Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg fogják valaha érteni a...

Meg fogják valaha érteni a szüleim, hogy az általuk folyamatosan gerjesztett stressz, és veszekedés megy rá már az egészségemre is, vagy ebben inkább ne is reménykedjek?

Figyelt kérdés
megbeszélni velük ilyent nem lehet, nincs alkohol vagy hasonló, nem boldogok együtt, egyszerűen ilyenek... öcsém a kedvenc (én lány vagyok), az én érdemeimet nem ismerik el, de szidni tudnak... anyu labilis, de nagyon szélsőséges, apám egyértelműen öcsém mellett van még akkor is, ha öcsém hülyeséget csinál... öcsém jó testvér volt, de egy év alatt nagyon megváltozott... a külvilág számára megjátsszák magukat, én ezt nem tudom megtenni...
2009. ápr. 26. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ültesd le őket beszélgetni!!!!!

Hány éves vagy?

2009. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már sokszor próbáltam, nem megy. 20as éveimet taposom, de nincs életem, mert soha nem segítettek hozzá, csak gátoltak, gyűjtöm a pénzt munkával, hogy elköltözhessek, de idegileg ki vagyok merülve és minden hétvége balhéval telik, gyerekkorom óta azt hallgatom, hogy milyen rossz vagyok. A barátaim az egyetlenek, akik mellettem állnak, de önálló életet kezdenem egyedül kell, mert nincs hozzá segítségem. Jó lenne, ha legalább a balhék nem lennének, de sajnos folyton lever ez a légkör. Nem diliztem be, még, de félek, hogy nem sokáig bírom. Nem ülök állandóan itthon, de az a nem sok itthon töltött idő is nagyon durván betesz.
2009. ápr. 26. 22:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok dolog lehet még a háttérben, ennyiből még nem tudom megsejteni, hogy valami feloldhatatlanul súlyos dologról van-e szó, vagy pedig könnyebben feloldható dologról. Szóval egyelőre csak találgatni tudnék.


Tudsz keríteni olyan pszichológust, aki ilyesmihez ért? Nem azért, mintha Veled lenne baj, hanem azért, mert csak ő tudja felelősen felmérni, milyen jellegű bajok lehetnek a szüleidnél a háttérben.


Szóval sok eset hetséges. Biztató is lehet, súlyosabb is lehet.


- Ha a szüleid ,,csak'' ki vannak égve, akkor bizonyára lehet segíteni rajtuk, megoldani a dolgot.


- Ha viszont kifejezetten KEGYETLENek, akkor már kevesebb lehetőség van arra, hogy segíthess nekik.


- Ha pedig kifejezetten ALKATILAG KEGYETLENek, akkor nem fognak meggyógyulni soha, szóval akkor érdemes inkább leválnod, lengedni őket.


Szóval ennyiből még nagyon sok dolog, eset lehetséges, ezek megítéléséhez, szétválasztásához jobb egy profi szakembert megkérdezni.


Talán a háziorvos tud mondani Neked olyan pszichológust, aki társadalombiztosításos alapon (ingyen) is fogad. Az a baj, hogy nem mindegyik pszichológus ért családi válsághelyzetekhez, de ekkor se veszítsd el a reményt, mert igenis vannak olyan szakemberek is, akiknek kifejezetten ez a szakterületük, na egy ilyen profi igenis nagyon sokat tud segíteni, csak nem biztos, hogy elsőre sikerül olyat találnod. Talán az OKIT is tud javasolni Neked ilyet.


[link]


Azért javaslok pszichológust, mert a felnőttek néha fontos dolgokat tudnak eltitkolni a gyerekek elől, szóval nem mindig könnyű rájönnie magától az embernek arra, hogy mi is rejlik a háttérben, mi is lehet az igazi oka a dolgoknak.

2009. ápr. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Míg gépeltem, közben jött be az első kommented, szóval azt még nem olvastam akkor,amikoraz előző válaszomat írtam. Szóval most látom, súlyosabb a dolog, mint akkor sejteni lehetett.


Ha nincsenek tanulási gondjaid, és szívesen is tanulnál tovább, akkor a legtöbb egyetem tud adni kollégiumi elheyezést, és annyi ösztöndíjat, hogy megélj.


Még nem írtál részleteket, szóval ebből még nehéz lenne találgatni, de szerintem azért nézesd meg pszichológusnál, hogy a kisgyerekkor óta tartó érzelmi nyúzás, a szülők érzelmi bámtása miatt kialakult-e Benned poszttraumás stressz?


[link]


Nem mondom, hogy biztosan kialakult Benned, nem akarlak vakon ijesztgetni ilyesmivel, de van egy bizonyos esély rá, szóval érdemes utánajárni, rákérdezni hozzáértő pszichológusnál. Ha igen, akkor azt ki kell kezelni, mert magától feltétlenül nem múlik el, és nagyon elszvja az erődet, életkedvedetm öbizalmadat, öbcsülésedet, depreszióval sújt, elszigetel az emberektől stb, szóval komisz egy baj, de ki lehet kezelni, szóval ne veszítsd el a reményt.


[link]


Egyébként ha tényleg ilyent állapít meg Nálad a pszichológus, akkor esetleg megpóbálkozhatsz az önkormányzatnál erre hivatkozva támogatást kérni, és abból a pénzből talán már kifér egy albérlet.

2009. ápr. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Idén elvileg már diplomázok, de így nehéz.
2009. ápr. 26. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!