Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor a...

Miért van az, hogy amikor a húgom válaszol egy e-mailemre, nem tudom megállapítani, hogy pozitívan vagy negatívan reagált-e vissza?

Figyelt kérdés
Megőrülök, mert nem tudom, hogy ironikusan, gúnyosan írja-e amit ír vagy őszintén? Ha azt hiszem, hogy ironikus akkor én leszek a szemét mert ő őszintén írta, de ha meg azt hiszem, hogy őszintén írta, akkor meg hülyének nézhet, hogy miért örülök a gúnyolódásnak?
2011. szept. 27. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

1.Mert nem ismered a saját hugodat

2.Nem vagy elég rafinált,és okos!

2011. szept. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az e-mail-on nem tudod megállapítani, akkor élőben hogyan? Ennyi sokat számít neked a nonverbalitás, a kézjelek, az arcjáték?


Ha képes vagy azt megtenni, hogy élő beszédben nem figyelsz rá egyáltalán, csak a hangjára (ehhez nem árt kicsit muzikálisnak is lenni), akkor hamar ki fogod tudni szűrni, hogy mikor miről van szó. Írásban pedig a kétséges részekre kérdezz rá! Egyenes kérdés, egyenes válasz.


Nem szabad ennyire paranoidnak lenni, mert ezzel az erővel az olvasott könyvből sem fogod tudni megállapítani, hogy a szerző ironizált, vagy csak te látod úgy...

2011. szept. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem vagy elég intelligens?
2011. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom mondani, hogy nem ismered a húgod. És talán kissé paranoiás is vagy. Javaslatom: ne e-mail-t írj neki, hanem beszéljetek telefonon, skype-on, vagy akárhogy. Ott még is csak hallod a hangsúlyt. Írásban valóban nehezebb megállapítani ha valaki nagyon kifinomult eszközökkel tud gúnyolódni. Mondjuk ha ismerek valakit, akkor írásban sem probléma. Pláne ha annyira ismerek valakit, hogy együtt nőttünk fel. Szakítsatok rá időt hetente, két hetente hogy halljátok egymás hangját. Az én testvérem Kanadában élt sokáig, tehát volt egy kis időeltolódás, de megoldottuk.
2011. szept. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
na, az enyém meg annyiféle szmájlit használ, hogy ő minden hangulatát ki tudja fejezni, de nekem szótár kell hozzá :D én csak vagy hármat ismerek...
2011. szept. 28. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!