt mindenkinek adott a lehetőség hogy becsületesen, jól boldoguljon, csak élnie kellene vele. Ha voltak is olyan idők, már nagyon, nagyon régen elmúltak.

2011. szept. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Havi 15-20e Ft? Mennyire boldog lennék, ha ennyi maradna nekünk 1 hónapra... Ugyanis nekünk havi 3-4e-ből kell megoldani a havi élelmet,stb-t.

Úgyhogy én azt mondom,havi 15-20e az nem kevés.

2011. szept. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%

Ma anyás napot tartottam a srácommal, óvoda helyett elmentünk szabadprogramra. 8 ezret költöttem. Pedig reggelit és uzsonnát itthon ettünk és biciklivel tekertem mindenhova.


Állatkerti belépő 1250+900=2150

etetéshez elemózsia 300

lufi 500

játszóház/trambulin 1200

Ebéd (menüs helyen) 2x750=1500

fagyi 350

üdítő 360

süti az otthonmaradóknak 1500


...kellemes napunk volt. Napközben nem számolgattam, hogy mire mennyit adok ki, de így a végére azért elkerekedett a szemem.

Hát még ha belegondolok, hogy egy másik családnak ez két heti megélhetését jelenti.

Végtelenül gyalázatos világban élünk.

2011. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
56%

20:40

Ugyanezen szoktam elgondolkozni én is. Csak azzal, hogy beülök egy-egy barátnőmmel kávézni, elmegyek úszni, megnézek egy kiállítást stb. lazán elmegy néhány ezer forint naponta. El nem tudnám képzelni, hogy az életem kizárólag a munkahelyemen és az otthoni kanapén teljen, mert épp hogy ennivalóra futja a keresetemből. Pedig nem keresek sokat, csak átlagosan.

2011. szept. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
68%

20:00

Attól még kevés a 15-20 ezer Ft, hogy neked rendkívül sajnálatos módon 3-4000 Ft jut 4 fő egy havi ellátására. Biztosan van olyan, akinek még ennyi sem jut, és internetre sem telik neki. Úgyhogy inkább adj kérlek jó tanácsokat, hogy hogyan lehet beosztani azt a 3-4 ezer Ft-ot egy 4 fős család egy havi élelmére, úgy hogy közben még internetet is tudsz használni. Komolyan érdekelnek a részletek, attól függetlenül, hogy most alaposan le leszek pontozva.

2011. szept. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Egy fősulis barátnőm szülei voltak hasonlóan lehetetlen helyzetben. Évekig csak ünnepnapokon ettek húst, ha valamibe kellett, akkor darálthús konzerv került bele, mert azt még ki tudták szorítani. De nagyon aranyos szülők voltak, emellett eljártak röplabdázni, nem savanyodtak be, és úgy sétáltak kézen fogva, mint a tizenévesek. Egy kisvárosban laknak, ott azért talán könnyebben megoldható az élet, gondolok ilyesmire, hogy gyalog, biciklivel lehet közlekedni, az nem kerül semmibe legalább.
2011. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Hogy lehet megélni 3-4000 Ft-ból? 15-20 ezerből sem tudnánk, az nagyon kevés.
2011. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!