Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a fiammal? 16...

Mit csináljak a fiammal? 16 éves szélsőjobboldalban hisz, horogkeresztet hord, hitlert élteti és már sokszor figyelmeztettek az iskolában is hogy ilyeneket csinál.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 26. 22:25
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
47%

Meséld el neki, te miben hiszel, mit tartassz fontosnak, értéknek. Kérdezd meg őt is erről ! Cseréljetek nézetet! Fogadd el, amiben igaza van, mondd meg neki. Ne kezd d el a DE kezdető mondatokat, nyeld le. Részletesen magyarázd el neki, amit te tartassz emberi értéknek. Ne előadást tarts, hanem meghitt beszélgetést. Beszélj az érzésekről, önfeltáróan, halkan, amiket ő ezzel a viselkedésével belőled kivált. Mondjuk vidd el egy meghitt teázóba, egy patakmenti túrára. Többször, és ott. Ahol nem zavar semmi, és nem tud kilépni egyszerűen a beszélgetésből. N eszülői szekálás legyen, hanem két felnőtt egyenrangú, élvezetes eszmecseréje!!

És ne feledd! Ő ugyan az az édes kis gyermek, akit a karodon hordtál. Az édes fiad, aki keresi az útját, és erre büszke lehetsz! ne haragudj rá!

2010. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
33%

mondd meg neki, hogy ne éltesse Hitlert mert a normális embereket irtotta sajnos és nem azokat akiket kellett volna. Ha a r*hadék cigányokat irtotta volna, ö lett volna az én istenem, a példaképem! Egész életem másképp alakult volna ha ezek kipusztultak volna. De sajnos nem így történt:( elég ha ezt elmondod neki és remélhetöleg nem rajzolgat horogkereszteket.

22/L

2010. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
29%

Ezt nem tudod megváltoztatni.

Minnél jobban próbálod lebeszélni, annál jobban belelovalja magát.

Mert ezt látja helyesnek.

És azért van, mert igazságot lát az egésznek a mélyén. És igen, minden nézőpontnak megvan a maga igazsága, csak az ember olyan hülye, hogy azt hiszi, a különböző nézőpontok igazságai nem férnek meg egymás mellett. Pedig igen.

2010. jún. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
37%
Én örülnék ha ilyen fiam lenne.
2010. jún. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
37%
Ha Hitlert élteti egy magyar az szép, Hitler a magyarokat is kiírtotta volna.
2010. jún. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
52%
Téged biztosan.
2010. jún. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
36%

Ülj le vele beszélni.

Kérdezd meg, hogy miért Hitlert élteti? Támogatja a gyilkosságot? Más emberek kínzását?

Szerintem a fiad egyszerűen nincs tisztában azzal, hogy Hitler mit csinált, csak meg a rasszista barátai után.

Kérdezd meg tőle azt is, mit szólna, ha valaki meg egy olyan személyt éltetne, aki az ő családját akarja kiírtani...

2010. jún. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem attól hogy hisz valamiben az még önmagában nem baj. Én is ismerek ilyen embereket és teljesen normálisan viselkednek nincs velük semmi baj. Csak más a véleményük. Azért hogy másképp vélekedik valaki valamiről mint mi, azért nem szabad elitélni. Biztos megvan mindenkinek az oka, hogy mit miért gondol úgy ahogy. Tiltással amúgy se mennél semmire és pofonnal sem! Próbád megérteni őt és elérni azt, hogy ő is megértsen téged.
2010. jún. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
11%
javasold neki, hogy hagyjon fel a nácizmussal, és legyen inkább hungarista. hordjon nyilaskeresztet, járjon Szálasi arcképével díszített pólóban, stb.
2010. jún. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim válasza:
29%

"Ma 9.13-as" válaszolónak van az egész 3 oldalon keresztül talán igaza ..... engem speciel a válaszának az 1. sora megfogott és az utolsó!!!!, vagyis a TE nézeteidet is oszd meg a gyerekeddel (remélhetőleg persze, hogy érdekli ...) és bizony nem lehetne tényleg elfelejteni, hogy Ő ugyanaz a gyerek, akit szültél, gondoztál, pelenkáztál, etettél, SZERETTÉL, és valószínű most is szereted!!!! Bár én a meghitt teázó helyett más helyet keresnék, de ha belemegy, akár oda is mehettek ....

Sok sikert és bármitől függetlenül a TE FIAD is értékes ember, mert a TE Fiad!!!

2010. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!